Справа № 152/768/19
2/152/324/19
УХВАЛА
21 червня 2019 року м. Шаргород
Справа №152/768/19
Провадження №2/152/324/19
Суддя Шаргородського районного
суду Вінницької області - Славінська Н.Л.,
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Юліямпільської сільської ради Шаргородського району Вінницької області, з участю третьої особи - ОСОБА_2 , - про визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини, про призначення додаткового строку для прийняття спадщини,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Шаргородського районного суду з означеним позовом, в якому просить ухвалити рішення, яким визнати причини пропущення ним строку для прийняття спадщини поважними та призначити йому додатковий строк для прийняття спадщини в три місяці з моменту набуття законної сили рішенням суду.
Позовна заява сформована та направлена до суду в системі Електронний суд .
В обґрунтування позову ОСОБА_1 зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_3 , після смерті якої залишилося спадкове майно, яке складається, в тому числі, із земельної ділянки, площею 2,3956 га, що розташована на території Юліямпільської сільської ради, майнового паю, грошових вкладів.
Після смерті матері він вступив у фактичне володіння та управління спадковим майном, розпорядився домашніми речами, тому вважав, що прийняв спадщину, у зв`язку із чим пропустив встановлений законодавством шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.
05.11.2013 року через представника він звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, проте з невідомих йому причин позовну заяву залишено без розгляду, про що йому стало відомо після отримання ухвали.
Після цього він тривалий час хворів, тому не мав можливість раніше звернутися до суду.
Вважає, що строк для прийняття спадщини пропустив з поважних причин.
Відповідно до вимог ст.187 ЦПК України, суддя, отримавши позовну заяву, перевіряє, чи відповідає вона вимогам, викладеним у ст.ст.175, 177 ЦПК України, чи немає підстав для залишення її без руху, повернення чи відмови у відкритті провадження і за відсутності таких підстав - відкриває провадження у справі.
Відповідно до вимог ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч.2 ст.185 ЦПК України).
Означена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки її подано з порушенням вимог цивільного процесуального законодавства України.
Відповідно до ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Так, в порушення вимог п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позивачем не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) щодо відповідача, а також відомі номери засобів зв`язку та офіційну електронну адресу та адресу електронної пошти відповідача, тоді як позивачем сформовано та подано означений позовдо Шаргородського районного суду у системі Електронний суд .
Відповідно до вимог ч.1 ст.16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Згідно п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України, позивач повинен у позовній заяві зазначити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Виходячи із змісту п.4 ч.3 ст.175 ЦПК, ОСОБА_1 у позовній заяві не зазначено, яке його право порушене та які наявні перешкоди для оформлення спадщини, оскільки останній не зазначає, та не додає до позову доказу відмови нотаріуса вчинити нотаріальну дію - оформити спадщину, що викладається у формі постанови.
Також, відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Так, позивачем ОСОБА_1 у позовній заяві вказано, що він є спадкоємцем після смерті матері ОСОБА_3 за заповітом, а інших спадкоємців немає, але не зазначено доказів реєстрації заповіту у Спадковому реєстрі та доказів прийняття або неприйняття спадщини іншими особами, якими є витяги зі Спадкового реєстру про заповіти та спадкові договори від мені померлого, а також про наявність або відсутність спадкових справ до майна померлого та виданих на їх підставі свідоцтв про право на спадщину.
В порушення вимог п.6 ст.175 ЦПК України, позовна заява ОСОБА_1 не містить відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися.
До того ж, в порушення п.7 ч.3 ст.175 ЦПК України, позивачем ОСОБА_1 не зазначено відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Крім того, в порушення вимог п.9 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява ОСОБА_1 не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи .
Також, в порушення вимог п.10 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява ОСОБА_1 не містить зазначення про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відтак, вказана позовна заява, згідно з вимогами ст.185 ЦПК України.
Частиною 1 ст.177 ЦПК України встановлено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Разом з тим, позивачем не додано до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, для надіслання судом відповідачеві.
Відповідно до п.п.15.1, 15.3 п.15 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюється в паперовій формі; розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
Оскільки функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи не розпочато, то подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюється в паперовій формі, а також розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
Отже, позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст.185, 260 ЦПК України,
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Юліямпільської сільської ради Шаргородського району Вінницької області, з участю третьої особи - ОСОБА_2 , - про призначення додаткового строку для прийняття спадщини - залишити без руху.
Повідомити позивача - ОСОБА_1 про необхідність виправлення недоліків позовної заяви у строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання даної ухвали, шляхом подачі на виконання даної ухвали позовної заяви із виправленими недоліками в канцелярію Шаргородського районного суду і роз`яснити, що в разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і повернута йому.
Роз`яснити позивачеві, що, відповідно до п.п.15.1, 15.3 п.15 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюється в паперовій формі; розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду у цій справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала підписана суддею 21.06.2019 року.
Суддя:
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.06.2019 |
Оприлюднено | 21.06.2019 |
Номер документу | 82528808 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Славінська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні