Ухвала
від 14.08.2019 по справі 910/7513/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2

УХВАЛА

м. Київ

14.08.2019Справа № 910/7513/19

Суддя Господарського суду міста Києва Ярмак О.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" (49010, м.Дніпро, проспект Гагаріна, буд.61/108, код ЄДРПОУ 40929634)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохолдінг "Маяки" (03189, м.Київ, вул.Віль`ямса Академіка, буд.6Д, оф. 43, код ЄДРПОУ 40132883)

про спонукання до вчинення дій направлених на виконання умов договору

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохолдінг "Маяки" про зобов`язання передати позивачу майно згідно переліку.

Ухвалою суду від 13.06.2019 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" залишено без руху, встановлено спосіб усунення недоліків позовної заяви у 10-ти денний строк з дня вручення ухвали, шляхом:

- подання заяви про усунення недоліків позовної заяви, до якої додати письмові пояснення та підтверджуючі документи ціни позову та вартості витребуваного майна, оригінали доказів оплати у встановленому законом порядку судового збору за вимогу майнового характеру, виходячи із визначеної та підтвердженої вартості майна, докази надсидання на адресу відповідача копії позовної заяви з додатками (оригінали чеку та опису); всі наявні докази в обгрунтування позовних вимог, завірені належним чином, копію свідоцтва про право адвоката Леус Артема Борисовича на зайняття адвокатською діяльністю;

- надання доказів надсилання копії заяви про усунення недоліків позовної заяви з доданими документами відповідачу.

Встановлено Товариству з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" строк для усунення недоліків позовної заяви: 10 днів з дня вручення цієї ухвали.

Матеріалами справи встановлено, що ухвала суду від 13.06.2019 була надіслана позивачу - Товариству з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підриємців та громадських формувань та повернена до суду 30.07.2019 із зазначенням "за закінченням встановленого терміну зберігання", заяви про зміну місцезнаходження позивача суду не надано, у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підриємців та громадських формувань, згідно відомостей на сайті Міністерства юстиції України відповідні зміни до місцезнаходження (реєстрації) позивача не внесені.

Таким чином, відповідно до ст. 242 ГПК України, позивач є таким, що належно повідомлений про залишення позову без руху.

Також суд зауважує, що відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.

Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Крім того, у рішенні ЄСПЛ від 03.04.2008 року "Пономарьов проти України" зазначено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.

Також, слід врахувати, що Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду в постанові від 21 лютого 2018 року у справі №2103/490/2012 вказав про те, що сторона, яка приймає участь у судовому процесі, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Враховуючи наведені положення, господарський суд зазначає, що позивач не був позбавлений права та можливості самостійно або через свого представника, зазначеного у позовній заяві, ознайомитись з ухвалою суду від 13.06.2019, в якій зазначено результати розгляду його позовної заяви та визначено строк та спосіб усунення недоліків позовної заяви на стадії відкриття провадження у справі.

При цьому, позивачем не надано суду, у т.ч. у визначений строк, жодних документів на усунення вказаних в ухвалі суду недоліків поданої позовної заяви.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Частиною 4 ст. 174 ГПК України визначено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено. Копія позовної заяви залишається в суді (ч.7 ст. 174 ГПК України).

Судом встановлено, що відповідачем в межах визначеного строку не усунені вказані судом недоліки зустрічної позовної заяви.

Враховуючи викладене, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" з доданими до неї документами підлягає поверненню заявнику.

Керуючись ст.ст. 116, 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариству з обмеженою відповідальністю "Фортплюс" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агрохолдінг "Маяки" про спонукання до вчинення дій направлених на виконання умов договору, повернути заявнику.

2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню у встановленому законом порядку.

Дата підписання 14.08.2019

Суддя О.М.Ярмак

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.08.2019
Оприлюднено15.08.2019
Номер документу83619311
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7513/19

Ухвала від 14.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

Ухвала від 13.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ярмак О.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні