ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
19.06.2019 Справа № 908/1493/19
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Смірнов О.Г.,
розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-Плюс (69002, м. Запоріжжя, вул. Грязнова (Фортечна), буд. 2-В)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Альфа Аутомотів Груп (69002, м. Запоріжжя, вул. Фортечна, буд. 2-В)
про стягнення 156165,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-Плюс звернулося до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Альфа Аутомотів Груп про стягнення заборгованості в загальній сумі 156165,00 грн. за договором оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року.
При цьому, в тексті позовної заяви позивач зазначає, що на теперішній час загальна заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю Альфа Аутомотів Груп становить 156165,00 грн., з яких заборгованість за оренду нежилого приміщення становить 80750,00 грн., заборгованість за утримання та експлуатацію об`єкта оренди становить 75415,88 грн.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 14.06.2019 року наведену вище позовну заяву передано для розгляду судді Смірнову О.Г.
Відповідно до положень пункту 2 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Так, в поданій Товариством з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-Плюс позовній заяві на першому аркуші зазначений код ЄДРПОУ позивача - 24908596.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань № 1005454021 від 18.06.2019 року за кодом ЄДРПОУ - 24908596 в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань записів не знайдено.
Разом з тим, на п`ятому аркуші позову проставлена печатка Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-Плюс , на якій зазначений код ЄДРПОУ 24908595.
Отже, позивачем на першому аркуші позовної заяви зазначений невірний код ЄДРПОУ Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-Плюс .
Згідно із п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, далі ГПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
В тексті позовної заяви позивач зазначає, що на теперішній час загальна заборгованість Товариства з обмеженою відповідальністю Альфа Аутомотів Груп становить 156165,00 грн., з яких заборгованість за оренду нежилого приміщення становить 80750,00 грн., заборгованість за утримання та експлуатацію об`єкта оренди становить 75415,88 грн.
Разом загальний розмір заборгованості за орендну нежитлового приміщення та заборгованості за утримання та експлуатацію об`єкта оренди складає 156165,88 грн.
Проте позивач ціною позову вказує 156165,00 грн., а також в прохальній частині позовної заяви просить стягнути з відповідача заборгованість в загальній сумі 156165,00 грн. за договором оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року.
Поряд з цим, позивачем до позовної заяви всупереч приписів п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України не надані обґрунтовані розрахунки сум, що стягуються, а саме: розрахунок суми заборгованості за оренду нежилого приміщення та розрахунок заборгованості за утримання та експлуатацію об`єкта оренди (із зазначенням періодів, за які виникла така заборгованість).
Відповідно до положень пунктів 7 - 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити:
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Так, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-Плюс не містить:
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази , що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною 1 ст. 73 ГПК України визначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Зі змісту поданої позовної заяви вбачається, що позовні вимоги мотивовані невиконанням відповідачем (орендарем) своїх зобов`язань за укладеним з позивачем (орендодавцем) договором оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року.
На підтвердження факту укладення вказаного договору позивач надав до позову засвідчену копію договору оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року.
Зі змісту вказаного договору вбачається, що невід`ємними частинами договору є Додатки № 1-5.
В пункті 3.1. договору оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року зазначено, що передання об`єктів оренди в оренду здійснюється згідно з актом приймання-передачі (Додаток № 4), який є невід`ємною частиною цього Договору.
Втім, до матеріалів позовної заяви позивачем надана засвідчена копія акту приймання-передачі від 13.12.2016 року до вказаного договору, але не у повному обсязі, тільки перший аркуш акту.
При цьому, додаток № 5 до договору оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року також позивачем не наданий.
Разом з тим, до позову надана засвідчена копія додаткової угоди № 2 від 01.02.2017 року до договору оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року, до якої додаються Додатки № 1.1, 2.1, 3.1.
Однак, вказані додатки до позовної заяви позивачем не додані.
Поряд з цим, в тексті позовної заяви позивач зазначає, що відповідно до п. 4.5. договору орендар додатково, крім орендної плати сплачує (відшкодовує, компенсує) орендодавцю витрати, пропорційно площі об`єктів оренди на підставі наданих орендодавцем рахунків (рахунків-фактур), шляхом перерахування грошових коштів в національній валюті України на поточний рахунок орендодавця протягом 5 банківських днів з дня отримання від орендодавця рахунка (рахунка-фактури) на таке відшкодування (компенсацію), у тому числі авансом, на електричну енергію, опалення, холодну та гарячу воду, пожежне спостереження, вивіз твердих побутових відходів, прибирання, телефонний зв`язок.
Проте, рахунки-фактури відповідно до умов п. 4.5. договору позивачем до матеріалів позовної заяви не надані.
Також позивач в позовній заяві вказує, що з боку Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-Плюс на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю Альфа Аутомотів Груп неодноразово надавались акти звірки, але відповідач відмовлявся їх підписувати, та взагалі відмовлявся їх отримувати.
Однак, акти звірки позивачем до матеріалів позовної заяви не надані.
Також позивачем не надані до позову докази, які підтверджують за умовами укладеного договору надання відповідачу послуг з оренди нежилого приміщення та витрат на утримання та експлуатацію об`єктів оренди.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позивачем при подачі позовної заяви порушено вимоги пунктів 3, 7-9 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164 ГПК України.
Виявлені судом недоліки позовної заяви є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Згідно із ч. 2 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
При засвідченні документів сторонам необхідно враховувати вимоги до змісту та розташування реквізитів документів, встановлені п. 5 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), затвердженої Наказом Держспоживстандарту України 07.04.2003 року № 55.
Пунктом 5.27 цієї Уніфікованої системи встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів «Згідно з оригіналом» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23 (підпису).
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що до позовної заяви надана незасвідчена належним чином копія посвідчення адвоката на ім`я ОСОБА_1 . № ЗП001771 від 31.08.2018 року.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно надати:
- письмові пояснення стосовно ціни позову;
- обґрунтований детальний розрахунок суми заборгованості за оренду нежилого приміщення та обґрунтований детальний розрахунок заборгованості за утримання та експлуатацію об`єкта оренди (із зазначенням періодів, за які виникла така заборгованість);
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначити в письмовій формі докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- акт приймання-передачі від 13.12.2016 року у повному обсязі, додаток № 5 до договору оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року (у належним чином засвідчених копіях);
- Додатки № 1.1, 2.1, 3.1. до додаткової угоди № 2 від 01.02.2017 року до договору оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року (у належним чином засвідчених копіях);
- акти звірки, які надавалися на адресу відповідача (у належним чином засвідчених копіях);
- рахунки-фактури відповідно до умов п. 4.5. договору (у належним чином засвідчених копіях);
- докази, які підтверджують за умовами укладеного договору надання відповідачу послуг з оренди нежилого приміщення та витрат на утримання та експлуатацію об`єктів оренди (у належним чином засвідчених копіях);
- належним чином засвідчену копію посвідчення адвоката на ім`я Іщенко ОСОБА_2 . ОСОБА_3 . № ЗП001771 від 31.08.2018 року.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись п. п. 3, 7-9 ч. 3 ст. 162, ч. 2 ст. 164, ч. 1 ст. 174, 234, 235 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Фірма Альфа-Плюс залишити без руху.
Повідомити позивачу про необхідність усунути зазначені недоліки до 02.07.2019 року , проте не більше 10 днів з дня вручення позивачу ухвали суду про залишення позовної заяви без руху та подати до суду відповідні докази, а саме:
- письмові пояснення стосовно ціни позову;
- обґрунтований детальний розрахунок суми заборгованості за оренду нежилого приміщення та обґрунтований детальний розрахунок заборгованості за утримання та експлуатацію об`єкта оренди (із зазначенням періодів, за які виникла така заборгованість);
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- зазначити в письмовій формі докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- акт приймання-передачі від 13.12.2016 року у повному обсязі, додаток № 5 до договору оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року (у належним чином засвідчених копіях);
- Додатки № 1.1, 2.1, 3.1. до додаткової угоди № 2 від 01.02.2017 року до договору оренди нежилого приміщення № 01/03 від 24.11.2016 року (у належним чином засвідчених копіях);
- акти звірки, які надавалися на адресу відповідача (у належним чином засвідчених копіях);
- рахунки-фактури відповідно до умов п. 4.5. договору (у належним чином засвідчених копіях);
- докази, які підтверджують за умовами укладеного договору надання відповідачу послуг з оренди нежилого приміщення та витрат на утримання та експлуатацію об`єктів оренди (у належним чином засвідчених копіях);
- належним чином засвідчену копію посвідчення адвоката на ім`я ОСОБА_1 . № ЗП001771 від 31.08.2018 року.
Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог даної ухвали, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 19.06.2019 року та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.Г.Смірнов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2019 |
Оприлюднено | 19.06.2019 |
Номер документу | 82459956 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Смірнов О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні