ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про відкриття провадження в адіміністративній справі
18 червня 2019 року СєвєродонецькСправа № 360/2224/19 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали за позовною заявою Державної екологічної інспекції у Луганській області (місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 93) до товариства з обмеженою відповідальністю «Завод продуктів харчування» (місцезнаходження: 92751, Луганська область, Старобільський район, с. Новоселівка, вул. Айдарська, будинок б/н) про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю),
ВСТАНОВИВ:
30 травня 2019 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної екологічної інспекції у Луганській області (далі - позивач) до товариства з обмеженою відповідальністю «Завод продуктів харчування» (далі - відповідач), в якій позивач просить застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді тимчасової зупинки експлуатації обладнання, пов`язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів, а саме виробничого обладнання ОВОР-450 для виробництва рослинної олії, що знаходиться за адресою: вул. Айдарська, буд. 11, с. Новоселівка, Старобільській АДРЕСА_1 , Луганська область, 92751, до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Ухвалою суду від 04 червня 2019 року позовну заяву Державної екологічної інспекції у Луганській області до товариства з обмеженою відповідальністю «Завод продуктів харчування» про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю) залишено без руху. Запропоновано позивачу протягом 10-ти (десяти) календарних днів з дати отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 1921,00 грн.
12 червня 2019 року через відділ діловодства та обліку звернень громадян (канцелярію) за вхідним реєстраційним № 31587/2019 від позивача на виконання вимог ухвали суду надійшла заява від 12 червня 2019 року № 2/2-16-410-04, до якої додано оригінал платіжного доручення від 05 червня 2019 року № 244 про сплату судового збору в сумі 1921,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі статті 20-2 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища , Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності , плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), затвердженого наказом Державної регуляторної служби України від 15 листопада 2018 року № 152, наказу Державної екологічної інспекції у Луганській області від 07 грудня 2018 року № 360/01-01-04, направлення на проведення планового заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища від 07 березня 2019 року № 168/01-03-19, в період з 11 березня 2019 року по 15 березня 2019 року проведено планову перевірку щодо додержання вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів товариством з обмеженою відповідальністю Завод продуктів харчування , яке знаходиться за адресою: вул. Айдарська, буд. 11, с. Новоселівка, Старобільський район, Луганська область, 92751.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань серії АОО № 554166 від 18 липня 2001 року відповідач може здійснювати такі види діяльності (за КВЕД-2010): 10.41 Виробництво олії та тваринних жирів; 46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами; 46.19 Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; 46.33 Оптова торгівля молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами.
Діяльність відповідача пов`язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
Під час проведення планової перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Завод продуктів харчування» встановлено, що для виробництва рослинної олії використовується виробниче обладнання ОВОР НОМЕР_1 на твердому паливі (дрова, шулуха) потужністю 26,5 кВт, викид забруднюючої речовини з джерела викиду проводиться через димовідвідну трубу. При спалюванні палива в атмосферу виділяються такі забруднюючі речовини: оксиди азоту (у перерахунку на діоксид азоту), оксид вуглецю, вуглецю діоксид, оксид азоту, метан, НЛОС, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом. Відповідач експлуатує виробниче обладнання ОВОР-450 при відсутності дозволу на викид забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарних джерел, що є порушенням статті 11 Закону України Про охорону атмосферного повітря .
Експлуатуючі вищезазначене обладнання, відповідач здійснює викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, при цьому не має дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
У відношенні відповідальної особи товариства з обмеженою відповідальністю Завод продуктів харчування позивачем складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене частиною першою статті 78 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу у сумі 136,00 грн, які у встановлений законодавством строк добровільно сплачено.
З посиланням на положення статті 19, 66 Конституції України, статей 11, 12 Закону України Про охорону атмосферного повітря , статті 40 Закону України Про охорону навколишнього природного середовища , Порядку проведення та оплати робіт, пов`язаних з видачою дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян - підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 302, позивач просить позовні вимоги задовольнити та застосувати до відповідача заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді тимчасової зупинки експлуатації обладнання, пов`язаного з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів, а саме виробничого обладнання ОВОР-450 для виробництва рослинної олії, що знаходиться за адресою: вул. Айдарська, буд. 11, с. Новоселівка, Старобільській АДРЕСА_1 , Луганська область, 92751, до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Після усунення недоліків позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі не встановлено, тому вважаю за необхідне відкрити провадження у цій справі.
Згідно з пунктом 4 частини дев`ятої статті 171 КАС України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до частин першої, другої, третьої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною третьою статті 257 КАС України встановлено, що при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи положення частин першої, другої, третьої статті 12, частини третьої статті 257 КАС України та відсутність клопотання позивача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження, суд вважає за необхідне розглядати дану справу в порядку загального позовного провадження.
Керуючись статтями 5, 9, 12, 19, 20, 32, 160, 161, 168, 171, 174, 175, 256, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою Державної екологічної інспекції у Луганській області (місцезнаходження: 93400, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, буд. 93) до товариства з обмеженою відповідальністю «Завод продуктів харчування» (місцезнаходження: 92751, Луганська область, Старобільський район, с. Новоселівка, вул. Айдарська, будинок б/н) про застосування заходів реагування щодо державного нагляду (контролю).
Справу розглядати в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 11 липня 2019 року об 11 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18, І поверх, зала судових засідань № 3.
Запропонувати відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі надіслати (надати) суду відзив на позовну заяву (відзив) і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду) разом з документами, що підтверджують надіслання (надання) позивачу копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до частини четвертої статті 159 КАС України неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Зобов`язати Державну екологічну інспекцію у Луганській області у строк до 09 липня 2019 року надати до суду в належним чином засвідчених копіях:
- Положення про Державну екологічну інспекцію у Луганській області;
- план здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), затверджений наказом Державної регуляторної служби України від 15 листопада 2018 року № 152;
- наказ Державної екологічної інспекції у Луганській області від 07 грудня 2018 року № 360/01-01-04 про проведення планового заходу державного нагляду (контролю).
Нагадати сторонам, що згідно з частинами другою, четвертою, п`ятою статті 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до вимог пунктів 5.26, 5.27 Національного стандарту України Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації «Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 7 квітня 2003 року № 55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів «Згідно з оригіналом» , назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Підпис відповідальної особи на документі засвідчують відбитком печатки організації. Згідно з пунктом 4.5 ДСТУ 4163-2003 у документах, що їх оформлюють на двох і більше сторінках, реквізити 26 - відбиток печатки, 27 - відмітка про засвідчення копії проставляють після тексту (21).
Попередити сторони, що відповідно до частини дев`ятої статті 79 КАС України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Справа розглядатиметься суддею Чернявською Т.І. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов`язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду у випадку відкриття провадження у справі з порушенням правил підсудності.
СуддяТ.І. Чернявська
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.06.2019 |
Оприлюднено | 19.06.2019 |
Номер документу | 82442321 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Чернявська
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні