УХВАЛА
01 липня 2019 року
м. Київ
справа № 922/5614/15
Верховний Суд у складі судді Касаційного господарського суду:
Булгакової І.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги товариства з обмеженою відповідальністю "Беніш Джі Пі ЕС Україна" (далі - ТОВ "Беніш Джі Пі ЕС Україна")
на рішення господарського суду Харківської області від 19.11.2018 та
постанову Східного апеляційного господарського суду від 01.04.2019
за позовом ТОВ "Беніш Джі Пі ЕС Україна"
до Харківського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі - Відділення АМК)про визнання недійсним рішення та
за позовом третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, - товариства з обмеженою відповідальністю "Супутник - Сек`юріті"
до Відділення АМК
про визнання недійсним рішення.
ВСТАНОВИВ:
17.05.2019 (згідно з відміткою на поштовому конверті) ТОВ "Беніш Джі Пі ЕС Україна" звернулося до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду з касаційною скаргою на рішення господарського суду Харківської області від 19.11.2018 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 01.04.2019 зі справи № 922/5614/15. Окрім того, звертаючись з касаційною скаргою, ТОВ "Беніш Джі Пі ЕС Україна" просить поновити строк на касаційне оскарження зазначених рішення та постанови у даній справі.
Проте вказана касаційна скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з такого.
Частинами першою та другою статті 288 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено, що касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Права господарського суду при вирішенні питань, що виникають у зв`язку із відновленням пропущеного процесуального строку, унормовуються процесуальним законодавством, зокрема, відповідно до частини першої статті 119 ГПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, скаржник просить скасувати рішення господарського суду Харківської області від 19.11.2018 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 01.04.2019. Повний текст оскаржуваної постанови складено 05.04.2019, двадцятиденний строк на оскарження якої припадав на 25.04.2019 .
Касаційну скаргу було подано скаржником до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду 17.05.2019 , підтвердженням чого є відмітка на конверті, в якому направлялась касаційна скарга, тобто з пропуском строку на оскарження постанови Східного апеляційного господарського суду від 01.04.2019.
Відновлення пропущеного процесуального строку є правом суду, яким останній користується виходячи із поважності причин пропуску строку. Поважними визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення сторони та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для вчинення процесуальних дій.
Звертаючись з клопотанням про поновлення строку на звернення з касаційною скаргою, ТОВ "Беніш Джі Пі ЕС Україна" посилається на те, що уповноважена особа на отримання поштової кореспонденції ОСОБА_1 отримав копію оскаржуваної постанови лише 30.04.2019 від директора ТОВ "Кріденс", якому вона була надіслана поштовим відділенням помилково, а відтак скаржник звернувся до суду у межах двадцятиденного строку від дати отримання постанови суду.
З касаційної скарги, а також з переліку документів, доданих до касаційної скарги, вбачається, що на підтвердження доводів клопотання про поновлення пропущеного процесуального строку скаржником надано копію першого аркушу постанови Східного апеляційного господарського суду від 01.04.2019 з відміткою штампу ТОВ "Беніш Джі Пі ЕС Україна" про її отримання 06.05.2019 та копію доповідної записки ОСОБА_1 , в якій зазначається, що останній передав копію постанови апеляційного суду відразу після вихідних та святкових днів, а саме 06.05.2019.
Однак штамп підприємства як зацікавленої особи на копії постанови та доповідна записка не є належними доказами отримання зазначеної постанови; таким доказом міг бути конверт, в якому копія постанови була надіслана. Проте інших належних та допустимих доказів дати отримання тексту оскаржуваної постанови суду апеляційної інстанції скаржником не надано.
Статтею 129 Конституції України визначено як одну із засад судочинства рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Право на звернення до суду не є абсолютним, оскільки воно реалізується тільки в порядку і спосіб, встановлених законом, у цьому разі ГПК України.
Частиною третьою статті 292 ГПК України передбачено, що касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 288 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними.
Відповідно до частини другої статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Таким чином, суд касаційної інстанції зазначає, що ТОВ "Беніш Джі Пі ЕС Україна" необхідно усунути недоліки касаційної скарги та надати суду документи на підтвердження дати отримання тексту постанови суду від 01.04.2019 або навести інші підстави для поновлення процесуального строку.
Суд також вважає за необхідне звернути увагу ТОВ "Беніш Джі Пі ЕС Україна" на те, що неусунення названих недоліків протягом установленого строку матиме наслідком відмову у прийнятті касаційної скарги.
З урахуванням наведеного касаційна скарга подана без додержання відповідних вимог процесуального законодавства, а тому підлягає залишенню без руху на підставі частини другої статті 292 ГПК України.
На підставі викладеного та керуючись статтями 119, 174, 234, 290, 292 ГПК України, Касаційний господарський суд
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Беніш Джі Пі ЕС Україна" на рішення господарського суду Харківської області від 19.11.2018 та постанову Східного апеляційного господарського суду від 01.04.2019 зі справи №922/5614/15 залишити без руху.
2. Надати товариству з обмеженою відповідальністю "Беніш Джі Пі ЕС Україна" строк для усунення недоліків касаційної скарги до 29 липня 2019 року. Документи про усунення недоліків направляти до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6.
3. Роз`яснити товариству з обмеженою відповідальністю "Беніш Джі Пі ЕС Україна", що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали буде відмовлено у прийнятті касаційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Верховного Суду І. Булгакова
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2019 |
Оприлюднено | 03.07.2019 |
Номер документу | 82772694 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Булгакова І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні