ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

УХВАЛА

Дата документу 21.06.2019 Справа № 554/2583/19

Провадження № 1-кс/554/9307/2019

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 червня 2019 року м.Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду м.Полтави Блажко І.О.:

при секретарі Кучеренко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ УСБУ в Полтавській області старшого лейтенанта юстиції Геращенка Сергія Олександровича про призначення судово-балістичної експертизи у кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 220191700000000002 від 08 січня 2019 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 201 та ч. 1 ст. 263 КК України, -

в с т а н о в и в :

Старший слідчий СВ УСБУ в Полтавській області старший лейтенант юстиції Геращенко С.О.звернувся в суд з клопотанням про призначення судово-балістичної експертизи. В якому прохав: задовольнити клопотання та призначити у кримінальному провадженні № 220191700000000002 від 08.01.2019 судово-балістичну експертизу, проведення якої доручити експертам Полтавського НДЕКЦ МВС України (м. Полтава,

пров. Рибальський, 8). На вирішення експертів поставити наступні запитання: Чи являється наданий на дослідження предмет, ззовні схожий на пістолет ПМ , який ОСОБА_1 збув ОСОБА_2 , а останній добровільно видав працівникам УСБУ в Полтавській області, вогнепальною зброєю? Якщо так, то до якого виду, системи (моделі) та калібру вогнепальної зброї він відноситься, та чи придатний він до стрільби? Яким способом (промисловим чи саморобним) виготовлено наданий на дослідження предмет, зовні схожий на пістолет ПМ ? Чи є боєприпасом надані на дослідженняпредмети зовні схожі на патрони, які ОСОБА_1 збув ОСОБА_2 , а останній добровільно видав працівникам УСБУ в Полтавській області? Якщо так, до зброї якого виду, системи, моделі, калібру призначено дані набої, та яким способом виготовлені? Чи придатні дані патрони для стрільби? Для проведення експертного дослідження, в розпорядження експертної установи надати два поліетиленових пакети голубого кольору, горловина яких скріплена ниткою та аркушем білого кольору з відтиском печатки Для пакетів № 14 УСБУ в Полтавській області та підписами понятих і учасників слідчої дії та пояснювальним написом до яких поміщено: предмет зовні схожий на пістолет ПМ та предмети зовні схожі на набої відповідно, які ОСОБА_1 збув ОСОБА_2 , а останній добровільно видав співробітникам УСБУ в Полтавській області. Надати дозвіл на проведення досліджень, які можуть призвести до пошкодження об`єктів вказаної експертизи. У розпорядження експертної установи надати матеріали кримінального провадження № 22019170000000002 за вимогою.

В судове засідання слідчий не з`явився, надавши суду заяву про проведення судового засідання без його участі, зазначивши, що клопотання підтримує та прохає його задовольнити беручи до уваги, що для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання, через що виникла необхідність у призначенні судово-балістичної експертизи та прохає проводити судове засідання без аудіо та відео фіксації судового процесу.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання , вважаю його обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню, оскільки слідчим доведено, що для отримання відомостей які становлять суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, потрібно застосування спеціальних знань в області експертизи.

Встановлено, що у провадженні УСБУ в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до ЄРДР за № 220191700000000002 від 08 січня 2019 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 201 та ч. 1 ст. 263 КК України. У ході досудового розслідування установлено, що мешканці Полтавської області вчиняють дії направлені на організацію каналу контрабандного постачання через митний кордон України на територію Російської Федерації вогнепальної зброї та боєприпасів, а також здійснюють незаконний продаж зазначених предметів на території Полтавської області. Допитаний у якості свідка ОСОБА_2 (установчі дані особи змінено в порядку передбаченому Законом України Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві ) повідомив, що ОСОБА_1 займається ремонтом пневматичної, мисливського, вогнепальної зброї, та здійснює продаж стрілецької зброї різного калібру та системи, яку самостійно виготовляє. Під час розмови останній запропонував ОСОБА_2 придбати вогнепальну зброю. В подальшому, ОСОБА_2 добровільно видав працівниками УСБУ в Полтавській області: предмет зовні схожий на пістолет ПМ , який поміщено до двох поліетиленових пакетів голубого кольору, горловина якого скріплена ниткою білого кольору та аркушем паперу білого кольору, на якому виконано пояснювальну записку, підписи учасників, понятих та відтиск печатки Для пакетів № 14 УСБУ в Полтавській області ; предмети зовні схожі на набої у кількості 8 шт., які поміщено до двох поліетиленових пакетів голубого кольору, горловина якого скріплена ниткою білого кольору та аркушем білого паперу, на якому виконано пояснювальну записку, підписи учасників, понятих та відтиск печатки Для пакетів № 14 УСБУ в Полтавській області , та пояснив, що вказані предмети йому продав ОСОБА_1

Відповідно до вимог ст.242 КПК України експертиза проводиться експертною установою, експертом або експертами, за дорученням слідчого судді чи суду, наданим за клопотанням сторони кримінального провадження або, якщо для з`ясування обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідні спеціальні знання. Не допускається проведення експертизи для з`ясування питань права.

Слідчий або прокурор зобов`язані звернутися з клопотанням до слідчого судді для проведення експертизи щодо: 1) встановлення причин смерті; 2) встановлення тяжкості та характеру тілесних ушкоджень; 3) визначення психічного стану підозрюваного за наявності відомостей, які викликають сумнів щодо його осудності, обмеженої осудності; 4) встановлення віку особи, якщо це необхідно для вирішення питання про можливість притягнення її до кримінальної відповідальності, а іншим способом неможливо отримати ці відомості; 5) встановлення статевої зрілості потерпілої особи в кримінальних провадженнях щодо злочинів, передбачених статтею 155Кримінального кодексу України. 6) визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.

Слідчий суддя задовольняє клопотання, якщо особа, яка звернулася з відповідним клопотанням, доведе, що для вирішення питань, що мають істотне значення для кримінального провадження, необхідне залучення експерта.

Слідчий суддя самостійно визначає експерта, якого необхідно залучити, або експертну установу, якій необхідно доручити проведення експертизи.

На підставі викладеного, приходжу до висновку про задоволення клопотання про призначення судово-балістичної експертизи, оскільки слідчим доведено, що для отримання відомостей які становлять суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, потрібно застосування спеціальних знань.

Керуючись ст.ст. 107, 155, 242-244, 370, 372 КПК України ,-

у х в а л и в :

Клопотання старшого слідчого в СВ УСБУ в Полтавській області старшого лейтенанта юстиції Геращенка Сергія Олександровича про призначення судово-балістичної експертизи у кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 220191700000000002 від 08 січня 2019 року, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14 ч. 1 ст. 201 та ч. 1 ст. 263 КК України - задовольнити.

Призначити у кримінальному провадженні № 220191700000000002 судово-балістичну експертизу.

На вирішення експертам поставити наступні запитання:

Чи являється наданий на дослідження предмет, ззовні схожий на пістолет ПМ , який ОСОБА_1 збув ОСОБА_2 , а останній добровільно видав працівникам УСБУ в Полтавській області, вогнепальною зброєю? Якщо так, то до якого виду, системи (моделі) та калібру вогнепальної зброї він відноситься, та чи придатний він до стрільби?

Яким способом (промисловим чи саморобним) виготовлено наданий на дослідження предмет, зовні схожий на пістолет ПМ ?

Чи є боєприпасом надані на дослідженняпредмети зовні схожі на патрони, які ОСОБА_1 збув ОСОБА_2 , а останній добровільно видав працівникам УСБУ в Полтавській області? Якщо так, до зброї якого виду, системи, моделі, калібру призначено дані набої, та яким способом виготовлені?

Чи придатні дані патрони для стрільби?

Проведення експертизи доручити експертам Полтавського НДЕКЦ МВС України (м. Полтава, пров. Рибальський, 8).

Для проведення експертного дослідження, в розпорядження експертної установи надати два поліетиленових пакети голубого кольору, горловина яких скріплена ниткою та аркушем білого кольору з відтиском печатки Для пакетів № 14 УСБУ в Полтавській області та підписами понятих і учасників слідчої дії та пояснювальним написом до яких поміщено: предмет зовні схожий на пістолет ПМ та предмети зовні схожі на набої відповідно, які ОСОБА_1 збув ОСОБА_2 , а останній добровільно видав співробітникам УСБУ в Полтавській області.

Надати дозвіл на проведення досліджень, які можуть призвести до пошкодження об`єктів вказаної експертизи.

У розпорядження експертної установи надати матеріали кримінального провадження № 22019170000000002 за вимогою.

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок експерта, та за відмову експерта чи перекладача без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, що передбачено положеннями ст.ст.384, 385 КК України.

Зобов`язати експерта надати висновок експертизи не пізніше 1 місяця з дня винесення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя І.О.Блажко

Дата ухвалення рішення 21.06.2019
Зареєстровано 25.06.2019
Оприлюднено 25.06.2019

Судовий реєстр по справі 554/2583/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 24.03.2020 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 24.10.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 09.10.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 30.09.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 30.09.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 11.09.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 11.09.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 11.09.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 11.09.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 02.09.2019 Полтавський апеляційний суд Кримінальне
Ухвала від 21.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 21.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 21.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 19.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 18.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 11.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 11.06.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 27.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 17.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне
Ухвала від 03.05.2019 Октябрський районний суд м.Полтави Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону