Справа № 444/3482/18
Провадження № 2/444/395/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2019 року Жовківський районний суд Львівської області у складі :
головуючого судді Мікула В. Є.
за участю секретаря Савчук Г.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні у залі суду у м. Жовква цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Туринківської сільської ради Жовківського району, 3-тя особа : ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення, визнання бездіяльності дискримінаційною, відшкодування моральної шкоди,-
ВСТАНОВИВ :
У провадженні Жовківського районного суду Львівської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Туринківської сільської ради Жовківського району, 3-тя особа : ОСОБА_2 про визнання незаконним та скасування рішення, визнання бездіяльності дискримінаційною, відшкодування моральної шкоди.
Ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 12.11.2018 р. відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено проводити у порядку загального позовного провадження.
Протокольною ухвалою Жовківського районного суду Львівської області від 12.11.2018 р. підготовче засідання відкладено у зв`язку із клопотанням ОСОБА_3 .
07 червня 2019 року на адресу суду поступило клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 про застосування заходів процесуального примусу
В підготовче засідання представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 . з`явився та подав до суду письмову заяву в підтримку заявленого клопотання від 07.06.2019 року.
Інші особи в підготовче засідання не з`явились, хоча про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Вирішуючи заявлене клопотання, суд враховує наступне.
З поданого письмово клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 від 07.06.2019 року, вбачається, що користуючись правом, встановленим частиною першою статті 93 ЦПК України, позивач в порядку письмового опитування учасників справи в позовній заяві поставив відповідачу низку запитань про обставини, що мають значення для вирішення справи. Проте, станом на час звернення до суду з клопотанням від 07.06.2019 р., відповідач не надав відповідей на запитання, поставлені позивачем в порядку статті 93 ЦПК України.
Згідно із ч. 7, ч. 8, ч. 9 ст. 84 ЦПК особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
За приписами ст. 143 ЦПК України , заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Заходами процесуального примусу відповідно до ст. 144 ЦПК України є штраф. При цьому, застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Так, відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 143 ЦПК України , суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку, зокрема, неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
На підставі викладеного та враховуючи, що невиконання відповідачем свого процесуального обов`язку порушує кореспондуюче цьому обов`язку процесуальне право позивача отримати відповіді на питання, поставлені в порядку статті 93 ЦПК України, і перешкоджає виконанню пріоритетного завдання цивільного судочинства, визначеного статтею 2 ЦПК України, що в свою чергу перешкоджає встановленню всіх обставин справи та розгляду справи по суті у встановлені цивільним процесуальним законодавством строки, суд вважає за необхідне накласти на Туринківську сільську раду Жовківського району штраф у розмірі 3 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 5 763.00 грн.
Разом із тим суд роз`яснює, що відповідно до ч. 6 ст. 148 ЦПК України , суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.
Керуючись ст. ст. 3 , 84 , 143 , 148 ЦПК України , суд,-
ПОСТАНОВИВ :
Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4 про застосування до відповідача заходів процесуального примусу - задовольнити.
Застосувати до відповідача - Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області /код ЄДРПОУ - 04371868, адреса: 80342, Львівська область, Жовківський район, село Туринка, вулиця Богдана Хмельницького, будинок 49/ захід процесуального примусу у вигляді штрафу у розмірі трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 5 763.00 грн.
Стягнути з відповідача - Туринківської сільської ради Жовківського району Львівської області /код ЄДРПОУ - 04371868, адреса: 80342, Львівська область, Жовківський район, село Туринка, вулиця Богдана Хмельницького, будинок 49/ в дохід державного бюджету України штраф у розмірі 5 763.00 грн.
Розгляд справи відкласти на 12.08.2019 р. на 11.00 год.
Копію ухвали для виконання скерувати до Жовківського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області за адресою : 80300, Львівська область, місто Жовква, вулиця Воїнів УПА, будинок 35, та для відома всім сторонам.
Встановити відповідачу Туринківській сільській раді Жовківського району Львівської області новий процесуальний строк на подання вичерпної відповіді у формі заяви свідка на кожне запитання по суті, поставлене позивачем у позовній заяві, в порядку, визначеному статтею 93 ЦПК України.
Роз`яснити, що особа, на яку накладено штраф, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї заходів процесуального примусу. Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі статтями 353-355 ЦПК України на ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції через Жовківський районний суд Львівської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повний текст ухвали суду не були вручені у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повного тексту ухвали.
Суддя Мікула В. Є.
Суд | Жовківський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2019 |
Оприлюднено | 14.06.2019 |
Номер документу | 82385445 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Лідовець Руслан Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні