Справа № 503/2247/18
Провадження № 2/503/167/19
УХВАЛА
24 квітня 2019 року Кодимський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді Сердюк Б.С.,
при секретарі Клемпуш Ю.В.,
розглянувши в судовому засіданні в залі суду в м. Кодима цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства ІРЕН+ про визнання недійсним договору оренди землі,
встановиВ:
Позивач звернулася до суду з позовом до СФГ ІРЕН+ про визнання недійсним договору оренди землі.
Позивач до суду не з`явилась, надала заяву, в якій просила судове засідання, призначене на 24.04.2019 року провести без її участі.
Представник відповідача в судове засідання не прибув, надав клопотання, в якому просив визнати обов`язковою явку позивача для надання особистих пояснень.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.223 ЦПК України суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні якщо визнає потрібним, щоб сторона, яка подала заяву про розгляд справи за її відсутності, дала особисті пояснення. Викликати позивача або відповідача для особистих пояснень можна і тоді, коли в справі беруть участь їх представники.
Згідно ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
З урахуванням викладеного, для повного та всебічного з`ясування обставин справи, суд вважає необхідним визнати явку позивача в судове засідання обов`язковою.
Представником відповідача також 18.03.2019 року подано відзив на позовну заяву, в якому він просив поновити відповідачу пропущений строк для подання відзиву на позов, зазначаючи, що відповідач отримав ухвалу про відкриття провадження у справі лише 26.02.2019 року.
Однак, ухвалу суду про відкриття провадження у справі відповідач отримав 15.12.2018 року, про що свідчить зворотне поштове повідомлення про вручення поштового відправлення №66000 00925895. У встановлений судом строк, не скориставшись своїми процесуальними правами учасника справи, відзив на позовну заяву відповідач не подав. Крім того, повістку про виклик в судове засідання, призначене на 01.03.2019 року відповідач також отримав завчасно, а саме 05.02.2019 року, про що свідчить зворотне поштове повідомлення про вручення поштового відправлення №66000 00942609.
Тож, враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в клопотанні представника відповідача про поновлення строку для подання відзиву слід відмовити.
Крім того, представником відповідача подано клопотання про виклик в судове засідання в якості свідка представника Центру надання адміністративних послуг Кодимської районної державної адміністрації.
Згідно зі ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч.1 ст. 90 ЦПК України показання свідка - це повідомлення про відомі йому обставини, які мають значення для справи. Не є доказом показання свідка, який не може назвати джерела своєї обізнаності щодо певної обставини.
Статтею 91 ЦПК України визначено, що виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. Заява про виклик свідка має бути подана до або під час підготовчого судового засідання, а якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, - до початку першого судового засідання у справі.
Всупереч цих вимог, представником відповідача не зазначено обставин, які може підтвердити даний свідок, тому враховуючи вищевикладене та приймаючи до уваги предмет позову, суд відмовляє в задоволенні клопотання про виклик в судове засідання в якості свідка представника Центру надання адміністративних послуг Кодимської районної державної адміністрації.
Представник відповідача також подав клопотання про витребування доказу, в якому просив оголосити в судовому засіданні запис показань свідка ОСОБА_1 у цивільній справі №503/490/18.
Статтею 229 ЦПК України передбачено, що суд під час розгляду справи повинен безпосередньо дослідити докази у справі: ознайомитися з письмовими та електронними доказами, висновками експертів, поясненнями учасників справи, викладеними в заявах по суті справи, показаннями свідків, оглянути речові докази.
Враховуючи, що показання, які представник відповідача просить оголосити, були дані в іншому судовому засіданні під час розгляду цивільної справи №503/490/18 за позовом ОСОБА_2 до СФГ "ІРЕН+" про визнання недійсним договору оренди землі, то відсутні підстави для дослідження тих доказів, оскільки вони не стосуються даного позову.
Крім того, явку ОСОБА_1 в наступне судове засідання визнано обов`язковою, тому відповідно до ст.234 ЦПК України за її згодою, вона може бути допитана в судовому засіданні в якості свідка.
Враховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання представника відповідача щодо оголошення в судовому засіданні запису показань свідка ОСОБА_1 у цивільній справі №503/490/18.
Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з`явились, враховуючи положення ч. 2 ст. 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Керуючись ст.ст. 258 - 260 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Судове засідання у справі за позовом ОСОБА_1 до Селянського (фермерського) господарства ІРЕН+ про визнання недійсним договору оренди землі відкласти на 21 червня 2019 року о 13:30 год.
Визнати обов`язковою явку позивача ОСОБА_1 в судове засідання призначене на 21 червня 2019 року.
В задоволенні клопотання представника відповідача про поновлення строку для подання відзиву на позовну заяву - відмовити.
В задоволенні клопотання представника відповідача про виклик в судове засідання в якості свідка представника Центру надання адміністративних послуг Кодимської районної державної адміністрації - відмовити.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України за веб-адресою https://court.gov.ua/fair.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала в частині відмови у поновленні строку для подання відзиву на позовну заяву та в частині відмови в забезпеченні доказів може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подання апеляційної скарги до Одеського апеляційного суду через Кодимський районний суд Одеської області протягом п`ятнадцяти днів з дня складення тексту ухвали. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Б.С. Сердюк
Суд | Кодимський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2019 |
Оприлюднено | 28.06.2019 |
Номер документу | 82704607 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кодимський районний суд Одеської області
Сердюк Б. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні