Рішення
від 14.06.2019 по справі 320/2629/19
МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата документу 14.06.2019

Справа № 320/2629/19

Провадження № 2/320/2037/19

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2019 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі: головуючого судді - Горбачової Ю.В.,

з секретарем с/з - Луценко П.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області в спрощеному позовному провадженні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області з позовом до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, в якому просить визнати відповідача такою, що втратила право користування житловим будинком АДРЕСА_1 , вказуючи, що він є власником житлового будинку АДРЕСА_1 . В зазначеному будинку зареєстрована відповідач ОСОБА_2 , яка є колишньою власницею його будинку. Проте відповідач ОСОБА_2 з 15 грудня 2017 року в зазначеному будинку не проживає, за адресою належному йому будинку не з`являється, особистих речей її в будинку не має, не сплачує комунальні платежі, і взагалі будинком вона не цікавиться. Реєстрація відповідача за вказаною адресою порушує його права як власника будинку. У зв`язку з чим, він змушений звернутися до суду за захистом своїх порушених прав.

Ухвалою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 18 квітня 2019 року позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням прийнята до розгляду та відкрито в справі спрощене позовне провадження.

В судове засідання позивач не з`явився, надавши суду заяву про розгляд справи за його відсутності, на задоволенні позовних вимог наполягає у повному обсязі. Проти заочного розгляду справи не заперечує.

Відповідач у судове засідання не з`явилась, повідомлялась про час та місце розгляду справи належним чином, за місцем реєстрації та проживання, про причини неявки суд не повідомила, відзив на позовну заяву та будь-які клопотання до суду не подавала.

За таких обставин суд на підставі ч. 4 ст. 280 ЦПК України розглядає справу на підставі наявних у справі доказів.

Відповідно до ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання сторін фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

Позивачу ОСОБА_1 , на підставі договору купівлі-продажу житлового будинку від 11.09.2018 року, посвідченого приватним нотаріусом Мелітопольського міського нотаріального округу Запорізької області Бєдновим О.А., зареєстрованого в реєстрі за № 2129, належить житловий будинок АДРЕСА_1 , що підтверджується витягом з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 11.09.2018 року № 137270392 (а.с.7-10).

Відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , але не проживає з 15 грудня 2017 року, про що свідчить довідка голови квартального комітету Мелітопольської міської ради Запорізької області від 01.04.2019 року (а.с.5).

Як вбачається з договору купівлі-продажу вищевказаного житлового будинку (а.с.7), відповідач ОСОБА_2 є колишнім власником вказаного будинку, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .

Внаслідок того, що відповідач зареєстрована у вказаному будинку, але не проживає, це перешкоджає позивачу в повній мірі користуватися вказаним будинком.

Згідно статті 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. На зміст права власності не впливають місце проживання власника та місце знаходження майна.

Згідно з частиною 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Частиною 1 ст. 383 ЦК України передбачено, що власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім`ї, інших осіб.

Згідно положень статті 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Таким чином в судовому засіданні встановлено, що відповідач не мешкає в будинку з грудня 2015 року та 11 вересня 2018 року продала його, але добровільно не знялася з реєстраційного обліку, змінивши своє постійне місце мешкання. Внаслідок відчуження нерухомого майна на користь іншої особи (позивача) відповідач фактично втратила проаво на користування цим майном, однак залишаючись формально зареєстрованою за вказаною адресою, вона порушує права позивача на вільне володіння, користування та розпорядження належним йому на праві власності нерухомим майном.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог внаслідок їх законності та обґрунтованості.

На підставі ст.ст. 321, 391 ЦК України, керуючись ст.ст. 10, 12, 247, 259, 265, 273, 280, 352, 354 ЦПК України, ст.ст. 9 , 156 , 157, 163 ЖК України , суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням - задовольнити.

Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такою, що втратила право користування житловим будинком АДРЕСА_1 .

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Апеляційну скаргу на рішення може бути подано безпосередньо до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цивільним процесуальним кодексом України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.

СУДДЯ: Ю.В. Горбачова

СудМелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення14.06.2019
Оприлюднено18.06.2019
Номер документу82411657
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —320/2629/19

Ухвала від 11.03.2020

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Гончарова І.А.

Ухвала від 30.01.2020

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Гончарова І.А.

Постанова від 17.12.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Василенко Ярослав Миколайович

Постанова від 17.12.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Василенко Ярослав Миколайович

Ухвала від 27.11.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Василенко Ярослав Миколайович

Ухвала від 27.11.2019

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Василенко Ярослав Миколайович

Рішення від 15.10.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Журавель В.О.

Ухвала від 09.09.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Журавель В.О.

Рішення від 14.06.2019

Цивільне

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Горбачова Ю. В.

Ухвала від 03.06.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Журавель В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні