Справа № 152/807/19
УХВАЛА
"02" липня 2019 р. м. Шаргород
Справа №152/807/19
Провадження №2/152/344/19
Суддя Шаргородського районного
суду Вінницької області - Славінська Н.Л.,
розглянувши та перевіривши на відповідність вимогам ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 до Михайлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки та одержання документа про право власності,
встановив :
01.07.2019 року ОСОБА_1 звернувся до Шаргородського районного суду з позовом до Михайлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки та одержання документа про право власності, у якому просить визнати за ним право на завершення приватизації та одержання правовстановлюючих документів про право власності на землю в порядку спадкування за законом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 , посилаючись на те, що померла була його матір`ю, при житті розпочала приватизацію земельних ділянок, але не завершила у зв`язку із смертю, а нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом через відсутність правовстановлюючого документу на земельні ділянки.
Позовна заява подана з додержанням вимог, викладених у статтях 175, 177 ЦПК України.
Справа підлягає розглядові в судах у порядку цивільного судочинства на підставі ст.19 ЦПК України.
Справа підсудна Шаргородському районному суду Вінницької області на підставі ч.2 ст.27 ЦПК України.
Підстав для відмови у відкриті провадження у справі, передбачених ч.1 ст.186 ЦПК України, та для повернення позовної заяви, передбачених ч.4 ст.185 ЦПК України, - не вбачається.
Слід прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Оскільки спір між сторонами виник щодо спадкування, то розгляд справи належить здійснювати в порядку загального позовного провадження, відповідно до вимог п.2 ч.4 ст.274 ЦПК України, яким передбачено, що справи у спорах про спадкування не можуть бути розглянуті в порядку спрощеного позовного провадження.
При цьому, слід відкрити підготовче провадження із проведенням підготовчого засідання.
При вивченні позовної заяви та доданих до неї документів з метою вирішення питання про відкриття провадження у справі встановлено, що померла ОСОБА_2 , крім позивача, мала дочок - ОСОБА_3 , жительку АДРЕСА_1 , та ОСОБА_4 , яка проживає у м. Світловодськ Кіровоградської області, та є спадкоємцями за законом.
Крім того, при вивченні позовної заяви та доданих до неї документів з метою вирішення питання про відкриття провадження у справі встановлено, що до позову додані заяви дітей спадкодавця ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про те, що вони не прийняли та не претендують на спадщину після смерті матері.
Доказів про те, що вказані вище особи не прийняли спадщини після смерті матері ОСОБА_2 , або не мають права на обов`язкову частку у спадщині, або відмовилися від прийняття обов`язкової частки у спадщині, у позові не зазначено, до матеріалів справи не приєднано, відтак, рішення у цій справі може вплинути на їх права та обов`язки.
Проте, до участі в справі ОСОБА_3 , ОСОБА_4 позивачем не залучені, хоча їх слід залучити до участі в справі в якості третіх осіб без самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача, оскільки рішення у справі може вплинути на їхні права та обов`язки щодо однієї зі сторін - відповідача.
Відповідно до ч.1 ст.53 ЦПК України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі …, у разі, коли рішення у справі може вплинути на їхні права та обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі в справі також за заявою учасників справи.
Частинами 3, 5-6 статті 53 ЦПК України встановлено, що якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення суду може вплинути на права та обов`язки осіб, що не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору… Про залучення третіх осіб до участі в справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права і обов`язки, встановлені статтею 43 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст.4, 19, 23, 27, 53, 175, 177-180, 187 ЦПК України,
ухвалив :
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Михайлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки та одержання документа про право власності та відкрити провадження у справі.
Залучити до участі в справі за позовом ОСОБА_1 до Михайлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки та одержання документа про право власності в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору на стороні відповідача - ОСОБА_3 , жительку АДРЕСА_2 , ОСОБА_4 , жительку АДРЕСА_3 .
Розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.
Відкрити підготовче провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Михайлівської сільської ради Шаргородського району Вінницької області про визнання права на завершення приватизації земельної ділянки та одержання документа про право власності, з участю третіх осіб, які не заявляють самостійний вимог щодо предмету спору на стороні відповідача ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , - про продовження строку прийняття спадщини та призначити підготовче судове засідання на 24 липня 2019 року на 13 годину у залі судових засідань №3 Шаргородського районного суду Вінницької області (вул. Героїв Майдану, 231, м. Шаргород, Вінницька область).
Запропонувати відповідачу - Михайлівській сільській раді Шаргородського району в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії цієї ухвали подати до суду відзив на позовну заяву, який має відповідати вимогам, встановленим статтею 178 ЦПК України. До відзиву на позовну заяву слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем та документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу та третім особам.
Роз`яснити відповідачу - Михайлівській сільській раді Шаргородського району, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Повідомити відповідача - Михайлівську сільську раду Шаргородського району про те, що відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України у строк для подання відзиву він має право пред`явити зустрічний позов.
Копію відзиву та доданих до нього документів відповідачу - Михайлівській сільській раді Шаргородського району слід також у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали надіслати позивачеві - ОСОБА_1 та третім особам - Орловській ОСОБА_5 , Цибульській Т.Е.
Запропонувати третім особам - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 в п`ятиденний строк з дня вручення їм копії цієї ухвали подати до суду письмові пояснення щодо позову, які мають відповідати вимогам, встановленим статтею 181 ЦПК України. До пояснень щодо позову слід додати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову, якщо такі докази не надані позивачем та документи, що підтверджують надіслання (надання) пояснень і доданих до них доказів позивачу та відповідачу. Крім того, запропонувати третім особам у п`ятиденний строк з дня отримання відзиву відповідача надати письмові пояснення щодо відзиву.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи. Крім того, відповідачу надіслати копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Ця ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду через Шаргородський районний суд лише щодо недотримання правил підсудності, учасником справи, а також особою, яка не бере участі у справі, якщо суд вирішив питання про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Шаргородський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2019 |
Оприлюднено | 03.07.2019 |
Номер документу | 82742571 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шаргородський районний суд Вінницької області
Славінська Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні