Справа №560/843/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 червня 2019 року суддя Дубровицького районного суду Рівненської області Сидоренко З.С., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 до Лютинської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом,
в с т а н о в и в:
Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до відповідача Лютинської сільської ради та просить визнати за ним право власності на одноповерховий житловий будинок з надвірними господарськими будівлями та спорудами, який розташований в АДРЕСА_1 , згідно Технічного паспорта на садибний (індивідуальний) житловий будинок, виготовленого Дубровицьким міським бюро технічної інвентаризації станом на 01 березня 2016 року, як за спадкоємцем першої черги за законом після смерті батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Згідно з ч.1 ст.4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а також вимогам ст. 95 цього Кодексу.
Згідно вимог п. 6 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити в собі відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
У даному випадку, досудове врегулювання спору є обов`язковим виходячи із наступного.
У пункті 23 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 року № 7 "Про судову практику у справах про спадкування" зазначено, що свідоцтво про право на спадщину видається за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину в порядку, установленому цивільним законодавством. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розглядові не підлягають.
У разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Так, позивач не додає доказів про те, що в установлений законом строк з дня відкриття спадщини, з дня смерті спадкодавця, він звертався до нотаріуса для прийняття спадщини, або відмови від неї, чи звертався до суду з позовом про поновлення строку для прийняття спадщини, у разі пропуску строку встановленого ч. 2 ст. 1270 ЦК України.
Тобто, передумовою звернення в суд із позовною заявою про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування є наявність відмови нотаріуса в оформленні спадщини.
Однак, в документах, що додані до заяви відсутня інформація, яка б підтверджувала факт відмови нотаріуса в оформленні спадщини.
Законодавець у ч. 5 ст. 177 ЦПК України зобов`язує додати до позовної заяви всі наявні докази, що підтверджують обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Отже, подаючи позовну заяву до суду, позивач не виконав визначені законодавством та зазначені вище вимоги до позовної заяви.
Відтак позивачу необхідно виправити вищевказані недоліки.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Зважаючи на вищевикладене, позивачу необхідно усунути недоліки своєї позовної заяви з приведенням останньої відповідно до вимог діючого Цивільного процесуального кодексу України.
За таких обставин, в силу ч.1 ст.185 ЦПК України вважаю за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк п`ять днів з дня вручення даної ухвали для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.185 ЦПК України,
у х в а л и в:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Лютинської сільської ради про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування за законом та надати позивачу для усунення вищевказаних недоліків п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: підпис.
З оригіналом згідно.
Голова Дубровицького
районного суду: Сидоренко З.С.
Суд | Дубровицький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 19.06.2019 |
Оприлюднено | 28.06.2019 |
Номер документу | 82693378 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дубровицький районний суд Рівненської області
Сидоренко З.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні