Постанова
від 25.06.2019 по справі 908/745/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 29/4/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Іменем України

25.06.2019 Справа № 908/745/19

м.Запоріжжя

Господарський суд Запорізької області у складі судді Кричмаржевського В.А.

за участю секретаря судового засідання - Ракович С.І.

розглянувши матеріали справи № 908/745/19

про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Динас", код в ЄДР -32757988 (69005 м. Запоріжжя вул. Гагаріна, 12)

Кредитор - Фізична особа-підприємець Капшук Наталія Валеріївна, ідентифікаційний номер -НОМЕР_1 ( АДРЕСА_1 )

Ліквідатор - Мірошник І.В.

В судовому засіданні присутній розпорядник майна боржника-Мірошник І.В.

Установив :

Згідно з ухвалою господарського суду Запорізької області від 11.04.2019 відкрито провадження у справі № 908/745/19 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Динас" (далі-ТОВ "Динас"), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядника майна - арбітражного керуючого Мірошника Ігоря Вікторовича.

На офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет 11.04.2019 за номером № 58782 опубліковано оголошення про відкриття провадження у справі № 908/745/19 про банкрутство ТОВ "Динас".

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 28.05.2019 затверджено реєстр вимог кредиторів боржника - ТОВ "Динас".

Головою комітету кредиторів 24.06.2019 подано клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором банкрута просить призначити арбітражного керуючого Мірошника І.М.

Розпорядником майна Мірошником І.В. подано 24.06.2019 заяву про згоду на призначення його ліквідатором банкрута.

В судовому засіданні - 25.06.2019 розпорядник майна підтримав клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, зазначив, що боржник не здійснює підприємницької діяльності, кошти для повного погашення кредиторської заборгованості відсутні, можливостей для відновлення платоспроможності немає, пропозицій від інвесторів не надходило.

За підсумками судового засідання - 25.06.2019 господарським судом у нарадчій кімнаті прийнято судове рішення шляхом постановлення вступної та резолютивної частини постанови, яку оголошено після виходу з нарадчої кімнати. Повідомлено про строк виготовлення повного тексту постанови - протягом п`яти днів.

Заслухавши пояснення розпорядника майна боржника, вивчивши подані документи та наявні матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури з огляду на наступне.

За приписами ч.1 статті 27 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі за текстом - Закону про банкрутство) у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або закривається провадження у справі.

Згідно з статтею 7 Закону про банкрутство застосовуються такі судові процедури банкрутства: розпорядження майном боржника; мирова угода; санація (відновлення платоспроможності) боржника; ліквідація банкрута.

Відповідно до ч.4 статті 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.

Згідно з частинами 1, 2 статті 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб`єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно до статті 1 Закону про банкрутство під банкрутством розуміється визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Частиною першою статті 37 Закону про банкрутство встановлено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Постанова про визнання боржника банкрутом приймається господарським судом, зокрема, у випадках, передбачених частиною третьою статті 27 Закону про банкрутство.

Так, за приписами вказаної статті у підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Відповідно до частини п`ятої статті 26 Закону про банкрутство до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів, дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів, схвалення плану санації боржника в процедурі розпорядження майном, інші питання, передбачені цим Законом.

Згідно з частиною шостою статті 26 Закону про банкрутство на час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше ніж сім осіб.

Під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.

Частиною другою статті 27 Закону про банкрутство передбачено, що до закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов`язані прийняти одне з таких рішень: схвалити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і затвердження плану санації; відхилити план санації та подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов`язання керуючого санацією підготувати план санації; подати до господарського суду клопотання про введення процедури санації і зобов`язання керуючого санацією підготувати план санації у разі його неподання боржником; подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури; подати до господарського суду клопотання про укладення мирової угоди.

До компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про:

- обрання голови комітету;

- скликання зборів кредиторів;

- звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом;

- звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства;

- звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора);

- підготовку та укладення мирової угоди;

- схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом;

- визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута;

- внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника;

- інші питання, передбачені цим Законом.

У роботі комітету мають право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, забезпечений кредитор та в разі необхідності представник органу, уповноваженого управляти державним майном, і представник органу місцевого самоврядування (ч. 8 статті 26 Закону про банкрутство).

Згідно з частиною 9 статті 26 Закону про банкрутство рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.

Як вбачається з матеріалів справи, 21 червня 2019р. зборами кредиторів, прийняті такі рішення:

- прийняти до відома інформацію розпорядника майна Мірошника І.В. про хід процедури та проведені дії;

- обрано комітет кредиторів у складі одного кредитора - ФОП Капшук Н.В.;

- вирішено подати до господарського суду клопотання про визнання ТОВ "Динас" банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, уповноважено на подання такого клопотання комітет кредиторів - ТОВ "Динас".

- вирішено подати до господарського суду клопотання про призначення ліквідатором ТОВ "Динас" арбітражного керуючого Мірошника І.В.

До суду 24.06.2019 надійшло клопотання ФОП Капшук Н.Я, яка є єдиним кредитором у комітеті кредиторів ТОВ "Динас", про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, про призначення ліквідатором арбітражного керуючого Мірошника І.В.

Виходячи із змісту протоколів зборів кредиторів від 21.06.2019 та засідання комітету кредиторів від 21.06.2019, розпорядник майна відзвітував перед кредитором про проведену роботу, доповів про фінансово-майновий стан боржника.

Аналіз фінансового становища підприємства, інвестиційного положення та положення на товарному ринку ТОВ "Динас", а також документи щодо проведення інвентаризації майна боржника додано розпорядником майна 24.06.2019 до матеріалів справи.

Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на рухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна в зазначених реєстрах відсутні відомості щодо ТОВ "Динас".

Загальна сума визнаних судом кредиторських вимог становить - 1.323.892 грн.

Згідно з висновками, викладеними розпорядником майна в аналізі щодо фінансового становища ТОВ "Динас" від 20.06.2019, коефіцієнт поточної ліквідності (покриття) показує, що на кожну гривню його зобов`язань в 1916 році припадало 2,13 грн. оборотних активів, в 2017- 1,32 грн., а в 2018 - 1 грн. На підприємстві кількість оборотних коштів для погашення своїх боргів та значення цього показника не наблизилось до його граничної величини - 1,5. Тобто, підприємство не спроможне розраховуватися за своїми зобов`язаннями у встановлені терміни за рахунок найбільш ліквідних активів. Коефіцієнт фінансової автономії за весь аналізуючий період має значення, що значно нижче нормативного значення - 0,5. Так, за 2016 рік значення коефіцієнту складало - 0,35, в 2017 році - 0,35, а в 2018 році - 0,01. Це свідчить про фінансову нестабільність підприємства та залежність його від кредиторів.

Коефіцієнт фінансової залежності в 2016 році складав - 2,87, в 2017 році - 2,89, а в 2018 році - 184,79 при нормативному значенні - 2.

Коефіцієнт маневреності власного капіталу в 2016 році складав - 0,34, в 2017- 0,35, в 2018 - 0 при нормативному значенні > 0,1.

Коефіцієнт концентрації позикового капіталу в 2016 році складав - 0,65, в 2017 - 0,65, в 2018 - 0,99 при нормативному значенні > 0,5.

Коефіцієнт Бівера в 2016 році складав - 0,27, в 2017 - 0,1 та в 2018 - складав - 0,02 при нормативному значенні > 0,2.

Рентабельність основної діяльності в 2016 році складала - 5,6, в 2017 - 33,41, в 2018 - 2,43.

Рентабельність власного капіталу в 2016 році - 16,44, в 2017 - 6,96, в 2018 - 2,31. Всі розраховані коефіцієнти, що визначають фінансове становище підприємства, мають надкритичне значення, що свідчить про фінансову нестабільність та залежність підприємства від кредиторів.

Даний звіт суд враховує при вирішенні питання про обґрунтованість рішення зборів кредиторів про перехід до ліквідаційної процедури.

Отже, аналіз господарсько-фінансової діяльності боржника - ТОВ "Динас" свідчить про неспроможність підприємства-боржника погашати свої зобов`язання, незадовільну структуру балансу та збитковість діяльності підприємства, що свідчить про стійку неплатоспроможність і високу ймовірність банкрутства підприємства. Разом з тим, ознак фіктивного банкрутства не встановлено, за даними розрахункових коефіцієнтів вбачається висока ймовірність банкрутства та відсутність реальної можливості відновити платоспроможність.

В судовому засіданні - 25.06.2019 представник розпорядника майна запропонував перейти до процедури ліквідації, враховуючи те, що боржник неспроможний погасити кредиторську заборгованість та виконати поточні зобов`язання, структура балансу підприємства є незадовільною, а діяльність боржника збитковою. Розпорядник майна вважає, що провести процедуру санації і відновити платоспроможність боржника наразі неможливо, інвестори відсутні.

Таким чином, оскільки протягом процедури розпорядження майном боржника кредитором та розпорядником майна не було запропоновано та не знайдено жодних шляхів відновлення платоспроможності підприємства-боржника, мирова угода не укладена, зборами кредиторів вирішено подати до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а з обставин справи вбачається про нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредитора не інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури, господарський суд визнає боржника банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру.

Згідно з ч. 1 статті 40 Закону про банкрутство у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.

Відповідно до частини першої статті 114 Закону про банкрутство кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.

Комітетом кредиторів запропоновано кандидатуру арбітражного керуючого Мірошника І.В. на призначення його в якості ліквідатора у справі.

Арбітражний керуючий Мірошник І.В. подав до суду заяву, в якій він повідомив про наявність в нього достатніх досвіду, засобів та можливостей для якісного виконання обов`язків ліквідатора у справі. Відповідальність арбітражного керуючого застрахована згідно чинного законодавства, про що свідчить наданий договір страхування відповідальності арбітражного керуючого № СТД-3438861 від 23.11.2018 (додано до заяви).

Судом встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого Мірошника І.В. відповідає вимогам Закону про банкрутство. З огляду на це суд призначає його ліквідатором у справі.

Керуючись статтями 2, 9, 27, 37, 38, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", статтями 232, 233 Господарського процесуального кодексу України, суд -

Постановив :

Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Динас", код в ЄДР-32757988, м. Запоріжжя, банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Динас", код в ЄДР-32757988, м.Запоріжжя, призначити арбітражного керуючого Мірошника Ігоря Вікторовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №820 від 17.04.2013; і/номер-НОМЕР_2; адреса для листування: 69005 м.Запоріжжя, а/с - 1176).

Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Динас", код в ЄДР-32757988, м.Запоріжжя, банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Зобов`язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за результатами проведеної роботи подати до господарського суду звіт про свою діяльність та ліквідаційний баланс банкрута для затвердження.

Постанова господарського суду набирає законної сили з моменту її прийняття - 25.06.2019.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку за правилами, визначеними статтями 256, 257 ГПК України.

Копію постанови надіслати : кредитору, банкруту, ліквідатору, ГУ ДФС у Запорізькій області, Вознесенівському ВДВС м.Запоріжжя, Головному територіальному управлінню юстиції у Запорізькій області, Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, Головному управлінню статистки у Запорізькій області.

Суддя В.А. Кричмаржевський

Повний текст постанови складено 25.06.2019.

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення25.06.2019
Оприлюднено25.06.2019
Номер документу82603734
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/745/19

Ухвала від 24.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 13.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Постанова від 25.06.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 28.05.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 16.05.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 11.04.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

Ухвала від 01.04.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Кричмаржевський В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні