Ухвала
від 04.07.2019 по справі 908/1621/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

04.07.2019 Справа № 908/1621/19

м. Запоріжжя Запорізької області

Суддя господарського суду Запорізької області Зінченко Н.Г, розглянувши матеріали позовної заяви

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім АБС-ЗАХІД , (02160, м. Київ, пр. Соборності, буд. 7-А, офіс 320)

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю Український рітейл , (69006, м. Запоріжжя, вул. Добролюбова, буд. 25, кімн. 207)

про стягнення 510356,00 грн. заборгованості

ВСТАНОВИВ:

01.07.2019 до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява б/н від 27.06.2019 (вх. № 1746/08-07/19 від 01.07.2019) Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім АБС-ЗАХІД , м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю Український рітейл , м. Запоріжжя про стягнення 510356,00 грн. заборгованості за договором поставки № В3-18 від 12.06.2014.

Згідно Витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.07.2019 справу № 908/1621/19 за вище вказаною позовною заявою розподілено судді Зінченко Н.Г.

Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно ч. 1 та 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Статтями 162 та 164 ГПК України встановлено вимоги щодо предмета спору, їх обґрунтування та комплектності документів, які повинні додаватися до неї.

Відповідно до п. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява зокрема повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи , їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.

На титульній (першій) сторінці позовної заяви б/н від 27.06.2019 (вх. № 1746/08-07/19 від 01.07.2019) при зазначенні найменування сторін у справі позивачем вказано скорочені назви підприємств (ТОВ Торговий Дім АБС-ЗАХІД та ТОВ Український рітейл ), що прямо суперечить вищенаведеній нормі процесуального закону.

Також слід звернути увагу, що за текстом позовної заяви позивачем зазначається про зміну з 25.05.2018 найменування позивача з ТОВ Торговий Дім АБС на ТОВ Торговий Дім АБС-ЗАХІД . Проте до матеріалів позовної заяви позивачем не надано жодного правовстановлюючого документу на підтвердження цього, що унеможливлює для суду зробити висновок чи відбулася міна найменування позивача у цій справі та чи є ТОВ Торговий Дім АБС-ЗАХІД правонаступником всіх прав та обов`язків ТОВ Торговий Дім АБС .

Згідно з п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Підставою для звернення з позовом до суду зазначено невиконання ТОВ Український рітейл зобов`язань щодо оплати поставленого позивачем товару за договором поставки № В3-18 від 12.06.2014. у підтвердження наявності у відповідача заборгованості за договором поставки № В3-18 від 12.06.2014 в сумі 510356,00 грн. позивач посилається на акт звірки взаємних розрахунків станом на 31.05.2019.

Разом з тим, позовні матеріали не містять доказів, які б свідчили про виконання сторонами умов договору поставки № В3-18 від 12.06.2014, а саме доказів постачання позивачем товару на умовах зазначеного договору та доказів прийняття/не прийняття цього товару відповідачем, а також доказів оплати/ не оплати відповідачем отриманого товару.

Відсутність зазначених доказів свідчить про недоведеність наявності у відповідача невиконаного грошового зобов`язання за договором поставки № В3-18 від 12.06.2014.

Також судом враховується, що відповідно до вимог чинного законодавства акт звірки розрахунків у сфері бухгалтерського обліку та фінансової звітності не є зведеним обліковим документом, а є лише технічним (фіксуючим) документом, за яким бухгалтерії підприємств звіряють бухгалтерський облік операцій. Акт відображає стан заборгованості та в окремих випадках - рух коштів у бухгалтерському обліку підприємств та має інформаційний характер, тобто має статус документа, який підтверджує тотожність ведення бухгалтерського обліку спірних господарських операцій обома сторонами спірних правовідносин. Сам по собі акт звірки розрахунків не є належним доказом факту здійснення будь-яких господарських операцій: поставки, надання послуг тощо, оскільки не є первинним бухгалтерським обліковим документом.

Разом з цим, акт звірки може вважатися доказом у справі в підтвердження певних обставин, зокрема в підтвердження наявності заборгованості суб`єкта господарювання, її розміру, визнання боржником такої заборгованості тощо. Однак, за умови, що інформація, відображена в акті підтверджена первинними документами та акт містить підписи уповноважених на його підписання сторонами осіб. Як правило, акти звірок розрахунків (чи заборгованості) складаються та підписуються бухгалтерами контрагентів і підтверджують остаточні розрахунки сторін на певну дату. Відсутність в акті звірки підписів перших керівників сторін або інших уповноважених осіб, які мають право представляти інтереси сторін, у тому числі здійснювати дії, направлені на визнання заборгованості підприємства перед іншими суб`єктами господарювання, означає відсутність в акті звірки юридичної сили документа, яким суб`єкт господарської діяльності визнає суму заборгованості. Слід також зазначити, що чинне законодавство не містить вимоги про те, що у акті звірки розрахунків повинно зазначатись формулювання про визнання боргу відповідачем. Підписання акту звірки, у якому зазначено розмір заборгованості, уповноваженою особою боржника, та підтвердження наявності такого боргу первинними документами свідчить про визнання боржником такого боргу.

За таких обставин, позивачу необхідно подати суду первинні документи бухгалтерського обліку (видаткові накладні), які підтверджують факт виконання сторонами договору поставки № В3-18 від 12.06.2014, а також надати повний нормативно і документально обґрунтований розрахунок суми боргу, заявленої до стягнення.

Крім того, пунктами 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Проте, судом встановлено, що в порушення вищевказаних вимог п., п. 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позивачем ні в позовній заяві, ні в додатках до неї не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Вищевказане свідчить, що позовну заяву подано без додержання усіх вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім АБС-ЗАХІД , м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю Український рітейл , м. Запоріжжя про стягнення 510356,00 грн. заборгованості за договором поставки № В3-18 від 12.06.2014 та надання позивачу строку для усунення вищевказаних недоліків терміном не пізніше 22.07.2019, шляхомоформлення позовної заяви відповідно до вимог п., п. 2, 5, 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, а саме: оформити позовну заяву із зазначенням повного найменування сторін у справі та подати документи у підтвердження зміни найменування позивача у справі; подати первинні документи бухгалтерського обліку (видаткові накладні тощо), які підтверджують факт виконання сторонами договору поставки № В3-18 від 12.06.2014, а також надати повний нормативно і документально обґрунтований розрахунок суми боргу, заявленої до стягнення; надати суду довідку про те, в кого знаходяться оригінали письмових доказів доданих до позовної заяви; подати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.

Частинами 3 та 4 ст. 174 ГПК України передбачено, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).

Керуючись ст., ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Торговий Дім АБС-ЗАХІД , м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю Український рітейл , м. Запоріжжя про стягнення 510356,00 грн. заборгованості за договором поставки № В3-18 від 12.06.2014 залишити без руху .

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю Торговий Дім АБС-ЗАХІД , м. Київ строк для усунення недоліків терміном не пізніше 22.07.2019, шляхомоформлення позовної заяви відповідно до вимог п., п. 2, 5, 8, 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України, а саме: оформити позовну заяву із зазначенням повного найменування сторін у справі та подати документи у підтвердження зміни найменування позивача у справі; подати первинні документи бухгалтерського обліку (видаткові накладні тощо), які підтверджують факт виконання сторонами договору поставки № В3-18 від 12.06.2014, а також надати повний нормативно і документально обґрунтований розрахунок суми боргу, заявленої до стягнення; надати суду довідку про те, в кого знаходяться оригінали письмових доказів доданих до позовної заяви; подати попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Всі зазначені документи і докази надати до суду у вказаний вище строк.

3. Суд роз`яснює позивачу, що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу на підставі п. 4 ст. 174 ГПК України.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

5. Ухвала підписана 04.07.2019.

Суддя Н.Г.Зінченко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення04.07.2019
Оприлюднено05.07.2019
Номер документу82799620
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/1621/19

Судовий наказ від 23.10.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Рішення від 20.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 29.07.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

Ухвала від 04.07.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Зінченко Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні