Справа № 307/326/17
Провадження № 1-кп/307/189/19
У Х В А Л А
04 липня 2019 рокум. Тячів
Тячівський районний судЗакарпатської областів складіголовуючого ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора про продовження строку тримання під вартою обвинуваченому ОСОБА_6 у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2, ч.3 ст.185 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України,
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Тячівського районного суду знаходитьсякримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2, ч.3 ст.185 КК України та ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.185 КК України.
У зв`язку з призначенням нового судового засідання прокурор заявив клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_6 строку дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою на 60 днів, так як відсутні обставини, які б свідчили про зменшення ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.
Обвинувачений ОСОБА_6 і його захисник ОСОБА_4 проти задоволення клопотання прокурора заперечили посилаючись на те, що ОСОБА_6 немає наміру ухилятися від суду і просять змінити запобіжний захід на більш м`який.
Заслухавши думку сторін з цього приводу, суд дійшов наступного висновку.
За змістом ст. 331 КПК України до спливу продовженого строку суд зобов`язаний повторно розглянути питання доцільності продовження тримання обвинуваченого під вартою, якщо судове провадження не було завершене до його спливу.
Вирішення питання судом запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
Статтею 199 глави 18 КПК України регламентовано порядок продовження строку тримання під вартою, згідно до якого клопотання про продовження строку тримання під вартою і, крім відомостей, зазначених уст. 184 цього Кодексу, повинно містити:
1) виклад обставин, які свідчать про те, що заявлений ризик не зменшився або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи під вартою;
2) виклад обставин, які перешкоджають завершенню досудового розслідування до закінчення дії попередньої ухвали про тримання під вартою.
Суддя зобов`язаний відмовити у продовженні строку тримання під вартою, якщо прокурор, слідчий не доведе, що обставини, зазначені у частині третій цієї статті, виправдовують подальше тримання підозрюваного, обвинуваченого під вартою.
В заявленому клопотанні прокурора про продовження строку тримання обвинуваченого під вартою прокурор посилається виключно на те, що визначені п.п. 1, 3, 5 ч.1 ст.177 КПК України ризики не відпали і з урахуванням значного обсягу кримінальне провадження до цього часу по суті не розглянуто, однак при цьому не зазначив жодних обставин, які свідчили б про те, що на даний час існують ризики, передбачені ч.1 ст. 177 КПК України або з`явилися нові ризики, які виправдовують тримання особи саме під вартою.
Відповідно до вимог ст. 5 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод Європейський суд з прав людини визнав, що зі спливом певного часу наявність лише обґрунтованої підозри перестає бути підставою для позбавлення свободи рішення у справах: «Харченко проти України» від 10 лютого 2011 року, «Кравченко проти України» від 23 лютого 2012 року, «Орловський проти України від 2 квітня 2015 року», Руслан Яковенко проти України» від 4 червня 2015 року, «Еререн проти Німеччини» від 6 листопада 2014 року.
Крім цього, суд констатує, що ухвалою слідчого судді Тячівського районного суду від 15 травня 2017 року у вказаному провадженні обрано відносно ОСОБА_6 запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів, а після надходження провадження до суду ухвалами Тячівського районного суду за клопотанням прокурора строк тримання обвинуваченого ОСОБА_6 продовжувався на відповідний термін.
За вказаний період кримінальне провадження призначалося до розгляду неодноразово та відкладалося за клопотанням сторони обвинувачення для забезпечення явки в судове засідання потерпілих та свідків.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що в задоволенні клопотання прокурора про продовження обвинуваченому слід відмовити і змінити відносно обвинуваченого запобіжний захід на домашній арешт.
А тому керуючись ст.ст. 177, 178,181, 183,196, 199, 331,369 КПК України,
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання про продовження обвинуваченому ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою відмовити.
Змінити відносно обвинуваченого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , запобіжний захід з тримання під вартою на запобіжний захід в виді домашнього арешту, заборонивши йому залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 , України, у період з 22 години по 06 годину наступного дня, строком до 60 днів, тобто до 24 години 2 вересня 2019 року.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_6 наступні обов`язки:
- прибувати до прокурора і суду за кожною вимогою;
- утриматися від спілкування з іншими обвинуваченими, потерпілими і свідками у даному кримінальному провадженні;
- носити електронний засіб контролю.
Встановити строк дії ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту строком до 24.00 год. 2 вересня 2019 року.
Негайно звільнити з під варти обвинуваченого ОСОБА_6 та доставити його до місця його проживання в АДРЕСА_1 у зв`язку з обраним відносно нього запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту
Роз`яснити обвинуваченому ОСОБА_6 , що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України, працівники органу Національної поліції з метою контролю за його поведінкою, мають право з`являтися в житло, під арештом в якому він перебуває, вимагати надання усних чи письмових пояснень з питань, пов`язаних із виконанням покладених на нього зобов`язань.
Ухвала підлягає негайному виконанню Тячівським відділом поліції ГУНП в Закарпатській області справ після її оголошення.
Копію ухвали для контролю за поведінкою ОСОБА_6 направити до Тячівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та оголошено 4 липня 2019 року.
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 82806360 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Бобрушко В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні