Ухвала
від 13.06.2019 по справі 910/7513/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

13.06.2019Справа № 910/7513/19 Суддя Господарського суду міста Києва Ярмак О.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" (49010, м.Дніпро, проспект Гагаріна, буд.61/108, код ЄДРПОУ 40929634)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохолдінг "Маяки" (03189, м.Київ, вул.Віль`ямса Академіка, буд.6Д, оф. 43, код ЄДРПОУ 40132883)

про спонукання до вчинення дій направлених на виконання умов договору

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохолдінг "Маяки" про зобов`язання передати позивачу майно згідно переліку.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Гарантією реалізації права на судовий захист в аспекті доступу до правосуддя є встановлення законом помірного судового збору для осіб, які звертаються до суду. Це відповідає Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам щодо заходів, які полегшують доступ до правосуддя, від 14.05.1981 N R (81) 7: "В тій мірі, в якій судові витрати становлять явну перешкоду доступові до правосуддя, їх треба, якщо це можливо, скоротити або скасувати" (підпункт 12 пункту D).

Отже, сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

У позовній заяві позивачем заявлено вимогу майнового характеру про зобов`язання відповідача повернути позивачу майно, яке було передано по договорах відповідального зберігання від 14.08.2018.

Проте, позивачем не визначено ціну позову, не зазначено та не надано розрахунку, доказів (оцінки) на підтвердження вартості майна станом на час подання позову, що об`єктивно унеможливлює визначити належну для сплати позивачем суму судового збору.

Позивачем не надано жодних доказів сплати судового збору.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Позивачем до позовної заяви не долучено жодних доказів надсилання відповідачу копії позовної заяви з додатками.

Крім того, суд зауважує, що додані до позовної заяви документи не завідчені належним чином.

Також позивачем не надано до позову у повному обсязі документи, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, а саме копію свідоцтва про право адвоката Леус Артема Борисовича займатись адвокатською діяльністю, станом на час підписання та подачі до суду позову в інтересах позивача.

Внаслідок вказаного позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" підлягає залишенню без руху.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Суд звертає увагу Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 180, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" залишити без руху.

3. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- подання заяви про усунення недоліків позовної заяви, до якої додати письмові пояснення та підтверджуючі документи ціни позову та вартості витребуваного майна, оригінали доказів оплати у встановленому законом порядку судового збору за вимогу майнового характеру, виходячи із визначеної та підтвердженої вартості майна, докази надсидання на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками (оригінали чеку та опису); всі наявні докази в обгрунтування позовних вимог, завірені належним чином, копію свідоцтва про право адвоката Леус Артема Борисовича на зайняття адвокатською діяльністю;

- надання доказів надсилання копії заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.

4. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" строк для усунення недоліків позовної заяви: 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

5. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Дата підписання ухвали 13.06.2019

Суддя О.М.Ярмак

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.06.2019
Оприлюднено18.06.2019
Номер документу82400850
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7513/19

Ухвала від 14.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 13.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні