Ухвала
від 20.06.2019 по справі 548/1292/19
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/1292/19

Провадження №1-кс/548/602/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.06.2019 року м. Хорол

Слідчий суддя Хорольського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

слідчого - ОСОБА_3

розглянувши клопотання слідчого СВ Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 про проведення огляду, -

В С Т А Н О В И В:

Слідчий СВ Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора Хорольського відділу Лубенської місцевої прокуратури ОСОБА_4 звернулася в суд з вищевказаним клопотанням, в якому зазначає, що до Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області надійшло звернення ТОВ «Хорольський завод дитячого харчування» про те, що ТОВ «СКХ» в результаті діяльності свинокомплексу на території м. Хорол забруднює атмосферне повітря шляхом викиду великої кількості шкідливих речовин в повітря та ґрунт.

Відомості по даному факту 19.07.2016 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016171240000110, на підставі п.8 ст. 3, п. 7 ст. 40 КПК України розпочато здійснення досудового розслідування в даному кримінальному провадженні.

Кваліфікація даного кримінального правопорушення ч.1 ст. 241 КК України, а саме забруднення або інша зміна природних властивостей атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров`я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для життя, здоров`я людей чи для довкілля.

В судовому засіданні слідчий СВ Хорольського ВП ГУНП в Полтавській області ОСОБА_3 , клопотання підтримала повністю та прохала його задоволити.

Слідчий суддя, заслухавши слідчого, вивчивши матеріали, що додані до клопотання і давши їм належну оцінку приходить до висновку, що є передбаченні законом підстави для задоволення даного клопотання слідчого, виходячи з таких підстав.

Згідно ст. 1 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забруднення атмосферного повітря - змінення складу і властивостей атмосферного повітря в результаті надходження або утворення в ньому фізичних, біологічних факторів і (або) хімічних сполук, що можуть несприятливо впливати на здоров`я людини та стан навколишнього природного середовища.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб`єкту господарювання, об`єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Порядком проведення та оплати робіт, пов`язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян підприємців, які отримали такі дозволи, затвердженим постановою КМУ № 302 від 13.03.2002, дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами - це офіційний документ, який дає право підприємствам, установам, організаціям та громадянам - підприємцям (далі - суб`єкт господарювання) експлуатувати об`єкти, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини або їх суміші, за умови дотримання встановлених відповідних нормативів граничнодопустимих викидів та вимог до технологічних процесів у частині обмеження викидів забруднюючих речовин протягом визначеного в дозволі терміну. Для отримання дозволу суб`єкт господарювання, крім іншого, готує документи, в яких обґрунтовуються обсяги викидів забруднюючих речовин; проводить інвентаризацію стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, видів та обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, пилогазоочисного обладнання; обґрунтовує розміри нормативних санітарно-захисних зон, проводить оцінку витрат, пов`язаних з реалізацією заходів щодо їх створення.

Згідно положень Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом МОЗ № 173 від 19.06.1996 р. ці правила є обов`язковими для дотримання всіма державними, кооперативними, колективними та приватними підприємствами, організаціями та установами незалежно від відомчого підпорядкування та форм власності, а також посадовими особами та громадянами України, інвесторами-громадянами інших держав. Державний контроль за дотриманням вимог цих Правил здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства.

Промислові, сільськогосподарські та інші об`єкти, що є джерелами забруднення навколишнього середовища хімічними, фізичними та біологічними факторами, при неможливості створення безвідходних технологій повинні відокремлюватись від житлової забудови санітарно-захисними зонами.

Санітарно-захисну зону слід встановлювати від джерел шкідливості до межі житлової забудови, ділянок громадських установ, будинків і споруд, в тому числі дитячих, навчальних, лікувально-профілактичних установ, закладів соціального забезпечення, спортивних споруд та ін., а також територій парків, садів, скверів та інших об`єктів зеленого будівництва загального користування, ділянок оздоровчих та фізкультурно-спортивних установ, місць відпочинку, садівницьких товариств та інших, прирівняних до них об`єктів. Вимоги до заходів по охороні атмосферного повітря населених пунктів регламентуються Законом України "Про охорону атмосферного повітря" "Санитарными правилами по охране атмосферного воздуха населенных мест", санітарною класифікацією підприємств, виробництв та інших об`єктів, що наведена у додатку N 4. Заходи по охороні атмосферного повітря повинні забезпечувати дотримання ГДК (або ОБРВ) забруднюючих речовин у повітрі сельбищних територій і 0,8 ГДК у місцях масового відпочинку населення з урахуванням комбінованої дії речовин або продуктів їх трансформації в атмосфері відповідно до переліку ГДК, затвердженого у встановленому порядку. Забороняються викиди в атмосферу шкідливих речовин, на які не встановлені гігієнічні нормативи (ГДК або ОБРВ).

Згідно додатку № 5 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, розміри санітарно-захисних зон від сільськогосподарських підприємств до житлової забудови та прирівняних до неї об`єктів щодо розведення свиней залежить від поголів`я свиней.

Відповідно до ст. 32 Закону України «Про відходи», з метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє природне середовище та здоров`я людини забороняється: провадити будь-яку господарську діяльність, пов`язану з утворенням відходів, без одержання від місцевих органів виконавчої влади дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами відповідно до вимог цього Закону; визначати місця розміщення підприємств, установок, полігонів, комплексів, сховищ та інших об`єктів поводження з відходами, проектувати та будувати регіональні і міжрегіональні комплекси оброблення, знешкодження, утилізації та видалення відходів, якщо вони не відповідають екологічним та санітарно-гігієнічним вимогам.

Згідно ст. 33 Закону України «Про відходи» на кожне місце чи об`єкт зберігання або видалення відходів складається спеціальний паспорт, в якому зазначаються найменування та код відходів (згідно з державним класифікатором відходів), їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики місць чи об`єктів зберігання чи видалення і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації цих місць чи об`єктів. Видалення відходів здійснюється відповідно до встановлених законодавством вимог екологічної безпеки з обов`язковим забезпеченням можливості утилізації чи захоронення залишкових продуктів за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення. Зберігання та видалення відходів здійснюються в місцях, визначених органами місцевого самоврядування з врахуванням вимог земельного та природоохоронного законодавства, за наявності дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, в якому визначені види та кількість відходів, загальні технічні вимоги, заходи безпеки, відомості щодо утворення, призначення, методів оброблення відходів відповідно до встановлених умов їх зберігання. Визначені для зберігання та видалення відходів місця чи об`єкти повинні використовуватися лише для відходів, заявлених на одержання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами. Забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових, у підземних горизонтах, на території міст та інших населених пунктів, на територіях природно-заповідного фонду, на землях природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного та історико-культурного призначення, в межах водоохоронних зон та зон санітарної охорони водних об`єктів, в інших місцях, що може створювати небезпеку для навколишнього природного середовища та здоров`я людини. Захоронення відходів у надрах допускається у виняткових випадках за результатами спеціальних досліджень з дотриманням стандартів, норм і правил, передбачених законодавством України.

Згідно даних Єдиного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців Товариство з обмеженою відповідальністю «СКХ», код ЄДРПОУ 36909664, юридична адреса: 37604, Полтавська область, м. Миргород, вул. Гоголя, 44 А, кв. 6, засновник ОСОБА_5 ( АДРЕСА_1 ), вид діяльності, крім іншого, розведення свиней (основний); керівник ОСОБА_6 .

Відповідно до відомостей з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно ОСОБА_5 є власником комплексу будівель та споруд за адресою АДРЕСА_2 .

Згідно інформації з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку ОСОБА_5 є власником земельної ділянки кадастровий № 5324810100:50:007:0173, для ведення особистого селянського господарства, площа 0,9232 га, місце розташування АДРЕСА_3 .

Крім цього згідно даних Державної кадастрової карти України земельна ділянка № 5324810100:50:007:0173 межує із заповідним урочищем «Гринцеве».

У зв`язку з вищевикладеним, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, працівниками Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області необхідно провести огляд земельної ділянки, будівель та приміщень побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення за адресою: АДРЕСА_2 , де здійснює свою діяльність свинокомплекс ТОВ «СКХ», з метою встановлення кількості поголів`я свиней, місць зберігання відходів, місць утилізації вказаних відходів, розташування вказаного свинокомплексу по відношенню до жилих приміщень громадян м. Хорол та інше.

Відповідно до ч. 2 ст. 30 Конституції України, проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення в них обшуку можливе не інакше як за вмотивованим рішенням суду.

Відповідно доч.2ст.30Конституції України,у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом, порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.

Згідно ч.1 ст. 233 КПК України ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті. Під іншим володінням особи розуміються транспортний засіб, земельна ділянка, гараж, інші будівлі чи приміщення побутового, службового, господарського, виробничого та іншого призначення тощо, які знаходяться у володінні особи.

Частиною 2 статті 237 КПК України визначено, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.

Згідно ст. 236 КПК України з метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в обшуку має право запросити спеціалістів. При обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати документи, тимчасово вилучати речі, які мають значення для кримінального провадження.

Відповідно до ст. 71 КПК України, спеціаліст у кримінальному провадженні є особа, яка володіє спеціальними знаннями та навичками застосування технічних або інших засобів і може надавати консультації під час досудового розслідування і судового розгляду з питань, що потребують відповідних спеціальних знань і навичок.

В судовому засіданні встановлено, що на даний час з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, виявлення можливих доказів та їх фіксації у сторони обвинувачення є необхідність у проведенні огляду із залученням спеціалістів відповідних галузей знань земельної ділянки, будівель та приміщень за адресою: м. Хорол Хорольського району Полтавської області, вул. Молодіжна,17, корпус 23, де здійснює свою діяльність з розведення свиней ТОВ «СКХ» з правом проведення необхідних вимірювань, замірів, обстежень, відібрання зразків та інших дій з метою встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення.

Слідчий суддявважає встановленимта доведеним,що під час проведення огляду земельної ділянки, будівель та приміщень за адресою: м. Хорол Хорольського району Полтавської області, вул. Молодіжна,17, корпус 23, де здійснює свою діяльність з розведення свиней ТОВ «СКХ» є необхідність залучення спеціалістів відповідних галузей знань, здійснення замірів, вимірювань, обстежень, відібрання зразків для проведення к подальшому необхідних судових експертиз, а тому дане клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ч. 2 ст. 30 Конституції України, ст.ст. 233, 234-235 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В:

Надати слідчому СВ Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області ст. лейтенанту поліції ОСОБА_3 або іншому слідчому, який входить до слідчої групи, а саме: слідчому СВ Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_7 , старшому слідчому СВ Хоролськього ВП ГУ НП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_8 , заступнику начальника СВ Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_9 (старша групи), начальнику СВ Хорольського ВП ГУ НП в Полтавській області майору поліції ОСОБА_10 дозвіл на проведення огляду із залученням спеціалістів відповідних галузей знань земельної ділянки, будівель та приміщень за адресою: м. Хорол Хорольського району Полтавської області, вул. Молодіжна,17, корпус 23, де здійснює свою діяльність з розведення свиней ТОВ «СКХ» з правом проведення необхідних вимірювань, замірів, обстежень, відібрання зразків та інших дій з метою встановлення фактичних обставин вчинення кримінального правопорушення.

Строк дії ухвали - один місяць з дня винесення.

Про результати обшуку після його проведення повідомити слідчого суддю.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на прокурора Хорольського відділу Лубенської місцевої прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 .

Слідчий суддя Хорольського

районного суду ОСОБА_1

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення20.06.2019
Оприлюднено16.02.2023
Номер документу82551170
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання

Судовий реєстр по справі —548/1292/19

Ухвала від 20.06.2019

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 20.06.2019

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

Ухвала від 20.06.2019

Кримінальне

Хорольський районний суд Полтавської області

Коновод О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні