ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
10.06.2019Справа № 910/7236/19 Суддя Борисенко І.І., розглянувши
позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Банк "Кліринговий Дім"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сівєріна"
про стягнення 17 003 517,77 грн.,
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2019 року до Господарського суду міста Києва від Публічного акціонерного товариства "Банк "Кліринговий дім" (позивач) надійшла позовна заява №01-02/1550 від 30.05.2019 року до Товариства з обмеженою відповідальністю "Сівєріна" (відповідач), в якій викладені позовні вимоги, щодо стягнення з відповідача борг в розмірі 17 003 517,17 грн. за кредитним договором № 87/2007-К від 10.12.2007 року.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п.п. 5,8 ч.3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Згідно з приписами ст. 91 ГПК України письмові докази, до яких належать і документи, подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Пунктом 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003, чинний від 01.09.2003) встановлено, що відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
При поданні даної позовної заяви з додатками позивачем не було належним чином засвідчено копії документів, зокрема не на кожному аркуші додатків до позовної заяви відсутній напис зі слів "Згідно з оригіналом", відсутня назва посади особи, яка засвідчувала копії, її особистий підпис, ініціали та прізвище, а також дата засвідчення копій.
При цьому суд відзначає, що не є доказом засвідчення копій документів належним чином, напис на пакеті документів "прошито, пронумеровано та скріплено печаткою", оскільки даний напис свідчить лише про скріплення (прошиття, нумерацію) певного пакету документів, а не про засвідчення, що дані копії відповідають оригіналу, про що свідчить напис, передбачений пунктом 5.27. Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003).
Відтак, позивачем не виконано вимоги ст.ст. 162,164 Господарського процесуального кодексу України.
Окрім того, суд вказує наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до ч.3 ст. 56 ГПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Частиною першою статті 58 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу (частина друга статті 58 Господарського процесуального кодексу України).
Частиною 4 ст. 60 ГПК України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Дослідивши зміст позовної заяви, встановлено, що позовна заява підписана представником за довіреністю від 28.12.2018 №1051-ЮУ/18 ОСОБА_1
Відповідно до довіреності від 28.12.2018 №1051-ЮУ/18, Публічне акціонерне товариство Банк КЛІРИНГОВИЙ ДІМ , ідентифікаційний код юридичної особи 21665382, місцезнаходження: вул. Борисоглібська, буд. 5 літера А, м. Київ, 04070, Україна, надалі за текстом - Банк, зареєстрований 30 грудня 1996 року Національним банком України за реєстраційним № 264, в особі Голови Правління Андреєвської Вікторії Олександрівни, яка діє на підставі Статуту, цією довіреністю уповноважує ОСОБА_1 (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №3751/10, видане на підставі рішення Киїівської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури від 25.09.2008. №175).
Враховуючи, що позовними вимогами є вимоги про стягнення 17 003 517,77 грн., означена справа не підпадає під визначення малозначної справи в розумінні частини п`ятої статті 12 Господарського процесуального кодексу України та підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Водночас, 30.09.2016 набрав чинності Закон України від 02.06.2016 №1401-VIII "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".
Статтею 8 Конституції України встановлено, що Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй, а норми Конституції України є нормами прямої дії.
Згідно статті 131.2 Конституції України для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Незалежність адвокатури гарантується. Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом. Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Представництво згідно статті 131.2 Конституції України з 01 січня 2019 року у судах першої інстанції здійснюється виключно адвокатами.
Враховуючи вищенаведене, до позовної заяви необхідно надати докази, що підтверджують наявність у Н.М. Хрустальової статусу адвоката, саме лише посилання в довіреності на наявність свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю не підтверджує вказані обставини.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню без руху.
Згідно ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати Позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення цієї ухвали.
Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- належним чином засвідчені копії доданих до позовної заяви документів, з дотриманням вимог ст. 91 ГПК України;
- подання суду доказів, що підтверджують наявність у підписанта позовної заяви ОСОБА_1 , статусу адвоката.
Ухвала набрала законної сили 10.06.2019 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя І.І. Борисенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2019 |
Оприлюднено | 27.06.2019 |
Номер документу | 82671284 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні