справа № 208/3248/19
№ провадження 1-кс/208/1763/19
УХВАЛА
Іменем України
13 червня 2019 р. м. Кам`янське
Слідчий суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про арешт майна в межах кримінального провадження № 42019041160000033 від 22.03.2019 року за ч. 3 ст. 191 КК України, -
встановив:
Слідчий звернувсядо слідчогосудді ізвказаним клопотанням,просив накластиарешт навилучене 11.06.2019року вході обшукуза адресою:м. Кам`янське, пр.-т Свободи, буд. 55, прим. 106 (магазин «Онікс») майно.
Клопотання вмотивоване тим, що у провадженні слідчого відділу Кам`янського відділу поліції ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № №42019041160000033від 22.03.2019 року з правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 191 КК України. Проведеним досудовим розслідуванням було встановлено: що на території Дніпропетровської області здійснює діяльність мережа ломбардів ПОВНЕ ТОВАРИСТВО "ЛОМБАРД "ОНІКС" АНОХІНА, ЯЦЕНКО" (ЄДРПОУ 25517543), працює серед населення під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_1 », службові особи якого створили злочинну схему з привласнення дорогоцінних металів і ювелірних виробів, отриманих від фізичних осіб під комісію, без проведення розрахунково-касових операцій та відображення по бухгалтерській і податковій звітності установи, ухиляючись від їх обов`язкової передачі до Держскарбниці для поповнення золотого резерву держави.
З метою документування обставин вчинення злочину, здобуття доказів у кримінальному провадженні 11.06.2019 на підставі відповідної ухвали суду Заводського району м. Дніпродзержинська від 17.05.2019 проведено обшук проведено обшук приміщення відокремленого підрозділу повного товариства "ЛОМБАРД "ОНІКС" АНОХІНА, ЯЦЕНКО", розташованого за адресою: м. Кам`янське, пр. Свободи, буд. 55 прим. 106 (магазин «Онікс»), з метою відшукання і вилучення дорогоцінних металів та ювелірних виробів; грошових коштів; документів що використовувались під час вчинення вищевказаного злочину; мобільних телефонів; комп`ютерної техніки та електронних накопичувачів інформації (системні блоки, флеш-накопичувачі, карти пам`яті, жорсткі диски, зовнішні накопичувачі пам`яті, тощо) на якій виготовлялися та зберігаються документи у електронному вигляді, які мають безпосереднє відношення до вчиненого кримінального правопорушення і мають суттєве значення для досудового розслідування та можуть бути доказами під час судового розгляду, а також впливають на з`ясування обставин злочину та встановлення осіб, які його вчинили.
В ході проведення вищевказаного обшуку було вилучене наступні предмети та документи: ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді сережок у кількості 886 пар; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді ланцюжків у кількості 317 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді браслетів у кількості 241 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді підвісу у кількості 500 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді каблучок у кількості 1858 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді столового срібла у кількості 53 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді ікони у кількості 22 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді брошки у кількості 22 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді ланцюга-кольє у кількості 125 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору у вигляді бокалів у кількості 6 шт.; ювелірні вироби з металу срібного кольору для пірсингу у кількості 269 шт.;ювелірні вироби з металу жовтого кольору у вигляді сережок у кількості 705 пар; ювелірні вироби з металу жовтого кольору у вигляді ланцюжків у кількості 125 шт.; ювелірні вироби з металу жовтого кольору у вигляді браслетів у кількості 97 шт.; ювелірні вироби з металу жовтого кольору у вигляді підвісу у кількості 276 шт.; ювелірні вироби з металу жовтого кольору у вигляді каблучок у кількості 572 шт.; ювелірні вироби з металу жовтого кольору у вигляді ланцюга-кольє у кількості 25 шт.; ювелірні вироби з металу жовтого кольору у вигляді перснів у кількості 145 шт.; металеві штампи у кількості 6 шт.; металеві просічки у кількості 3 шт.; чорнові записи в семи зошитах; мобільний телефон Nokia; купюри Національного банку України з ознаками підробки номіналом 500 грн. 2 шт. та номіналом 200 грн. 1 шт.; металевий сейф 1 шт.; рахункова машинка 1 шт.
На думку слідчого, вилучене в ході такого обшуку майно у вигляді речей і документів відповідає критеріям речових доказів у кримінальному провадженні, підлягає додатковому вивченню і дослідженню. Необхідність накладення арешту на тимчасово вилучене майно зумовлюється тим, що незастосування цього заходу спричинить можливість подальшого його приховання, перетворення, пошкодження чи знищення, а також втрати речових доказів, які мають суттєве значення для кримінального провадження.
Прокурор у судовому засіданні клопотання слідчого підтримав з підстав, зазначених у його мотивувальній частині.
Слідчий суддя, вислухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
З положень ч. 1ст. 170 КПК Українислідує, що арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у разі якщо до такої юридичної особи може бути застосовано захід кримінально-правового характеру у вигляді конфіскації майна, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цьогоКодексуарешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.
Відповідно до ч. 2ст. 170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у частині другійстатті 167 цього Кодексу, а саме: підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення; є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом; одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності у підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб, а також які перебувають у власності юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, з метою забезпечення можливої конфіскації майна, спеціальної конфіскації або цивільного позову (ч. 3ст. 170 КПК України).
При цьому, ч. 3 та ч. 5ст. 132 КПК Українипередбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі при вирішенні питання надання накладення арешту на майно (п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються.
Частиною 2статті 173 КПК Українипередбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення; 3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову; 4) наслідки арешту майна для інших осіб; 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Згідно положень ст. 22 КПК України, кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 9 КПК України, під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимогКонституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.
Ч. 1 ст. 13 КПК України визначено, що не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим судовим рішенням, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Ст.234КПК Українипередбачено,що обшукпроводиться зметою виявленнята фіксаціївідомостей прообставини вчиненнякримінального правопорушення,відшукання знаряддякримінального правопорушенняабо майна,яке булоздобуте урезультаті йоговчинення,а такожвстановлення місцезнаходженнярозшукуваних осіб. Обшукпроводиться напідставі ухвалислідчого суддімісцевого загальногосуду,в межахтериторіальної юрисдикціїякого знаходитьсяорган досудовогорозслідування.Клопотання слідчогоза погодженнямз прокуроромабо прокурораповинно міститивідомості,зокрема,про житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку.
Ухвалою слідчого судді від 17.05.2019 року № 208/3248/19, 1-кс/208/1457/19 був наданий дозвіл на проведення обшуку приміщення відокремленогопідрозділу повноготовариства "ЛОМБАРД"ОНІКС"АНОХІНА,ЯЦЕНКО",розташованого заадресою:м.Кам`янське,пр.Свободи,буд.55прим.106 (магазин«Онікс»), тоді як з матеріалів клопотання про арешт майна вбачається, що майно, яке було вилучене під час проведення обшуку 11.06.2019 року за адресою: АДРЕСА_1 ,належить ФОП ОСОБА_5 ,в тойчас якдозвіл напроведення обшукунадавався стосовновідокремленогопідрозділу ПТ"ЛОМБАРД"ОНІКС"АНОХІНА,ЯЦЕНКО", тобто ФОП ОСОБА_5 є окремим суб`єктом господарської діяльності, дозвіл на проведення обшуку якого не надавався. Таким чином, вилучене під час такого обшуку майно не може мати доказового значення у кримінальному провадженні№42019041160000033 з огляду на очевидну недопустимість таких доказів в розумінні положень ст. 84 89 КПК України, що тягне за собою відмову у задоволенні клопотання слідчого.
Керуючись ст. 9, 13, 22, 36,131-132,170-171, 234 КПК України, слідчий суддя
постановив:
У задоволенні клопотання слідчого СВ Кам`янського ВП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_4 про арешт майна в межах кримінального провадження № 42019041160000033 від 22.03.2019 року за ч. 3 ст. 191 КК України, вилученого під час проведення обшуку 11.06.2019 року за адресою: АДРЕСА_1 (магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом п`яти днів з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Заводський районний суд м.Дніпродзержинська |
Дата ухвалення рішення | 13.06.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 82864208 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Заводський районний суд м.Дніпродзержинська
Ізотов В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні