Справа №523/3045/18
Провадження №1-кп/523/360/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
08.04.2019 року
Суддя Суворовського районного суду м.Одеса ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Одеської місцевої прокуратури №4 ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , розглянув у відкритому судовому засіданні обвинувальний акт у відношенні обвинуваченого ОСОБА_5 , за скоєння кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 ч. 3 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В проваджені Суворовського районного суду м.Одеси перебуває обвинувальний акт за обвинуваченням ОСОБА_5 , за скоєння кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 ч. 3 КК України.
Прокурор вважала можливим призначити судовий розгляд на підставі обвинувального акту у відкритому судовому засіданні.
Захисник обвинуваченого адвокат ОСОБА_6 , заявив клопотання про повернення обвинувального акта прокурору, оскільки він не відповідає вимогам ст. 291 КПК України. Своє клопотання захисник мотивував тим, що даний обвинувальний акт містить не точні відомості про потерпілого, його представника, що є порушенням кримінально-процесуального законодавства України і законною підставою для його повернення прокурору.
Обвинувачений ОСОБА_7 підтримав клопотання свого захисника.
Суд, вислухавши клопотання прокурора і захисника, думку обвинуваченого, дослідивши матеріали обвинувального акта, вважає, що обвинувальний акт не може бути призначений до судового розгляду, оскільки не відповідає вимогам, викладеним у ст. 291 КПК України, а тому підлягає поверненню прокурору з наступних підстав.
Згідно ст. 314 КПК України,після отримання обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру або клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності суд не пізніше п`яти днів з дня його надходження призначає підготовче судове засідання, в яке викликає учасників судового провадження.
Відновідно ч. 2 ст. 314 вбачається, що на підготовче судове засідання в призначені день і годину повинні прибути прокурор, обвинувачений, захисник, потерпілий та ситуативно - представник і законний представник потерпілого, цивільний позивач, його представник та законний представник, цивільний відповідач та його представник.
Відповідно до ч. 4 ст. 110 КПК України, обвинувальний акт є процесуальним документом, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим ст. 291 КПК України, у якій, в свою чергу, викладено вичерпний перелік відомостей, які повинен містити обвинувальний акт, і вони є обов`язковими для їх виконання слідчим і прокурором.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 291 КПК України, обвинувальний акт має містити анкетні відомості про кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по-батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство).
Судом під час дослідження матеріалів даного обвинувального акта встановлено, що у його викладі відомості про потерпілого ОСОБА_8 , які унеможливлюють здійснити виклик потерпілого до суду. Так, судом здійснювалися неодноразові виклики потерпілого до суду, судовими повістками, однак вони поверталися до суду, по закінченню строку зберігання у відділені пошти. Засіб зв`язку, а саме вказаний в обвинувальному акті номер телефону не належить потерпілому.
При цьому у реєстрі матеріалів досудового розслідування, приєднаного до обвинувального акта в порядку п. 1 ч. 4 ст. 291 КПК України, зазначено про допит потерпілого ОСОБА_8 , який мав місце 01.02.2018 року.
Згідно вимог п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про повернення обвинувального акту, якщо він не відповідає вимогам КПК України.
В обвинувальному акті не вказано точних даних потерпілого ОСОБА_8 , що позбавляє суд можливості належним чином викликати останнього до підготовчого судового засідання і унеможливлює призначення кримінального провадження до судового розгляду, оскільки це є перешкодою суду в подальшому ухвалити законне та обґрунтоване рішення, враховуючи положення ст. 412 КПК України, згідно яких судове рішення у будь-якому разі підлягає скасуванню, якщо судове провадження здійснено за відсутності потерпілого, належним чином не повідомленого про дату, час і місце судового засідання.
Враховуючи викладене, беручи до уваги те, що даний обвинувальний акт не відповідає вимогам діючого КПК України, суд приходить до однозначного і безсумнівного висновку про необхідність його повернення прокурору для усунення зазначених вище недоліків.
Керуючись ст.ст. 110, 314, 315, 369, 371, 372 КПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42017160000000763 за обвинуваченням ОСОБА_5 , за скоєння кримінального правопорушення передбаченого ст. 190 ч. 3 КК України, - повернути до прокуратури Одеської області, через його невідповідність вимогам КПК України.
На ухвалу протягом 7 днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Одеської області.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 08.04.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82602628 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Суворовський районний суд м.Одеси
Шкорупеєв Д. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні