ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
09.07.2019Справа № 910/8357/19
Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О. розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Поділля-залізобетон про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ПОДІЛЛЯ-ЗАЛІЗОБЕТОН (вул. Сергія Зулінського, буд. 14-А, м. Вінниця, 21022) до Товариства з обмеженою відповідальністю МСУ-2 (вул. Жмеринська, буд. 22, м. Київ, 03148) про стягнення заборгованості за договором поставки у розмірі 844130,12 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю ПОДІЛЛЯ-ЗАЛІЗОБЕТОН , звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю МСУ-2 , в якому просить суд стягнути з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю МСУ-2 на користь позивача Товариства з обмеженою відповідальністю ПОДІЛЛЯ-ЗАЛІЗОБЕТОН заборгованісь за договором поставки в розмірі 438199,92 грн., пеню в розмірі 405930,20 грн., витрати по оплаті судового збору 13111,96 грн. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 30000,00 грн., всього в сумі 887242,08 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.07.2019 у вказаній справі відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, судове засідання призначено на 11.07.2019 о 11:50 год.
08.07.2019 до Господарського суду міста Києва надійшло клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Поділля-залізобетон про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
В обгрунтування підстав проведення судового засідання в режимі відеоконференції позивач зазначає як підставу територіальну віддаленість представника позивача від місця знаходження суду.
Суд, вивчивши доводи поданого клопотання, доходить такого висновку.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 7 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
За змістом ч. ч. 7, 8 ст. 11 Закону України Про судоустрій і статус суддів учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення. Судові засідання проводяться виключно в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду - залі засідань, яке придатне для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізовувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки.
Таким чином, необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу, а судове засідання проводиться виключно в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду - залі засідань, яке придатне для розміщення сторін та інших учасників судового процесу.
При цьому виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений у зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників процесу, а їх участь є обов`язковою. Призначення судового засідання в режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Відповідно до п.п. 17.6. п. 17 розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в межах приміщення суду здійснюється за допомогою технічних засобів, що функціонують у судах на день набрання чинності цією редакцією Кодексу, за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.
Судом враховано обмежені технічні можливості Господарського суду міста Києва щодо забезпечення проведення судових засідань в режимі відеоконференції, оскільки на даний час у суді наявно лише два зали судового засідання, які обладнані технічними засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції з щільним графіком проведення судових засідань у цих залах та значною завантаженістю, оскільки ухвали про проведення судових засідань в режимі відеоконференції надходять з усіх регіонів України. Станом на 11:50 год. 11.07.2019 у залах судового засідання, які обладнані засобами для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, забезпечено проведення судових засідань в інших справах. При цьому, вимогами чинного законодавства не передбачено можливості зміни дати та часу призначеного судового засідання у зв`язку поданням стороною клопотання про її участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Крім того, суд вважає за необхідне зазначити, що вказані обставини не позбавляють права позивача подати відповідні пояснення щодо суті спору, в яких викласти свою правову позицію, надати відповідну заяву про розгляд справи за відсутності представника позивача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Поділля-залізобетон про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ПОДІЛЛЯ-ЗАЛІЗОБЕТОН (вул. Сергія Зулінського, буд. 14-А, м. Вінниця, 21022) до Товариства з обмеженою відповідальністю МСУ-2 (вул. Жмеринська, буд. 22, м. Київ, 03148) про стягнення заборгованості за договором поставки у розмірі 844130,12 грн.
Керуючись ст. ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Відмовити у задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Поділля-залізобетон про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ПОДІЛЛЯ-ЗАЛІЗОБЕТОН (вул. Сергія Зулінського, буд. 14-А, м. Вінниця, 21022) до Товариства з обмеженою відповідальністю МСУ-2 (вул. Жмеринська, буд. 22, м. Київ, 03148) про стягнення заборгованості за договором поставки у розмірі 844130,12 грн.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Повідомити учасників справи, що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/ .
Дата підписання ухвали 09.07.2019.
Суддя В.О.Демидов
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 10.07.2019 |
Номер документу | 82887008 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні