Справа № 465/1082/19 Головуючий у 1 інстанції: Мартинишин М.О.
Провадження № 22-ц/811/1493/19 Доповідач в 2-й інстанції: Приколота Т. І.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2019 року м.Львів
Справа № 465/1082/19
Провадження № 22ц/811/1493/19
Львівський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючий - Приколота Т.І.
судді : Мікуш Ю.Р., Савуляк Р.В.
секретар Іванова О.О.
розглянув апеляційну скаргу ОСОБА_1
на ухвалу Франківського районного суду м. Львова, постановлену у м.Львові 25 березня 2019 року (суддя Мартинишин М.О.)
у справі
за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , яка діє у власних інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 , з участю третьої особи: ОСОБА_5 , про визнання осіб такими, що втратили право на користування жилим приміщенням,-
встановив:
ОСОБА_2 звернувся з позовом про визнання осіб такими, що втратили право на користування жилим приміщенням.
Ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 25 березня 2019 року відкрито провадження у справі.
Ухвалу оскаржила ОСОБА_1 Просить її скасувати та передати справу за територіальною підсудністю до Личаківського районного суду м. Львова. Зазначає, що на даний час проживає за адресою: АДРЕСА_1 . Вказує, що ця адреса відноситься до території Личаківського району м. Львова. Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
18 червня 2019 року ОСОБА_2 подав відзив на апеляційну скаргу, у якому зазначено про законність оскаржуваної ухвали.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу належить залишити без задоволення.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
На підставі ст.ст. 76-81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень належними, допустимими, достовірними та достатніми доказами, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зі ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права із дотриманням норм процесуального права. Судове рішення має відповідати завданням цивільного судочинства.
Відповідно до ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовуються вимоги і заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин; 5) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити; а також питання щодо розподілу судових витрат, допуску рішення до негайного виконання, скасування заходів забезпечення позову.
Постановляючи ухвалу про відкриття провадження, суд першої інстанції виходив з такого.
Встановлено, що ОСОБА_2 звернувся з позовом до ОСОБА_6 , яка діє у власних інтересах та в інтересах неповнолітнього ОСОБА_4 , з участю третьої особи: ОСОБА_5 , про визнання осіб такими, що втратили право користування жилим приміщенням.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
З матеріалів справи, а саме з довідки відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ГУ ДМС України у Львівській області від 12 березня 2019 року (а.с. 42) вбачається, що відповідач ОСОБА_1 7 червня 2004 року зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 .
Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна. Даний спір виник з приводу нерухомого майна і до нього мають застосовуватися правила виключної підсудності.
При відкритті провадження у справі судом не порушено правил підсудності.
Підстави для задоволення скарги відсутні, оскаржувана ухвала постановлена з додержанням вимог закону, а тому апеляційну скаргу належить залишити без задоволення.
Керуючись : ст. 367, п.1 ч.1 ст.374, ст.ст. 375, 381-384, 388-391 ЦПК України, колегія суддів,-
п о с т а н о в и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 25 березня 2019 року залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття.
Касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення безпосередньо до Верховного Суду.
Постанова складена і підписана 4 липня 2019 року.
Головуючий
Судді
Суд | Львівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2019 |
Оприлюднено | 05.07.2019 |
Номер документу | 82826219 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Львівський апеляційний суд
Приколота Т. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні