СЕМЕНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа №547/190/18
Провадження №2/547/32/19
У Х В А Л А
27 червня 2019 року смт.Семенівка
Суддя Семенівського районного суду Полтавської області Атаманова С.Ю., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Худоліївської сільської ради Семенівського району Полтавської області, третя особа Семенівська РДА Семенівського району Полтавської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Семенівського районного суду Полтавської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Худоліївської сільської ради Семенівського району Полтавської області, третя особа Семенівська РДА Семенівського району Полтавської області про визнання права на земельну частку (пай) розміром 4,1 в умовних кадастрових гектарах, яка належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серія НОМЕР_1 в порядку спадкування
Відповідно до ст.33 ЦПК України з урахуванням п.15.4 Розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції, що набрала чинності 15.12.2017 року, за допомогою автоматизованої системи документообігу суду здійснено визначення судді для розгляду даної цивільної справи та згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями у зв`язку із не здійсненням правосуддя суддею Харченко В.Ф. через закінчення п`ятирічного строку, на який він був призначений, передано на розгляд судді Атамановій С.Ю..
Згідно положень ч.12 ст.33 ЦПК України у разі зміни складу суду на стадії підготовчого провадження розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. У разі зміни складу суду на стадії розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.
За змістом ч.2 ст.213 ЦПК України справа розглядається одним і тим самим складом суду. У разі заміни одного із суддів під час судового розгляду справа розглядається спочатку, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Суддею встановлено, що ухвалою судді Семенівського районного суду Полтавської області від 22.02.2018 року було відкрито провадження у даній справі.
За змістом ч.ч.3, 4 ст.3 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
З огляду на викладене, приходжу до висновку, що подальший розгляд цивільної справи необхідно проводити за правилами, передбаченими новою редакцією ЦПК України від 15.12.2017 року, в частині, у якій вони не встановлюють нових обов`язків, не скасовують чи не звужують прав, що належні учасникам судового процесу, чи не обмежують їх використання.
Відповідно до положень п.2 ч.2 ст.19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч.4 ст.19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Натомість загальне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Відповідно до принципу пропорційності суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; складність справи; значення розгляду справи для сторін; час, необхідний для вчинення тих чи інших дій; розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо (ст.11 ЦПК України).
Відповідно до ч.5 ст.263 ЦПК України обгрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно та всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Відповідно до п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах щодо спадкування.
На підставі викладеного, з метою забезпечення повного та всебічного встановлення обставин справи, недопущення звуження прав, належних учасникам судового процесу, враховуючи завдання цивільного судочинства щодо справедливого, неупередженого та своєчасного вирішення цивільної справи з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, приходжу до висновку про визначення порядку здійснення провадження у справі згідно положень ст.11, ч.3 ст.274 ЦПК України, за правилами загального позовного провадження, встановленими Розділом ІІІ ЦПК України, виходячи із особливостей предмета спору, складності справи, значення розгляду справи для сторін, обраного позивачем способу захисту своїх прав та інтересів, обсягу та характеру доказів у справі, кількості учасників судового процесу.
Крім того, системний аналіз ст.376 ЦПК України дає суду можливість прийти до висновку, що розгляд даної справи за правилами загального позовного провадження жодним чином не порушує, обмежує чи звужує гарантовані законом права та свободи учасників судового процесу і не може бути підставою для скасування або зміни рішення, як обставина, що виплинула на правильність вирішення справи.
Таким чином, з урахуванням положень ч.12 ст.33, ч.2 ст.187 ЦПК України, суддя, відповідно до вимог ч.1 ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження у справі приходить до висновку про необхідність проведення підготовчого засідання.
Згідно положень п.п.15.3 п.15 Розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України розгляд справи у суді здійснюватиметься за матеріалами справи у паперовій формі.
Відповідно до ч.2 ст.258 ЦПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в судді першої інстанції вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.
Керуючись ст.ст.3, 11, 19, 33, 83, 95, 174, 178, 189, 196, 213, 258, 260, 261, 353, п.9, п.п.15.3, 15.4 п.15 Розділу ХІІІ.Перехідних положень ЦПК України,-
У Х В А Л И В:
1.Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Худоліївської сільської ради Семенівського району Полтавської області, третя особа Семенівська РДА Семенівського району Полтавської області про визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування прийняти до свого провадження.
2.Розгляд цивільної справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3.Призначити підготовче засідання у справі на 24 липня 2019 року о 11 год. 00 хв . в залі судових засідань №1 Семенівського районного суду Полтавської області за адресою: вул.Шевченка, буд.№41а смт.Семенівка Полтавської області, про що повідомити учасників справи.
4.Встановити відповідачу строк для подачі відзиву на позов протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
Роз`яснити відповідачу, що у разі заперечення проти позову він має право відповідно до ч.4 ст.174, ч.1 ст.191 ЦПК України, протягом встановленого судом строку надіслати суду - відзив на позовну заяву і всі докази, що підтверджують заперечення проти позову; позивачу - копію відзиву та доданих до нього документів. Відзив підписується відповідачем або його представником. До відзиву, підписаного представником відповідача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника відповідача відповідно до вимог ст.ст.58, 62 ЦПК України.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч.5 ст.178 ЦПК України до відзиву, наданого до суду, необхідно додати документи, що підтверджують надіслання (надання) ним відзиву і доданих до нього документів позивачу.
Роз`яснити відповідачу, що згідно положень ч.8 ст.178, ч.2 ст.191 ЦПК України у разі ненадання відзиву (заперечення проти позову) у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами.
Роз`яснити сторонам, що відповідно до ч.9 ст.83 ЦПК України копії доказів, що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Роз`яснити сторонам, що згідно ст.95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
5. Повідомити учасників справи про наявність в Семенівському районному суді Полтавської області технічної можливості забезпечити їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. У цьому разі відповідна заява учасника справи має бути подана до суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання з направленням копії такої заяви в той же строк іншому учаснику справи.
6. Копії даної ухвали надіслати учасникам справи.
Роз`яснити, що учасники справи мають право ознайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги та копії відповідно до положень п.1 ч.1 ст.43 ЦПК України.
Роз`яснити, що учасники справи мають право отримати інформацію щодо розгляду справи, зайшовши на веб-адресу сторінки суду, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет (веб-сайт:http://https://court.gov.ua/sud1627/) Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Семенівського районного суду Полтавської області С.Ю.Атаманова
Суд | Семенівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 28.06.2019 |
Номер документу | 82693177 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Семенівський районний суд Полтавської області
Атаманова С. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні