Справа № 591/4046/19
Провадження № 1-кс/591/2976/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2019 року слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБ України в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з клопотанням, яке мотивував тим, що слідчим управлінням проводиться досудове розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №22019200000000039 від 05.06.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.333 КК України, і на даний час виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні ПВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». Тому просив клопотання задовольнити.
В судове засідання слідчий не з`явився, надіслав заяву про можливість розгляду клопотання без його участі.
Представник ПВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в судове засідання не з"явився, про день та час слухання клопотання були повідомлені завчасно. Неприбуття у судове засідання осіб, у володінні яких перебувають речі і документи, що належним чином повідомлялись про час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду клопотання.
Враховуючи такі обставини, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України розгляд клопотання проведено за відсутності учасників процесу та без фіксації судового процесу технічними засобами.
Вивчивши матеріали, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
З доданого до клопотання Витягу вбачається, що 05.06.2019 року до ЄРДР було внесено відомості про те, що на території Сумської області невстановлені посадові особи українського суб`єкта господарювання, в порушення встановленого порядку, здійснюють передачу товарів, що підлягають державному експертному контролю з території України до країн СНД.
Таким чином, відомості, що внесені до ЄРДР є настільки не конкретними та загальними, що взагалі неможливо визначити: які посадові особи, якого суб`єкта господарювання, в якому районі області здійснюють вказані дії. Така невизначеність та неконкретність формулювання відомостей ЄРДР та обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, на переконання слідчого судді, надає органам досудового розслідування можливість здійснювати слідчі дії та вживати заходи забезпечення кримінального провадження стосовно невизначеного кола осіб, водночас, не надає слідчому судді вважати, що кримінальне провадження стосується ПВП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та що документи, які знаходяться у володінні такого підприємства мають значення саме для кримінального провадження №22019200000000039.
Крім того, неконкретність внесених до ЄРДР відомостей позбавляє слідчого суддю можливості перевірити клопотання на відповіданість вимогам ч.3 ст.132 КПК України, а саме:
1) чи існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження;
2) чи потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Враховуючи такі обставини, підстави для задоволення клопотання відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 163 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого відділу УСБ України в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2019 |
Оприлюднено | 16.02.2023 |
Номер документу | 82644506 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Клімашевська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні