ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
01 липня 2019 року м. Київ №640/11128/19
Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Костенко Д.А. , ознайомив-шись із позовною заявою Всеукраїнської громадської організації "Українська стратегія" (далі - ВГО "Українська стратегія") до Прем`єр-міністра України Гройсмана Володимира Борисовича (далі - Прем"єр - міністр) про визнання протиправними дій, спростування інформації, заборону використання найменування,
в с т а н о в и в:
Представник ВГО "Українська стратегія" адвокат Осмоловський Д.Ю. звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом, в якому просить:
- визнати протиправними дії Прем"єр - міністра щодо публічного презентування та виокремлення політичної партії з використанням найменування "Українська стратегія", яка є тотожною назвою, що використовує позивач - ВГО "Українська стратегія";
- зобов"язати Прем"єр - міністра публічно спростувати інформацію щодо участі у виборчій кампанії політичної партії з найменуванням "Українська стратегія" та в подальшому використовувати публічно, у тому числі у засобах масової інформації, реальне найменування політичної партії "Українська стратегія Гройсмана", не підміняючи неповною назвою "Українська стратегія".
Згідно з ч. 4 ст. 172 КАС України не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Пунктом 6 ч. 4 ст. 169 КАС України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 172 цього Кодексу).
Як встановлено судом ВГО "Українська стратегія" зареєстроване як юридична особа (код ЄДРПОУ 36351558) та згідно з інформацією, що міститься в Реєстрі громадських об"єднань (Реєстраційний номер запису 444383), не здійснює підприємницької діяльності.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 21 Закону України "Про громадські об`єднання" громадське об`єднання зі статусом юридичної особи має право бути учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права відповідно до законодавства.
Водночас, як визначено ч. 3 ст. 1 Закону України "Про громадські об`єднання" громадською організацією є громадське об`єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.
Положеннями ч. 1 ст. 277 ЦК України передбачено, що право на спростування недостовірної інформації має, зокрема, фізична особа, особисті немайнові права якої порушено внаслідок поширення про неї та (або) членів її сім`ї такої інформації.
Згідно з ч. 4 цієї статті спростування недостовірної інформації здійснюється особою, яка поширила інформацію. Поширювачем інформації, яку подає посадова чи службова особа при виконанні своїх посадових (службових) обов`язків, вважається юридична особа, у якій вона працює.
Фізична особа, особисті немайнові права якої порушено у друкованих або інших засобах масової інформації, має право на відповідь, а також на спростування недостовірної інформації у тому ж засобі масової інформації в порядку, встановленому законом (ч. 6). Спростування недостовірної інформації здійснюється у такий же спосіб, у який вона була поширена (ч.7).
Частиною 1 ст. 19 ЦПК України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Таким чином, всупереч ч. 4 ст. 172 КАС України позовна заява містить вимоги, які належить розглядати в порядку різного судочинства. При цьому у суду відсутні підстави для застосування положень ст. 172 КАС України у частині роз`єднання вимог, оскільки це суперечитиме вимогам ч. 6 цієї статті, згідно з якою розгляд позовних вимог, виділених у самостійне провадження, здійснює суддя, який прийняв рішення про роз`єднання позовних вимог, а, як зазначено вище, згідно з ч. 6 ст. 21 КАС України не допускається об`єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Отже, враховуючи, що позивачем порушено правила об`єднання позовних вимог і відсутні підстави для застосування положень ст. 172 КАС України, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви на підставі п. 6 ч. 4 ст. 169 цього Кодексу.
Керуючись п. 6 ч. 4 ст. 169 КАС України, суддя
у х в а л и в:
Повернути позовну заяву позивачеві.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду у порядку, визначеному ст.ст. 293, 295-297 КАС України. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом 15-ти днів з дня її підписання.
Суддя Д.А. Костенко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2019 |
Оприлюднено | 02.07.2019 |
Номер документу | 82714118 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Василенко Ярослав Миколайович
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Костенко Д.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні