КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №552/3071/19
Провадження № 1-кс/552/544/21
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.04.2021 року слідчий суддя Київського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Полтави клопотання слідчого СВ Відділуполіції №1Полтавського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Полтавськійобласті ОСОБА_3 про продовження строку досудового розслідування, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВВідділу поліції№1Полтавського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Полтавськійобласті ОСОБА_3 звернуласяз клопотаннямпогодженим зпрокурором пропродовження строкудосудового розслідуванняпо кримінальномупровадженню внесеномудо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№12019170020000637від 07.03.2019року заознаками злочину,передбаченого ч.2ст.355КК Українита проситьслідчого суддюпродовжити строкдосудового розслідуваннядо шести місяців.
В ході проведення досудового розслідування встановлено наступні обставини.
В ході допиту в якості потерпілої ОСОБА_4 , остання повідомила, що 05.10.2018 року вона уклала договір з ТОВ «Грін Фактор», відділення якого знаходиться на території «Павленківського» ринку по вул. Зіньківській в м. Полтаві та отримала кредит у сумі 4 400 гривень. Після цього остання почала виплачувати вище вказаний кредит та здійснила декілька платежів, однак в січні 2019 року потерпіла прострочила виплату за кредитом та їй почали телефонувати на її особистий номер мобільного телефону жінка, яка представилась працівником ТОВ «Грін Фактор», яка повідомила, що якщо вона не погасить кредит, то вони передадуть документи потерпілої до колекторської служби. В ході розмови жінка дозволяла собі виражатися непристойно в сторону потерпілої та її дітей та перераховувати всіх родичів та погрожувати. 15 січня 2019 року на номер телефону потерпілої ОСОБА_4 прийшло смс-повідомлення змістом якого було повідомлення про те, що її договір нібито передано до колекторської служби ООО «Кавказ» та цього ж числа доньці потерпілої, а саме ОСОБА_5 , надійшло смс-повідомлення в додатку «Вайбер» з фото у вигляді тіла розрізаної жінки. Того ж дня друзям доньки потерпілої в соціальній мережі «Вконтакті» почали приходити фото з зображенням потерпілої та її доньки з непристойним змістом. Потерпіла ОСОБА_4 вважає, що на неї та її доньку здійснюються погрози вбивством.
В ході допиту в якості потерпілої ОСОБА_5 , остання є ОСОБА_4 показання підтвердила та повідомила, що у них реальні загрози побоюватися про своє життя у зв`язку із погрозами від невідомих їй осіб.
В ході допиту в якості потерпілого ОСОБА_6 , який являється рідним сином ОСОБА_4 , останній надані показання ОСОБА_4 підтвердив, а також повідомив, що йому неодноразово приходили смс-повідомлення нецензурного змісту та із погрозами в його сторону та сторону його родини.
В ході допиту свідка ОСОБА_7 , останній повідомив, що йому відомо, що дружина ОСОБА_4 взяла кредит у приміщенні «Ваша готівочка», що знаходиться неподалік магазину «Кулиничі» на ринці «Павленківський» в м. Полтава. На початку січня 2019 року листом до неї пришла вимога «Грін Фактор» про те, що вона зобов`язана за кредитним договором виплатити заборгованість у сумі 6884, 55 грн. Після чого дружина спочатку зателефонувала за вказаним номером телефону, щоб домовитися про оплату частинами, однак представник, яка назвала себе юристом на ім`я ОСОБА_8 повідомила, що частинами оплата можлива лише за кредит від 60 000 грн. Потім 15 січня 2019 року на телефон доньки ОСОБА_5 прийшло жорстоке фото, а пізніше в соціальній мережі «Вконтакте» друзям ОСОБА_9 надіслали фото оголошення з образливим змістом.
В ході досудового розслідування слідчим було допитано в якості свідка гр. ОСОБА_10 , який повідомив, що в другій половині січня 2019 року він перебував на території «Павленківського» ринку в м. Полтаві по вул. Зіньківській, де помітив відділення, що мало назву «Ваша Готівочка», напевно по вул. Зіньківській, 4 в м. Полтаві та зайшов до вказаного приміщення для того, щоб взяти грошові кошти в займи. Пройшовши певну процедуру останньому надали кредит в сумі 1 500 гривень терміном на 20 днів.В подальшому свідок повідомив, що через 10-ть днів йому на його особистий номер телефону почали телефонувати невідома жінка, яка нагадувала про кредитку заборгованість, а в подальшому невідомий чоловік, який примушував до виплати кредиту із погрозами в сторону свідка. В подальшому вказані невідомі особи також телефонували до батька свідка, а саме до ОСОБА_11 та погрожували, повідомляючи про кредитну заборгованість. В подальшому в соціальній мережі «Вконтакте» сестрі свідка, а саме ОСОБА_12 невстановлена особа виклала пост наступного змісту «Фесюра родина шахраїв, допоможіть зібрати грошові кошти» та таке інше». В березні 2019 року близько 00:00 год. свідок ОСОБА_10 прийшов до себе додому за місцем проживання та помітив темно-жовтого кольору оголошення такого змісту «Фесюра-боржник», які були розклеєні на дверях квартир на другому та третьому поверхах.
В ході досудового розслідування до матеріалів провадження долучено копії квитанцій до касового ордеру 3шт., скрин-шот фото з соціальної мережі «Вконтакте», скрин-шот фото з мережі «Вайбер», копію заяви ТОВ «Грін Фактор», копію вимоги ТОВ «Грін Фактор», копію позовної заяви ТОВ «Грін Фактор».
Згідно з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру іпотек Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна №168057357 від 27.05.2019 року, будинок АДРЕСА_1 відомості, що мають інтерес для слідства відсутні.
Варто врахувати, що в ході дослідження загально доступної інформації про юридичні особи слідчим було отримано інформацію про ТОВ «Лайм Кеш» ІКЮО: 41262114, місцезнаходження юридичної особи Миколаївська область, Вітовський район, с. Мішково-Погорілове, вул. Миру, 29, кім. 7, а в подальшому встановлено, що у товариства наявне Полтавське відділення № 1, а саме за адресою: м. Полтава, вул. Зіньківська, 4 (Код ЄДРПОУ: 41681693).
31.05.2019 року слідчий звернувся до Київського районного суду м. Полтави з клопотанням про обшук Полтавського відділення №1 ТОВ «Лайм Кеш», що за адресою: м. Полтава, вул.Зіньківська, 4, однак судом в задоволенні клопотання було відмовлено.
27.06.2019 року до Київського районного суду м. Полтави подано клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що містять охоронювану законом таємницю, та отримано відповідну ухвалу на тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні Полтавського відділення №1 ТОВ «Лайм Кеш», за адресою: м. Полтава, вул. Зіньківська, 4, з метою ознайомлення та вилучення: оригінал договору ОСОБА_4 та ТОВ «Лайм Кеш» про надання позики в сумі 4 400 грн. з додатками, документи, які підтверджують або спростовують вказану інформацію, всі документи ТОВ «Лайм Кеш», які містять персональні данні ОСОБА_4 , її родичів та близьких осіб, досудові вимоги та позовні заяви до ОСОБА_4 , документи та договори, які пов`язують ОСОБА_4 та ТОВ «ГРІН ФАКТОР», кредитні історії ОСОБА_4 та її родичів, документи, що підтверджують виконання/не виконання зобов`язання ОСОБА_4 , документи, що підтверджують/спростовують зв`язок ТОВ «Лайм Кеш», ТОВ «Грін фактор» з колекторськими компаніями, інші документи, що містять відомості, які можуть мати значення для повного та об`єктивного встановлення істини по справі. 12.07.2019 ТОВ «Лайм Кеш» отримано ухвалу та прийнято в опрацювання.
30.07.2019 року слідчим отримано тимчасовий доступ до документів у Полтавському відділенні №1 ТОВ «Лайм Кеш» за адресою: м. Полтава, вул. Зіньківська ,4.
Відповідно до відповіді керуючого Полтавським відділенням №1 ТОВ «Лайм Кеш», встановлено, що 05.10.2018 року між ОСОБА_4 та ТОВ «Лайм Кеш», укладено кредитний договір № ВІ-00004044. 28.12.2018 року ТОВ «Лайм Кеш» укладено договір факторингу з ТОВ «Грін Фактор», відповідно до якого ТОВ «Лайм Кеш» відступає право грошових вимог до третіх осіб (боржників), що виникли на підставі кредитних договорів. Вказаним договором, окрім іншого , передбачено відступлення право грошової вимоги ТОВ «Лайм Кеш» до ОСОБА_4 , в обсязі та умовах ,що існували на момент його укладення, включаючи право вимоги за основним забов`язанням по погашенню кредиту, сплаті процентів за користування ним, сплаті неустойки. У зв`язку з укладеденням договору факторингу документи стосовно ОСОБА_4 , включаючи кредитни договір, передані ТОВ «Грін Фактор», у зв`язку з чим відсутня можливість надати документи, зазначені в ухвалі.
До матеріалів долучено виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб ПВ №1 ТОВ «ЛАЙМ КЕШ», а також виписку з додатку №1 до акту приймання-передачі документів до договору факторингу від 28.12.2018 № ЛК-28/12-18.
Крім того, слідчим в порядку ст. 40 КПК надано доручення оперативному підрозділу на встановлення осіб причетних до вчинення правопорушення, опитування представників ТОВ Грні Фактор» з приводу відносин з ОСОБА_4 встановлення представників колекторської компанії «Кавказ».
В ході досудового розслідування було допитано в якості свідка представника компанії ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працівника ТОВ «Грін фактор», який повідомив, що 10.07.2019 року до їх фірми надійшла вимога про стягнення заборгованості з проблемного боржника ОСОБА_4 , яка проживає за адресою АДРЕСА_2 , на мобільний телефон ОСОБА_14 не відповідала, тому 31.08.2019 року ОСОБА_13 навідався за місцем мешкання, у присутності працівників поліції їй була передана вимога про повернення заборгованих коштів, але на зв`язок вона так і не виходила. За кредитним договором, ОСОБА_4 , отримала 4000 грн., але з урахування відсотків за прострочення договору за 218 днів, мала повернути 26 227 грн. ОСОБА_13 надав працівникам поліції копію вимоги про стягнення боргу з ОСОБА_4 , копію довіреності №413 на представлення інтересів ТОВ «Грін Фактор» на ОСОБА_13 .
В ході досудового розслідування було отримано рапорт від працівників СКП ВП №1, в якому повідомляться, що на даний момент встановити осіб причетних до даного кримінального правопорушення не виявилось можливим.
Відповідно до матеріалів виконання доручення слідчого оперативним підрозділом, встановити особу, що вчинила кримінальне правопорушення не виявилось можливим. Встановити юридичну адресу колекторської компанії «Кавказ» та допитати представників не виявилось можливим.
В ході досудового розслідування до матеріалів кримінального провадження було приєднано заяву гр. ОСОБА_4 з приводу того, що особи з установи «ICredit», у якій заявниця брала кредит, погрожують їй та її близьким особам.
08.01.2020 року за участю потерпілої ОСОБА_4 було проведено огляд зображення на аркуші паперу з написами: «Шахрай!!! ОСОБА_4 , підозра стаття 190, 222 КК…» з чб фотокарткою ОСОБА_4 та зазначенням двух мобільних номерів телефонів оператора ПрАТ «Київстар». Зображення було вилучено та долучено до матеріалів провадження.
09.01.2020 року було проведено огляд місця події за адресою: м. Полтава, вул. Зіньківська, 57, на ЗГТ поблизу Полтавського Автоагрегатного заводу, в ході якого було виявлено та вилучено фрагмент аркушу паперу з зазначенням контактних та особистих даних гр. ОСОБА_4 , інформацією зі змістом того, що остання не повертає борг.
16.01.2020 року було проведено додатковий допит потерпілої ОСОБА_4 , в ході якого остання повідомила, що влітку 2019 року вона оформила кредит на 3000 грн., в установі «ІКредит», що по вул. І. Мазепи, 26, також вже після неї в цій же установі оформлювала кредит також її мати. Так, певний проміжок часу вони виплачували кредит, ОСОБА_4 перераховувала гроші на картку «А-банку» ,яка належить керівнику відділення. Згодом фінансова ситуація погіршилась, ОСОБА_15 ходила до відділення, щоб домовитись пре те, що б не нараховували відсотки і не було відповідних погроз, однак, представники установи їй відмовили, сказали, щоб кошти вона шукала, де заманеться. Так, перед Новим роком їй зателефонував чоловік, який представився ОСОБА_16 , сказав, що він є колектором, повідомив, що ОСОБА_15 має заплатити 3500 грн., хоча на її думку на той час залишалось виплатити близько 1000 грн. Їй почали надходити смс-повідомлення з погрозами. Після цього колега по роботі повідомила, що виявила оголошення про те, що ОСОБА_15 боржник, яке знаходиться на ЗГТ по вул. ЗІньківській,57. Також ОСОБА_4 надала мобільні номери мобільних телефонів, з яких їй надходять смс-повідомлення та телефонують невідомі. 15.01.2020 року їй зателефонував чоловік, який представився як ОСОБА_17 , керівник відділення «Ікредит», сказав, що можна сплачувати невеликими платежами, бо розуміють її проблеми. Коли ОСОБА_15 запитала, що це за фотографії та смс-повідомлення, той відповів, що це не їх справа, що це все якісь колектори. Так до матеріалів було долучено відповідні скрин-шоти з смс-повідомленнями.
11.02.2020 року було подано клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, а саме до інформації, яка перебуває у володінні операторів мобільного зв`язку ПРАТ «ВФ Україна» та ТОВ «Лайфселл», ПРАТ «Київстар».
11.02.2020 року Київським районним судом м. Полтава винесено ухвалу, якою суд зобов`язав операторів мобільного зв`язку ПрАТ «ВФ Україна» та ТОВ «Лайфселл», надати тимчасовий доступ до документів (інформації), що містять охоронювану законом таємницю та перебувають у володінні зазначеного оператору мобільного зв`язку, а саме: інформації на паперових носіях, а також в електронному вигляді на електронних носіях, із зазначенням даних по мобільним терміналам абонентів,
17.01.2020 року надано доручення оперативному підрозділу з метою долучення відеозаписів з камери відеоспостереження на ПАЗ за відповідний проміжок часу, а також встановлення та допит свідків. В ході перегляду відеозапису інформації, яка б становила інтерес для слідства встановлено не було.
23.01.2020 року було опитано директора філії «Полтава-Алмазна №51 «ICredit» ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який підтвердив, що дійсно на даний час ОСОБА_4 має кредитну заборгованість, однак будь-яких неправомірних дій його компанія щодо ОСОБА_4 не вчиняє, а навпаки намагається сприяти погашенню її заборгованості.
В подальшому слідчим надано доручення в порядку ст. 40 КПК України з метою встановлення користувачів номерів мобільних телефонів та опрацювання інформації отриманої від операторів мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», відпрацювання офісів «Icredit» на предмет наявності та використання встановлених терміналів зв`язку. Однак надане слідчим доручення виконане не було, що унеможливлює проведення подальшого досудового розслідування.
18.03.2021 року надано доручення в порядку ст. 40 КПК України з метою встановлення користувачів номерів мобільних телефонів та опрацювання інформації отриманої від операторів мобільного зв`язку ПрАТ «Київстар», ПрАТ «ВФ Україна», відпрацювання офісів «Icredit» на предмет наявності та використання встановлених терміналів зв`язку.
На даний час, за відсутності достатніх доказів, жодній особі про підозру у вчиненні злочину в даному провадженні не повідомлено.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Відповідно дост. 295-1 КПК Україниу випадках, передбаченихст.294КПКУкраїни продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СВ відділення поліції № 1 Полтавського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019170020000637 від 07.03.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 355 КК України.
Відповіднодо п.2ч.1ст.219КПК Українистрок досудовогорозслідування змоменту внесеннявідомостей прокримінальне правопорушеннядо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань додня повідомленняособі пропідозру укримінальному провадженніщодо злочинуневеликої абосередньої тяжкостістановить дванадцять місяців.
Таким чином, строк досудового розслідування в кримінальному провадженні за №12019170020000637 від 07.03.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 355 КК України спливає 09.04.2021 року.
Закінчити досудове розслідування до вказаного строку не є можливим, оскільки по кримінальному провадженню необхідно виконати інші слідчі дії.
Враховуючи, що клопотання відповідає вимогамст. 295-1 КПК України, існують обставини, що перешкоджали здійснити процесуальні дії раніше, на даний час є наявні обґрунтовані підстави для продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, а тому слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.294, 295-1, 372КПК України,-
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування в кримінальному провадженні за №12019170020000637 від 07.03.2019 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 355 КК України до шести місяців, тобто до 07.10.2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2021 |
Оприлюднено | 26.01.2023 |
Номер документу | 96101627 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Кримінальне
Київський районний суд м. Полтави
Турченко Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні