КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
справа №363/2886/16-ц
провадження 22-ц/824/2667/2019 доповідач: Сліпченко О.І.
УХВАЛА
25 червня 2019 року м. Київ
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати в цивільних справах: головуючого Сліпченка О.І., Сушко Л.П., Матвієнко Ю.О.
за участю секретаря: Пітенко І.Ю..
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Вишгородського районного суду Київської області від 30 жовтня 2018 року, у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальність ТРІ-Менеджмент до ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальність Компанія НАФТА -ТРЕЙД , треті особи: Торговий дім Білоруські нафтопродукти , приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Буряк Оксана Анатоліївна про визнання договору іпотеки недійсним та витребування майна.
Заслухавши доповідь судді Апеляційного суду, вислухавши учасників процесу, перевіривши матеріали справи, суд,-
ВСТАНОВИВ:
В липні 2016 року Товариство з обмеженою відповідальність ТРІ-Менеджмент звернулось до суду із вищевказаним позовом.
Рішенням Вишгородського районного суду Київської області від 30 жовтня 2018 року позовні вимоги ТОВ ТРІ-Менеджмент задоволено.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, яка обґрунтована тим, що рішення прийнято з порушенням норм процесуального та матеріального права.
В ході розгляду справи 24 червня 2019 року ОСОБА_1 подав клопотання, в якому просить зупинити провадження по даній справі, до набрання законної сили рішенням у справі № 907/279/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Білоруські нафтопродукти до Акціонерного Товариства Балтік Інтернешнл Банк , Товариства з обмеженою відповідальністю ТРІ Менеджмент , про визнання недійсними іпотечних договорів та договорів купівлі-продажу.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Зупинення провадження у справі - це тимчасове або повне припинення всіх процесуальних дій у справі, що викликане настанням зазначених у законі причин, що перешкоджають подальшому руху процесу, і щодо яких невідомо, коли вони можуть бути усунені.
З огляду на вимоги закону для вирішення питання про зупинення провадження у справі суду слід у кожному конкретному випадку з`ясовувати: як пов`язана справа, яка розглядається, зі справою, що розглядається іншим судом; чим обумовлюється об`єктивна неможливість розгляду справи.
Неможливість розгляду цієї справи до вирішення справи іншим судом полягає в тому, що обставини, які розглядаються іншим судом, не можуть бути встановлені судом самостійно у даній справі.
Пов`язаність справ полягає у тому, що рішення іншого суду, який розглядає справу, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі. Ці обставини повинні бути такими, що мають значення для даної справи.
З матеріалів справи вбачається, що позовні вимоги ґрунтується на тому, що 09 вересня 2013 року за іпотечним договором №1878, 1879 право власності на спірне майно перейшло від ТОВ ТД Білоруські нафтопродукти до АТ Балтік Інтернешнл , а в подальшому спірне майно набув позивач - ТОВ ТРІ Менеджмент , в той час відповідач ОСОБА_1 набув право власності на спірне майно на підставі договору купівлі-продажу між ним та ТОВ ТД Білоруські нафтопродукти , яке за посиланнями позивача не мало законних підстав для зазначеного.
З матеріалів, доданих до клопотання вбачається, що предметом розгляду справи № 907/279/19, що перебуває в провадженні Господарського суду Закарпатської області, є визнання недійсними іпотечних договорів та договорів купівлі-продажу нерухомого майна, відповідно до яких АТ Балтік Інтернешнл , а в подальшому ТОВ ТРІ Менеджмент набуло право власності на спірне майно.
Таким чином, ТОВ ТД Білоруські нафтопродукти оспорює у судовому порядку власне правову підставу набуття у власність спірного майна.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд дійшов висновку про обґрунтованість доводів клопотання та наявності об`єктивних підстав для зупинення провадження у справі, у зв`язку з пов`язаністю обставин, що є предметом розгляду справи № 907/279/19 та предметом доказування у даній справі.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. п. 6 ч. 1 ст. 251, 259, 261 ЦПК України, апеляційний суд,
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про зупинення провадження по даній справі - задовольнити.
Зупинити апеляційне провадження по справі за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Вишгородського районного суду Київської області від 30 жовтня 2018 року до набрання законної сили рішенням Господарського суду Закарпатської області у справі № 907/279/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий дім Білоруські нафтопродукти до Акціонерного Товариства Балтік Інтернешнл Банк , Товариства з обмеженою відповідальністю ТРІ Менеджмент , про визнання недійсними іпотечних договорів та договорів купівлі-продажу.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцять днів.
Головуючий
Судді:
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2019 |
Оприлюднено | 28.06.2019 |
Номер документу | 82701724 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Сліпченко Олександр Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні