ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
25.06.2019Справа № 910/6147/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Баранова Д.О., розглянувши заяву про збільшення розміру позовних вимог у справі № 910/6147/19
про скасування господарсько-оперативної санкції
Представники сторін: не викликались
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Георгіївський" до Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал", в якому позивач просить суд скасувати господарсько-оперативну санкцію Приватного акціонерного товариства "Акціонерна компанія "Київводоканал" у розмірі 5 605, 68 грн. за скид стічних вод з перевищенням ДК забруднюючих речових, застосовану Приватним акціонерним товариством "Акціонерна компанія "Київводоканал" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Георгіївський".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.05.2019 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Георгіївський" залишено без руху, встановлено п`ятиденний строк з дня вручення ухвали для усунення недоліку шляхом подання до суду попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
27.05.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла заява про усунення недоліків, в якій зазначено попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 31.05.2019 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, підготовче засідання призначено на 21.06.2019.
20.06.2019 до Господарського суду міста Києва надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.
21.06.2019 до Господарського суду міста Києва надійшла заява про збільшення розміру позовних вимог.
Із заяви позивача про збільшення розміру позовних вимог вбачається, що останній 06.06.2019 був змушений сплатити відповідачу господарсько-оперативну санкцію у розмірі 5 606, 68 грн., скасування якої в свою чергу є предметом розгляду даної справи, оскільки, відключення позивача від мережі водопроводу і каналізації спричинило б тяжкі наслідки для нього.
Відтак, враховуючи, що позивачем, на його думку безпідставно, було сплачено на користь відповідача кошти в розмірі 5 606, 68 грн., позивач своєю заявою про збільшення доповнює позовну заяву вимогою щодо стягнення вказаних коштів з відповідача.
Частиною 1 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України закріплено, що сторони користуються рівними процесуальними правами.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право: подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Так, п. 2 ч. 2 ст. 46 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Частиною 3 ст. 163 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі збільшення розміру позовних вимог або зміни предмета позову несплачену суму судового збору належить сплатити до звернення в суд із відповідною заявою.
Згідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019" прожитковий мінімум працездатних осіб з січня 2019 року встановлено у розмірі 1 921 грн.
Судом встановлено, що позивач звернувся з позовом до суду 13.05.2019, сплативши 1 921, 00 грн. судового збору, що підтверджується платіжним дорученням № 33 від 07.05.2019 та що у свою чергу станом на день звернення з відповідним позовом до суду за приписами Закону України "Про судовий збір" становило мінімальну ставку судового збору за подання до господарського суду позовних заяв немайнового характеру.
Разом з тим, аналізуючи заяву позивача про збільшення розміру позовних вимог, суд зазначає, що вимога останнього щодо скасування господарсько-оперативної санкції є вимогою немайнового характеру, оскільки, дана вимога не підлягає вартісній оцінці, так як наприклад і визнання договору або ж пункту договору недійсним.
Що стосується заявленої позивачем вимоги щодо стягнення з відповідача на користь позивач сплаченої господарсько-оперативної санкції у розмірі 5 606, 68 грн. за скид стічних вод з перевищенням ДК забруднюючих речовин у поданій заяві про збільшення розміру позовних вимог, то суд вказує, що дана вимога є самостійною і підлягає грошовій оцінці , а відтак, для її розгляду судом, потребується доплата судового збору в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відтак, враховуючи суму позивача, заявлену до стягнення з відповідача, а саме - 5 606, 68 грн., то розмір судового збору, який необхідно доплатити становить 1 921,00 грн.
Проте, суд вказує, що до заяви про збільшення розміру позовних вимог не додано докази доплати судового збору, а твердження позивача стосовно того, що сплаченого судового збору в розмірі 1 921, 00 грн. достатньо для покриття збільшення позовних вимоги є помилковим та таким, що не відповідає чинному законодавству, оскільки, знову ж таки, заявлена позивачем вимога щодо скасування санкції не підлягає грошовій оцінці, тоді як, дозаявлена вимоги про стягнення з відповідача на користь позивача сплаченої господарсько-оперативної санкції у розмірі 5 606, 68 грн. за скид стічних вод з перевищенням ДК забруднюючих речовин - є вимогою майнового характеру і підлягає грошовій оцінці.
Суд звертає увагу, що заява про збільшення розміру позовних вимог має відповідати вимогам щодо форми і змісту позовної заяви, що визначені ст. 162 Господарського процесуальним кодексом України та вимогам ст. 164 Господарського процесуальним кодексом України, яка визначає вимоги щодо документів, які додаються до позовної заяви. Невідповідність заяви про збільшення розміру позовних вимог таким вимогам є підставою для настання процесуальних наслідків, що встановлені Господарського процесуальним кодексом України у випадку подання позовної заяви без додержання вимог, встановлених законом.
Так, ч. 1 ст. 174 Господарського процесуальним кодексом України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Частиною 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Відповідно до ч. 10 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
З огляду на викладене вище, з метою усунення встановлених недоліків позивач має доплатити судовий збір за звернення до суду із заявою про збільшення розміру позовних вимог згідно визначеного законодавством порядку та подати до суду докази вчинення таких (оригінал платіжного доручення) протягом п`яти днів.
Керуючись ст. 12, 46, 163, 164, 174 та 234 Господарського процесуального кодексу України , суд -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Георгіївський" про збільшення розміру позовних вимог - залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Георгіївський" п`ятиденний строк з дня отримання ухвали для усунення недоліку шляхом подання до суду доказів доплати судового збору у розмір 1 921, 00 грн. за звернення до суду із заявою про збільшення розміру позовних вимог.
Ухвала набрала законної сили 25.06.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Баранов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2019 |
Оприлюднено | 27.06.2019 |
Номер документу | 82638509 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Баранов Д.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні