Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
20 червня 2019 р. Справа № 641/4118/19
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бідонько А.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківської митниці ДФС про зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Комінтернівського районного суду м. Харкова з позовом до Харківської митниці ДФС, в якому просить суд: "Обязать Харьковскую таможню ГФС принять стоимость автомобиля в 600 евро согласно приложенньїх документов. Отменить корректировку таможенной стоимости товара (автомобиля) в сторону увеличения. Обязать вернуть излишне заплаченные деньги в сумме 14565,53грн (четырнадцать тисяч пятьсот шестьдесят пять грн 53 коп), а так же возложить стоимость подачи иска в суд на Харьковскую таможню ГФС.".
Ухвалою Комінтернівського районного суду м. Харкова від 30.05.2019 року справу № 641/4118/19 передано до Харківського окружного адміністративного суду.
Згідно Витягу з протоколу автоматичного розподілу судової справи між суддями адміністративну справу № 641/4118/19 передано на розгляд судді Бідонько А.В.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Дослідивши позовну заяву, а також долучені до неї документи, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, керуючись наступним.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються:
найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;
відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
В порушення вимог ч. 5 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України ОСОБА_2 не зазначила: власний реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Окрім цього, судом встановлено, що адміністративний позов викладений російською мовою, з огляду на що суд зазначає таке.
Відповідно до частини першої статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.
Згідно статті 15 КАС України, мова адміністративного судочинства визначається статтею 14 Закону України Про засади державної мовної політики .
Згідно частини першої та третьої статті 14 Закону України Про засади державної мовної політики судочинство в Україні у цивільних, господарських, адміністративних і кримінальних справах здійснюється державною мовою. Сторони, які беруть участь у справі, подають до суду письмові процесуальні документи і докази, викладені державною мовою.
Як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 14.12.1999 року у справі №10-рп/99, українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина п`ята статті 10 Конституції України).
Відповідно до статті 12 Закону України Про судоустрій і статус суддів" регламентовано, що судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою. Суди забезпечують рівність прав громадян у судовому процесі за мовною ознакою. Суди використовують державну мову в процесі судочинства та гарантують право громадян на використання ними в судовому процесі рідної мови або мови, якою вони володіють.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про те, що адміністративний позов має бути викладений українською мовою.
Вищевикладене узгоджується з позицією Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду викладеною в постанові від 16.10.2018р. у справі № 826/1833/16 адміністративне провадження №К/9901/20397/18 45292/18.
Для усунення вказаних вище недоліків позивачу необхідно надати до суду:
- адміністративний позов, викладений українською мовою та копії такого адміністративного позову з додатками відповідно до кількості учасників справи;
- власний реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України;
- відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Відповідно до пункту частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного та керуючись ст. 160, ст. 161, 169, 171, 248 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Харківської митниці ДФС про зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Надати позивачу термін - п`ять днів з дня отримання копії ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, шляхом надання до суду:
- адміністративного позову, викладеного українською мовою, та копій такого адміністративного позову з додатками відповідно до кількості учасників справи;
- власного реєстраційного номеру облікової картки платника податків або номеру і серії паспорта для фізичних осіб - громадян України;
- відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог ухвали позовна заява підлягає поверненню.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Бідонько А.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2019 |
Оприлюднено | 21.06.2019 |
Номер документу | 82494493 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бідонько А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні