Справа № 595/1079/19
Провадження 2/595/408/2019
У Х В А Л А
"03" червня 2019 р.Суддя Бучацького районного суду Тернопільської області Федорончук В.Б., ознайомившись із позовною заявою Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області до ОСОБА_1 про стягнення збитків,
В С Т А Н О В И В :
Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області звернулося до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення збитків, а саме, стягнення з ОСОБА_1 на користь держави збитки у вигляді упущеної вигоди в сумі 33430,67 грн., яка виразилась у неотриманні орендної плати за використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності площею 15,0699 га, кадастровий номер НОМЕР_1 , яка розташована за межами населеного пункту на території Добропільської сільської ради Бучацького району Тернопільської області; стягнення на користь держави збитки у вигляді упущеної вигоди в сумі 215445,54 грн., яка виразилась у неотриманні орендної плати за використання земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної форми власності площею 34,0000 га, кадастровий помер НОМЕР_2 , яка розташована за межами населеного пункту на території Добропільської сільської ради Бучацького району Тернопільської області; стягнення на користь держави пеню у розмірі 1001,99 грн. за використання земельної ділянки площею 15,0699 га, кадастровий номер НОМЕР_1 та пеню у розмірі 5828,62 грн. за використання земельної ділянки площею 34,0000 га, кадастровий номер НОМЕР_2 .
Із заяви та доданих до неї документів вбачається, що сторонами є орган державної влади та суб`єкт підприємницької діяльності і, що правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.
Згідно пунктів 2,3 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011 №10 Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам на вимоги статей 1, 4-1, 12 ГПК України господарські суди розглядають справи в порядку позовного провадження, коли склад учасників спору відповідає приписам статті 1 ГПК України, а правовідносини, з яких виник спір, мають господарський характер.
У вирішенні питання про те, чи є правовідносини господарськими, а спір - господарським, слід виходити з визначень, наведених у статті 3 Господарського кодексу України. Господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов:
- участь у спорі суб`єкта господарювання;
- наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин;
- наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення
спору господарським судом;
- відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.
Таким чином, господарські суди на загальних підставах вирішують усі спори між суб`єктами господарської діяльності.
За таких обставин заява Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
У відкритті провадження в справі за позовною заявою Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області до ОСОБА_1 про стягнення збитків - відмовити.
Ухвалу разом із позовною заявою та всіма доданими до неї документами надіслати позивачеві.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її отримання.
ССуддя: В. Б. Федорончук
Суд | Бучацький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2019 |
Оприлюднено | 05.07.2019 |
Номер документу | 82811886 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бучацький районний суд Тернопільської області
Федорончук В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні