Справа № 222/1075/19
Провадження № 2/222/317/2019
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2019 року смт. Нікольське
Суддя Володарського районного суду Донецької області Подліпенець Є.О., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Темрюцької сільської ради Нікольського району Донецької області про встановлення факту спільного проживання на час відкриття спадщини та визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування за законом, -
В С Т А Н О В И В:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою в якій просить встановити факт її проживання з рідною бабою ОСОБА_2 до дня її смерті - часу відкриття спадщини ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 будинку АДРЕСА_2 , оскільки хоча вона і була зареєстрована у м. Маріуполь, але фактично проживала разом з дідом та бабою в с. Старченкове Володарського району Донецької області, доглядала та піклувалася про них, а також просить визнати за нею право власності на житловий будинок, загальною площею 81,3 кв. м., що розташований за адресою: АДРЕСА_3 , та земельну ділянку, загальною площею 0,31 га, що розташована на території Темрюцької сільської ради Нікольського району Донецької області для будівництва та обслуговування жилого будинку та гос. будівель - 0,25 га, для ведення підсобного господарства - 0,06 га, оскільки при зверненні до Нікольської держнотконтори з метою оформлення прав на спадкове майно, що залишилось після смерті баби, їй постановою про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 05.12.2018 року було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на будинок та земельну ділянку.
Проте зазначена заява не може бути прийнята до розгляду Володарського районного суду Донецької області та на підставі ст. 185 ЦПК України підлягає залишенню без руху, оскільки її подано без додержання вимог ст.ст. 175, 177 цього Кодексу.
Так, відповідно до ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява підписується позивачем або його представником.
Згідно ч.1 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ч.4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Як вбачається з поданої позовної заяви, то вона підписана представником ОСОБА_1 - адвокатом Танача Ю ОСОБА_3 ., але в порушення вимог закону до заяви на підтвердження повноважень представника надано лише копію ордеру серії АА № 123137 від 13.05.2019 року, а не його оригінал, а тому до позовної заяви не надано належного документу, що підтверджує повноваження останньої.
Також, відповідно до ч.4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з позовної заяви позивачка звертається до суду з двома самостійними вимогами, а саме: 1) про встановлення факту спільного проживання на час відкриття спадщини та 2) визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування за законом, тобто даний спір носить як майновий так і немайновий характер.
Згідно Закону України Про судовий збір судовий збір сплачується у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставка судового збору при подачі фізичною особою позовної заяви майнового характеру складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 (768,40 грн.) та не більше 5 (9605 грн.) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановленого законом на 1 січня календарного року в якому відповідна заява подається до суду (1921 грн.). Ставка судового збору при подачі фізичною особою позовної заяви немайнового характеру складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подається до суду, тобто 768,40 грн.
Відповідно до ч.3 ст. 6 зазначеного Закону за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Таким чином, при подачі позову позивачкою повинно бути сплачено суму судового збору за вимогу про встановлення факту спільного проживання на час відкриття спадщини - 768,40 грн. та за вимогу про визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування за законом (враховуючи, що ціна позову по справі складає 215905,00 грн.) - 2159,05 грн.
Позивачкою до позовної заяви додано документи, що підтверджують сплату при зверненні до Володарського районного суду Донецької області судового збору лише в розмірі 2159,05 грн. та 384,20 грн., доказів про сплату позивачкою суми судового збору в розмірі 384,20 грн. до позовної заяви не надано.
Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 подана без додержання вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, а тому на підставі ст. 185 ЦПК України її слід залишити без руху для надання до позовної заяви оригіналу документу, що підтверджує повноваження особи, яка підписала позовну заяву (ордеру), а також для доплати суми судового збору в розмірі 384,20 грн., з наданням десятиденного строку з дня вручення цієї ухвали, для усунення зазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 260, 261 ЦПК України, Законом України Про судовий збір , суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Темрюцької сільської ради Нікольського району Донецької області про встановлення факту спільного проживання на час відкриття спадщини та визнання права власності на житловий будинок та земельну ділянку в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк 10 (десять) днів з моменту отримання копії даної ухвали для виправлення зазначених в ухвалі недоліків позовної заяви надіславши на її адресу копію цієї ухвали.
Роз`яснити ОСОБА_1 , що у разі невиконання вимог суду в зазначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачці.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Є.О. Подліпенець.
Суд | Володарський районний суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2019 |
Оприлюднено | 05.07.2019 |
Номер документу | 82805401 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Донецької області
Подліпенець Є. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні