Справа № 703/4741/18
2/703/833/19
УХВАЛА
19 червня 2019 року Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді Опалинської О.П.
при секретарі Бойко Л.М.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Сміла цивільну справу за заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Шпола-Агро-Індустрі про визнання недійсним додаткової угоди до договору оренди землі, -
встановив:
ОСОБА_1 , звернулася до суду із позовом до ТОВ Шпола-Агро-Індустрі про визнання недійсним додаткової угоди до договору оренди землі.
Ухвалою судді Смілянського міськрайсуду Черкаської області від 19 грудня 2018 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито спрощене позовне провадження та призначено дату, час і місце проведення судового засідання.
19 червня 2019 року до суду від представника позивача надійшла заява про уточнення позовної заяви, яку він просив прийняти до розгляду.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце повідомлявся вчасно і належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Суд дослідивши матеріали справи, в межах заявленого клопотання, вважає, його таким, що підлягає до задоволення виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ч. 1 ст. 15 ЦК України,кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до ч. 1ст. 16 ЦК України,кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Відповідно до ст.1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , Високі Договірні сторони гарантують кожному, хто перебуває під їхньою юрисдикцією права і свободи, визначенні в розділі І Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод .
Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободгарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при визначенні цивільних прав і обовязків особи чи при розгляді будь-якого кримінального обвинувачення, що пред`являється особі.
У справі Bellet у. France Європейський суд з прав людини зазначив, що „стаття 6 § 1 Конвенції містить гарантії справедливого судочинства, одним з аспектів яких є доступ до суду. Рівень доступу, наданий національним законодавством, має бути достатнім для забезпечення права особи на суд з огляду на принцип верховенства права в демократичному суспільстві. Для того, щоб доступ був ефективним, особа повинна мати чітку практичну можливість оскаржити дії, які становлять втручання у її права".
Як свідчить позиція Європейського суду з прав людини у багатьох справах, основною складовою права на суд є право доступу, в тому розумінні, що особі має бути забезпечена можливість звернутись до суду для вирішення певного питання, і що з боку держави не повинні чинитись правові чи практичні перешкоди для здійснення цього права.
Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених устатті 43 цього Кодексу позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Позовна заява подана з додержанням вимог статтей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду, підстави для повернення та залишення без руху відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.49, 127, 260 ЦПК України,-
ухвалив:
Заяву представника позивача Геріх М.А. про збільшення позовних вимог прийняти до судового розгляду в цивільній справі №703/4741/18 за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Шпола-Агро-Індустрі про визнання недійсним додаткової угоди до договору оренди землі.
Відповідач має право протягом 15 календарних днів з дня отримання даної ухвали надіслати суду відзив на позовну заяву і всі письмові докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідач має право в цей же строк надіслати позивачу, за наявності - іншим відповідачам, третім особам копії відзиву та доданих до нього документів.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Позивач має право подати до суду відповідь на відзив протягом 15 днів з дня його отримання.
Відповідач має право подати до суду заперечення протягом 15 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Направити позивачу копію ухвали про відкриття провадження у справі, відповідачу та третій особі - копію ухвали про відкриття провадження у справі, копію позовної заяви з усіма доданими до неї документами.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою сторінки http://court.gov.ua/.
Ухвала може бути оскаржена у зв`язку з порушенням правил підсудності протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Черкаської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Головуючий: Опалинська О.П.
Суд | Смілянський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2019 |
Оприлюднено | 23.06.2019 |
Номер документу | 82553584 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Опалинська О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні