КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/3071/19
Провадження № 1-кс/552/2576/19
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01.07.2019 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого ВП №1 Полтавського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий ВП №1 Полтавського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, погодженим з прокурором протимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні у ІНФОРМАЦІЯ_1 (Код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання обґрунтовував тим, що у провадженні СВ відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №12019170020000637 від 07.03.2019 року за ознаками злочину, передбаченого за ч. 1 ст. 129 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 06.03.2019 року до ЧЧ ВП No 1 Полтавського ВП ГУНП в Полтавській області надійшла письмова заява від гр. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 про те, що починаючи з січня 2019 року невідома особа, яка є представником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » погрожує вбивством їй та її донці ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та існують реальні підстави побоюватися здійснення даної погрози
В ході допиту в якості потерпілої ОСОБА_5 повідомила, що 05.10.2018 року вона уклала договір з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », відділення якого знаходиться на території «Павленківського» ринку по АДРЕСА_1 та отримала кредит у сумі 4400 гривень. Після цього остання почала виплачувати вище вказаний кредит та здійснила декілька платежів, однак в січні 2019 року потерпіла прострочила виплату за кредитом та їй почали телефонувати на її особистий номер мобільного телефону жінка, яка представилась працівником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », яка повідомила, що якщо вона не погасить кредит, то вони передадуть документи потерпілої до колекторської служби. В ході розмови жінка дозволяла собі виражатися непристойно в сторону потерпілої та її дітей та перераховувати всіх родичів та погрожувати. 15 січня 2019 року на номер телефону потерпілої ОСОБА_5 прийшло смс-повідомлення, змістом якого було повідомлення про те, що її договір нібито передано до колекторської служби ООО « ІНФОРМАЦІЯ_6 », та цього ж числа доньці потерпілої, а саме ОСОБА_6 надійшло смс-повідомлення в додатку «Вайбер» з фото у вигляді тіла розрізаної жінки. Того ж дня друзям доньки потерпілої в соціальній мережі «Вконтакті» почали приходити фото з зображенням потерпілої та її доньки з непристойним змістом. Потерпіла ОСОБА_5 вважає, що на неї та її доньку здійснюються погрози вбивством.
В ході допиту в якості потерпілої ОСОБА_6 надані ОСОБА_5 показання підтвердила та повідомила, що у них реальні загрози побоюватися про своє життя у зв`язку із погрозами від невідомих їй осіб.
В ході допиту в якості потерпілого ОСОБА_7 , який є рідним сином ОСОБА_5 , останній надані показання ОСОБА_5 підтвердив, а також повідомив, що йому неодноразово приходили смс-повідомлення нецензурного змісту та із погрозами в його сторону та сторону його родини.
В подальшому потерпіла ОСОБА_5 долучила до матеріалів кримінального провадження досудову вимогу, відповідно до якої було вказано, що 05.10.2018 року між потерпілою та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » було укладено договір за умовами якого вказане товариство надає грошові кошти потерпілій ОСОБА_5 у сумі 4400 гривень.
В ході досудового розслідування слідчим було допитано в якості свідка гр. ОСОБА_8 , який повідомив, що в другій половині січня 2019 року він перебував на території «Павленківського» ринку в АДРЕСА_1 , де помітив відділення, що мало назву « ІНФОРМАЦІЯ_7 », напевно по АДРЕСА_1 та зайшов до вказаного приміщення для того, щоб взяти грошові кошти в займи. Пройшовши певну процедуру, останньому надали кредит в сумі 1500 гривень терміном на 20-ь днів.
В подальшому свідок повідомив, що через 10-ть днів йому на його особистий номер телефону почали телефонувати невідома жінка, яка нагадувала про кредитку заборгованість, а в подальшому невідомий чоловік, який примушував до виплати кредиту із погрозами в сторону свідка. В подальшому вказані невідомі особи також телефонували до батька свідка, а саме до ОСОБА_9 та погрожували повідомляючи про кредитну заборгованість. В подальшому в соціальній мережі «Вконтакте» сестрі свідка, а саме ОСОБА_10 невстановлена особа виклала пост наступного змісту «Фесюра родина шахраїв, допоможіть зібрати грошові кошти» та таке інше». В березні 2019 року близько 00:00 год. свідок ОСОБА_8 прийшов до себе додому за місцем проживання та помітив темно-жовтого кольору оголошення такого змісту «Фесюра-боржник», які були розклеєні на дверцях квартир на другому та третьому поверхах.
Згідно з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна №168057357 від 27.05.2019, будинок АДРЕСА_1 відомості, що мають інтерес для слідства відсутні.
Слідчий в судовому засіданні підтримав клопотання, просив його задовольнити.
Особа у володінні якої перебувають документи, в судове засідання свого представника не направила, хоча належним чином повідомлена про час та місце розгляду справи.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Згідно ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Стаття 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчим суддею встановлено, що в провадженні ВП №1 Полтавського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019170020000637 від 07.03.2019 року за ознаками злочину, передбаченогоза ч. 1 ст. 129 КК України.
Оскільки неможливо отримати відомості у інший спосіб та враховуючи, що дана інформація має суттєве значення для встановлення об`єктивної істини та проведення всебічного досудового розслідування, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.
Керуючись ст. 159-166 КПК України,-
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати тимчасовий доступ до речей ідокументів,які перебуваютьу володінні ІНФОРМАЦІЯ_8 (Код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 ) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_1 з метою збору доказової бази слідством, ознайомитися та вилучити належним чином завірені копії договору ОСОБА_5 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » про надання позики в сумі 4400 грн. з додатками, належним чином завірені копії документів, які підтверджують або спростовують вказану інформацію, всі документи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які містять персональні данні ОСОБА_5 , її родичів та близьких осіб, досудові вимоги та позовні заяви до ОСОБА_5 , документи та договори, які пов`язують ОСОБА_5 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », кредитні історії ОСОБА_5 та її родичів, документи, що підтверджують виконання/не виконання зобов`язання ОСОБА_5 , документи, що підтверджують/спростовують зв`язок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з колекторськими компаніями, інші документи, що містять відомості, які можуть мати значення для повного та об`єктивного встановлення істини по справі.
Виконання ухвали доручити старшим слідчим СВ відділення поліції №1 Полтавського відділу поліції ГУНП поліції в Полтавській області: ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 ; та слідчим СВ відділення поліції № 1 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області: ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_4 , ОСОБА_3 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , ОСОБА_25 , ОСОБА_26 , ОСОБА_27 .
Строк дії ухвали до 01.08.2019 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82726515 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Турченко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні