Справа № 492/1470/16-к
Провадження № 1кс/492/503/19
У К Р А Ї Н А
АРЦИЗЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2019 року м.Арциз
Слідчий суддя Арцизького районного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу представника заявника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , -
ВСТАНОВИВ:
Адвокат ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді із скаргою на бездіяльність слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , яка полягає у не розгляді клопотання про визнання ОСОБА_2 потерпілим у кримінальному провадженні № 12016160220000453, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 22.11.2016 р. Скарга мотивована тим, що 07.05.2019 р. направлено на ім`я слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 клопотання про залучення до провадження як потерпілого ОСОБА_2 , але відповіді не отримана. Також, 18.06.2019 р. ОСОБА_2 звертався до слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , з заявою про результати розгляду клопотання про залучення його до кримінального провадження як потерпілим, проте його клопотання лишається без будь-якої відповіді.
Розглянувши скаргу, приходжу до висновку, що вона не може бути прийнята до провадження, оскільки подана з порушенням встановленого ст. 304 КПК України порядку подання такої скарги і такий висновок ґрунтується на наступному.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, зокрема бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогамистатті 169цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна, іншою особою, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора, зокрема про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою.
Відповідно до ст. 220 КПК України, клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій та у випадках, установлених цим Кодексом, іншої особи, права чи законні інтереси якої обмежуються під час досудового розслідування, або її представника слідчий, прокурор зобов`язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об`єктивних причин - надсилається їй.
Згідно вимог ч. 1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч. 1 ст. 303 КПК України, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України скарга повертається, якщо скарга подана після закінчення строку, передбаченого частиною першою цієї статті, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або слідчий суддя за заявою особи не знайде підстав для його поновлення.
В поданій до суду скарзі адвокат ОСОБА_3 зазначає, що 07.05.2019 р. направлено на ім`я слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 клопотання про залучення до провадження як потерпілого ОСОБА_2 , але відповіді не отримана. Також, 18.06.2019 р. ОСОБА_2 звертався до слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 , з заявою про результати розгляду клопотання про залучення його до кримінального провадження як потерпілим.
Скаргу на бездіяльність слідчого подано до суду відповідно до поштового відправлення з трек-номером 68500 0173388 0, відповідно до відомостей з офіційного веб-сайту ПАТ «Укрпошта» 25.06.2019 р.
Проте, заявником у скарзі не зазначено та не додано доказів про отримання Арцизьким ВП ГУНП в Одеській області, клопотання про залучення до провадження як потерпілим ОСОБА_2 , що унеможливлює визначитися слідчому судді з якого часу необхідно обчислювати строк звернення з відповідною скаргою до слідчого судді.
Беручи до уваги вище зазначене, та те, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч. 1 ст. 303 КПК України, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності, та з урахуванням строків передбачених ст. 220 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що скаргу подано до суду з порушенням строку звернення до суду.
Тому слідчий суддя змушений дійти висновку, щоскарга подана після закінчення строку, передбаченого ч. 1 ст. 304 КПК України.
Також, в скарзі не порушено питання про поновлення строків зверненнядо суду, на оскарження бездіяльності слідчого.
Крім того, слід зазначити, що підтримання та доказування обставин, викладених в скарзі, покладаються на особу, що подала скаргу, а тому нею мають бути подані всі належні докази.
Враховуючи, що в скарзі не порушено питання про поновлення строків звернення до суду, слідчий суддя позбавлений можливості вирішити питання про відкриття провадження за скаргою на бездіяльність слідчого та керуючись п. 3 ч. 2 ст. 304 КПК України прийшов до висновку про повернення скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 220, 303, 304, 309 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Скаргу представника заявника ОСОБА_2 - адвоката ОСОБА_3 на бездіяльність слідчого СВ Арцизького ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 - повернути.
Копію ухвали про повернення скарги невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із скаргою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала про повернення скарги може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту отримання її копії.
Роз`яснити заявнику, що повернення скарги не позбавляє її права повторного звернення до слідчого судді, суду в порядку, передбаченому КПК України.
Слідчий суддя
Арцизького районного суду ОСОБА_1
Суд | Арцизький районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82672642 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим |
Кримінальне
Арцизький районний суд Одеської області
Варгаракі С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні