Рішення
від 27.06.2019 по справі 927/253/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

Іменем України

27 червня 2019 року м. Чернігів справа № 927/253/19

Господарський суд Чернігівської області у складі судді А.С. Сидоренка , за участю секретаря судового засідання Степаненко К.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження матеріали позовної заяви за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ 14000, м. Чернігів, вул. Гонча, 31 До Управління комунального майна Чернігівської обласної ради 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 43 Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача: Комунальне підприємство Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради 14017, м. Чернігів, проспект Перемоги, 33 про визнання права та спонукання вчинити певні дії

у присутності представників:

від позивача: Жарницький Є.Я. - директор (в судовому засіданні 13.06.2019р.); Максак Т.Л. - адвокат (ордер на надання правової допомоги серії ЧН № 058137 від 12.06.2019р.)

від відповідача: Бондар Я.О. - нач. відділу правової та кадрової роботи, дов. від 21.01.2019р. № 01-55 (в судовому засіданні 13.06.2019р.); Свиридов С.С. - заст. нач. управління, дов. від 25.02.2019р. № 01-230

від третьої особи: не з`явився

Рішення виноситься після перерви, оголошеної в судовому засіданні з 13.06.2019р. по 27.06.2019р., на підставі ст. 216 Господарського процесуального кодексу України.

В судовому засіданні 27.06.2019р., на підставі ст. 240 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

СУТЬ СПОРУ:

25 березня 2019 року до Господарського суду Чернігівської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ до Управління комунального майна Чернігівської обласної ради про визнання права та спонукання укладення договору, згідно якої позивач просить:

визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ право на укладення договору оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради;

спонукати Управління комунального майна Чернігівської обласної ради укласти договір оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради з Товариством з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ на умовах, визначених законодавством.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що після розміщення відповідачем оголошення про намір передати в оренду цілісний майновий комплекс КП Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат у встановлений законом строк позивач звернувся із заявою про укладення договору оренди до якої було додано необхідні документи та проект договору. Оскільки інших заяв від фізичних або юридичних осіб до відповідача не надходило, а трудовим колективом комунального підприємства не було прийнято рішення про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, відповідач підготував та видав наказ про укладення договору оренди з позивачем. Після проведення оцінки об`єкта оренди позивач направив відповідачеві розроблений проект договору оренди, однак відповідач відмовився укладати договір, посилаючись на існування спору між депутатами обласної ради щодо повноважень Управління комунального майна виступати орендодавцем майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, який розглядається Чернігівським окружним адміністративним судом. На думку позивача, така відмова суперечить положенням ст. 9 Закону України Про оренду державного та комунального майна і порушує охоронювані законом інтереси позивача.

Ухвалою Господарського суду Чернігівської області від 01.04.2019р., зокрема: прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі; постановлено здійснювати розгляд позовної заяви за правилами загального позовного провадження; залучено Комунальне підприємство Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача; встановлено процесуальний строк для подання відповідачем відзиву на позовну заяву, а третьою особою пояснень щодо позову - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.

01 квітня 2019 року позивачем подано заяву про зміну предмету позову згідно якої позовну вимогу в частині спонукання укладення договору він викладає в наступній редакції: Спонукати Управління комунального майна Чернігівської обласної ради укласти договір оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради з Товариством з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ згідно з наданим проектом від 11.03.2019р. № 5 та викласти його в наступній редакції:

ДОГОВІР ОРЕНДИ № 15

цілісного майнового комплексу підприємства

м. Чернігів 11 березня 2019 року

Ми, що нижче підписалися, управління комунального майна Чернігівської обласної ради , код ЄДРПОУ 33469166 (надалі - Орендодавець), місцезнаходження якого: м. Чернігів, просп. Миру, 43, в особі начальника управління Буніна Андрія Юрійовича, який діє на підставі Положення про управління комунального майна Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 28.03.2018 № 70-12/VІІ, з одного боку, та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ДЖІ-ТІ СКУЛ , код ЄДРПОУ 41984324 (нараді - Орендар), місцезнаходження якого: м. Чернігів, вул. Гонча, 31, особі директора Жарницького Євгена Яковича, який діє на підставі Статуту, затвердженого загальними зборами засновників товариства протокол від 05.03.2018 № 1, з іншого боку, уклали цей Договір про наведене нижче.

1.Предмет Договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування цілісний майновий комплекс комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради, код ЄДРПОУ 03363447, юридична адреса: м. Чернігів, просп. Перемоги, 33 (надалі - Підприємство), склад і вартість якого визначено відповідно до наведених акта оцінки, протоколу про результати інвентаризації та передавального балансу, складеного станом на 31 грудня 2018 року, вартість якого за результатами незалежної оцінки становить 5 441 823,83 грн.

1.2. Грошові кошти та цінні папери, з урахуванням дебіторської та кредиторської заборгованості, передаються Орендареві в користування на умовах кредитного договору, що укладається одночасно з підписанням цього Договору.

1.3. Оборотні матеріальні засоби в сумі, що зазначена у договорі купівлі-продажу, що укладається одночасно з підписанням цього Договору.

1.4. Після укладення цього Договору Орендар приєднує до свого майна Підприємство в установленому порядку.

1.5. Орендар виступає правонаступником усіх прав та обов`язків реорганізованого Підприємства.

1.6. Майно Підприємства враховується окремо від іншого майна Орендаря на окремому балансі з зазначенням того, що це майно є орендованим.

1.7. Підприємство передається в оренду з метою надання послуг у сфері професійно-технічної освіти (підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації робітничих кадрів з ліцензованих професій, повторна перевірка знань робітників, які задіяні на роботах з підвищеною небезпекою) та навчання і перевірка знань посадових осіб з питань охорони праці.

2. Умови передачі та повернення орендованого майна Підприємства

2.1. Орендар вступає у строкове платне користування Підприємством у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання-передачі Підприємства.

2.2. Передача Підприємства в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це майно. Майно залишається у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а Орендар користується ним протягом всього строку оренди.

2.3. Передача Підприємства в оренду здійснюється за вартістю, визначеною в акті оцінки, складеному за Методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

2.4. Вартість майна Підприємства, яке Орендар повертає Орендодавцю, визначається на підставі передавального балансу Підприємства та акта оцінки, складеного за даними інвентаризації на момент припинення дії цього Договору, звіреного з актом приймання-передачі Підприємства в оренду.

Орендар повертає Підприємство Орендодавцю у порядку, визначеному чинним законодавством України та цим Договором.

Підприємство вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.

2.5. Передача Підприємства в оренду здійснюється з дотриманням прав кредиторів та заставоутримувачів Підприємства.

3. Орендна плата

3.1. Орендна плата є платежем, який Орендар вносить незалежно від наслідків господарської діяльності і визначається на підставі Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням обласної ради від 25.03.2011 (зі змінами), і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць за який є інформація про індекс інфляції), - лютий 2019 року

• 13 917 грн 46 коп.

Орендна плата за перший місяць оренди - березень 2019 року визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за березень 2019 року.

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.

3.2. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць, що друкується Мінстатом України.

3.3. Орендну плату Орендар зобов`язаний перераховувати щомісячно не пізніше останнього числа поточного місяця згідно з виставленими рахунками Орендодавцем у співвідношенні встановленому діючою Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, або за окремим рішенням обласної ради (на період його дії).

3.4. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об`єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством та рішеннями обласної ради з дня їх вступу в законну силу.

3.5. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення Платежу, включаючи день оплати.

У разі недостатності суми здійсненого платежу для виконання грошового зобов`язання у повному обсязі, ця сума погашає вимоги Орендодавця у такій черговості:

- у першу чергу сплачуються проценти і неустойки;

- у другу чергу сплачується сума орендної плати.

3.6. У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці, Орендар також сплачує Орендодавцю штраф у розмірі 10 % від суми заборгованості.

3.7. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету та/або Орендодавцю, підлягає у встановленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів.

3.8. Зобов`язання Орендаря за сплатою орендної плати забезпечуються у вигляді завдатку в розмірі не меншому, ніж орендна плата за перший (базовий) місяць оренди, який вноситься в рахунок плати за останній місяць оренди, а також/або в інший спосіб, визначений чинним законодавством.

3.9. У разі припинення (розірвання) Договору оренди Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Підприємства за актом приймання-передачі включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов`язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до обласного бюджету та Орендодавцю.

4. Використання амортизаційних відрахувань

4.1. Амортизаційні відрахування на орендоване майно Підприємства нараховує та залишає в своєму розпорядженні Орендар і використовує на відновлення (капітальний ремонт) орендованих основних фондів.

4.2. Поліпшення орендованого майна Підприємства, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

5. Обов`язки Орендаря

5. Орендар зобов`язується:

5.1. Використовувати орендоване майно Підприємства відповідно до його призначення та умов цього Договору.

5.2. Виконувати вимоги Правил з безпеки та охорони праці.

5.3. Протягом місяця з моменту дії договору подати заявку щодо відведення земельної ділянки, оформити її відведення та своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату (або податок) за землю.

5.4. Своєчасно і в повному обсязі сплачувати Орендодавцю орендну плату. На вимогу Орендодавця проводити звіряння взаєморозрахунків за орендними платежами і оформляти відповідні акти звіряння.

5.5. Сплачувати фактичні витрати за одержання послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення (за наявності) для чого у місячний термін оформити договори з відповідними службами.

5.6. Забезпечити збереження орендованого майна Підприємства, запобігати його пошкодженню і псуванню, здійснювати заходи протипожежної безпеки.

5.7. Здійснювати заходи щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці та охорони навколишнього середовища.

5.8. Своєчасно за власний рахунок проводити поточний ремонт орендованого майна. Капітальний ремонт, реконструкція, технічне переобладнання орендованого майна проводяться Орендарем тільки з дозволу Орендодавця.

5.9. Протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване Майно відповідно до законодавства з урахуванням типових умов договору страхування майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

5.10. Забезпечувати штатну чисельність працівників та річний фонд оплати праці не менше, ніж ті, які існували у комунальному підприємстві Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради на дату підписання Договору оренди.

5.11. Забезпечувати безперешкодний доступ у будь-який час до орендованого майна представників Орендодавця для перевірки його використання за цільовим призначенням та дотримання Орендарем умов договору.

Надавати Орендодавцю за першою вимогою всю необхідну інформацію щодо орендованого майна.

5.12. У разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві орендоване майно Підприємства, у термін, визначений чинним законодавством України, у належному стані, не гіршому ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або його частини) орендованого майна Підприємства з вини Орендаря.

5.13. З моменту припинення або розірвання Договору до дня підписання акта приймання-передачі майна включно, якщо обов`язки щодо повернення майна Орендарем не виконуються, сплачувати Орендодавцю неустойку за кожний день прострочення у розмірі подвійної плати за користування майном, що розраховується від суми орендної плати за останній місяць оренди.

5.14. У разі зміни керівника, юридичної адреси або реквізитів Орендаря письмово повідомити про це Орендодавця в 10-денний термін з наданням відповідних документів. У разі невиконання цього пункту всі, повідомлення, які направлені за юридичною адресою, вважаються врученими.

5.15. Здійснити нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію цього Договору (якщо це передбачено законодавством) за рахунок своїх коштів.

5.16. Сплатити послуги з проведення незалежної оцінки об`єкта оренди, якщо на момент продовження терміну дії договору оренди остання незалежна оцінка була зроблена більш ніж три роки тому.

5.17. Відшкодувати Орендодавцю витрати, пов`язані з проведенням незалежної оцінки орендованого майна, розміщенням оголошення про наміри передати в оренду майно у місячний термін з дня підписання договору оренди.

6. Права Орендаря

6. Орендар має право:

6.1. Самостійно визначати і здійснювати напрями господарської діяльності Підприємства в межах, визначених установчим документом Орендаря та/або юридичної особи, створених на базі переданого в оренду Підприємства, чинним законодавством та цим Договором.

6.2. За згодою Орендодавця здавати окреме майно, що входить до складу орендованого майна Підприємства, у суборенду за умови, що це не спричинить зміни вартості Підприємства і не порушує інших положень цього Договору. Передача всього цілісного майнового комплексу в суборенду забороняється.

6.3. Вносити зміни до складу орендованого майна Підприємства, шляхом проведення його реконструкції, технічного переозброєння, капітального ремонту, що зумовлює підвищення його вартості за рахунок власних коштів, які не підлягають компенсації, з наданням проектно-кошторисної документації, виготовленої за рахунок Орендаря до початку проведення робіт і затвердженої у встановленому порядку.

Ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого майна і не тягне за собою зобов`язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень.

У разі якщо Орендар подає заяву на погодження Орендодавцем здійснення невід`ємних поліпшень орендованого майна Підприємства, він зобов`язаний надати пакет документів, передбачений Фондом державного майна України та експертний висновок на проектно-кошторисну документацію на здійснення невід`ємних поліпшень.

При проведенні Орендарем капітального ремонту чи переобладнання приміщення, останній несе матеріальну відповідальність за якість ремонту та пошкодження, викликані ремонтом в будинку, де знаходиться орендоване приміщення.

Якщо в результаті здійснених поліпшень майна Підприємства (капітального ремонту, реконструкції і буде створена нова річ (речі), виключне право на таку річ (речі) належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а орендар не стає співвласником такої речі.

Не пізніше 3-х місяців після закінчення ремонтних робіт, пов`язаних з переплануванням або реконструкцією, що потягла за собою зміну конструктивних елементів орендованого нерухомого майна Підприємства або його частини, Орендар зобов`язується сплатити витрати з виготовлення технічного паспорту на це майно.

6.4. У встановленому порядку з дозволу Орендодавця списувати орендоване майно Підприємства.

6.5. Самостійно розподіляти доходи, створювати спеціальні фонди (розвитку виробництва, соціально-культурних заходів тощо).

7. Обов`язки Орендодавця

7. Орендодавець зобов`язується:

7.1. Передати Орендарю в оренду цілісний майновий комплекс згідно з цим Договором за актом приймання-передачі майна, який підписується одночасно з цим Договором.

7.2. Передати Орендарю на умовах довгострокового кредиту грошові кошти, які передбачені у кредитному договорі.

7.3. Продати Орендарю інші матеріальні цінності на суму, визначену договором купівлі-продажу.

7.4. Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим майном Підприємства на умовах цього Договору.

7.5. Нести ризик випадкової загибелі чи пошкодження об`єкта оренди.

7.6. У випадку реорганізації Орендаря до припинення чинності цього Договору переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.

8. Права Орендодавця

8. Орендодавець має право:

8.1. Контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання комунального майна, переданого в оренду за Договором.

8.2. Орендодавець має право за власний рахунок та за згодою Орендаря проводити поліпшення орендованого об`єкта. У разі проведення таких поліпшень орендований об`єкт (основні фонди) підлягає переоцінці, а орендна плата - пропорційному збільшенню. Орендар, який дав згоду на проведення Орендодавцем поліпшень, не має права заперечувати проти збільшення розміру орендної плати, пов`язаного з такими поліпшеннями.

8.3. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану орендованого майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.

8.4. Відмовити Орендарю в наданні згоди на поліпшення об`єкта, якщо таке поліпшення не відповідає намірам Орендодавця щодо подальшого використання об`єкта.

8.5. Відмовитися від цього Договору і вимагати повернення орендованого Майна у разі несплати Орендарем орендної плати протягом трьох місяців підряд, або допущення заборгованості з орендної плати у сумі, що перевищує сумарний розмір орендної плати за останні три місяці.

У разі відмови Орендодавця від Договору, Договір є розірваним з моменту одержання Орендарем повідомлення Орендодавця про відмову від цього Договору.

9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором

9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов`язань за Договором оренди, у тому числі зміну або розірвання його в односторонньому порядку, крім випадків, передбачених цим Договором, сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

9.2. Орендодавець не відповідає за зобов`язаннями Орендаря і не несе відповідальності за технічний стан комунікацій. Орендар не відповідає за зобов`язаннями Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором. Орендар відповідає за своїми зобов`язаннями і за зобов`язаннями, за якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цими зобов`язаннями не може бути звернене на орендоване Майно.

9.3. Спори, що виникають у ході виконання Договору оренди, вирішуються за згодою сторін. Якщо згоди не було досягнуто, спір передається на розгляд до господарського суду.

9.4. Якщо Орендар допустив погіршення орендованого майна Підприємства або його загибель, він повинен відшкодувати Орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель майна сталися не з його вини.

За наявності вини Орендар повинен відшкодувати збитки, завдані Орендодавцеві погіршенням майна або його загибеллю, на протязі 15 (п`ятнадцяти) календарних днів з моменту пред`явлення відповідної вимоги Орендодавцем.

У разі несвоєчасного виконання грошового зобов`язання з відшкодування завданих збитків, Орендар повинен сплатити суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми за користування чужими грошовими коштами.

9.5. У разі несвоєчасного виконання зобов`язання по сплаті орендної плати, Орендар повинен сплатити Орендодавцю суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 10 % річних від простроченої суми.

9.6. Орендодавець не несе відповідальності за нанесені збитки Орендарю внаслідок аварії інженерних комунікацій, які знаходяться в будівлях, наданих Орендарю в оренду, або за їх межами.

10. Строк чинності, умови зміни та припинення Договору

10.1. Цей Договір діє з 11 березня 2019 року по 10 березня 2029 року включно.

10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом всього терміну цього Договору, в тому числі у випадках, коли після його укладення законодавством встановлено правила, що погіршують становище Орендаря.

10.3. Зміни і доповнення допускаються за взаємної згоди сторін, розглядаються у місячний термін з дати їх одержання та оформлюються додатковою угодою до Договору.

10.4. За ініціативою однієї із сторін цей Договір може бути розірвано за рішенням господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством.

10.5. Термін дії Договору може бути продовжено тільки шляхом укладання додаткової угоди за наявності письмової заяви Орендаря, наданої Орендодавцю за шість місяців до закінчення строку дії Договору.

10.6. У разі припинення або розірвання Договору поліпшення орендованого майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого майна не завдаваючи йому шкоди, визнаються власністю Орендаря, а невідокремлювані поліпшення - власністю Орендодавця. Питання компенсації Орендодавцем збільшення вартості орендованого майна в результаті зазначених невідокремлюваних поліпшень вирішується відповідно до умов цього Договору та чинного законодавства.

10.7. Після закінчення строку дії Договору оренди орендоване майно Підприємства має бути звільнено і передано Орендодавцю за актом приймання-передачі. За час фактичного користування об`єктом оренди після припинення дії даного Договору до передачі приміщення за актом, Орендар зобов`язаний внести плату за користування приміщенням в розмірі подвійної орендної плати.

10.8. Реорганізація Орендодавця або перехід права власності на орендоване Підприємство третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього Договору, і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Підприємства (його правонаступників), за винятком випадку приватизації орендованого Підприємства Орендарем.

10.9. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

закінчення строку, на який його було укладено;

приватизації Підприємства за участю Орендаря;

загибелі Майна Підприємства;

достроково за взаємною згодою Сторін;

достроково за рішенням господарського суду в разі невиконання зобов`язань по Договору оренди;

банкрутства Орендаря та в інших випадках, прямо передбачених чинним законодавством України;

ліквідації Орендаря - юридичної особи;

винесення судовими інстанціями рішення щодо відсутності повноважень в управління комунального майна Чернігівської обласної ради на укладення договорів оренди цілісних майнових комплексів.

10.10. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

10.11. Договір оренди складено в 3-х примірниках, що мають однакову юридичну силу:

1 - Орендодавцю;

2 - Орендарю.

11. Платіжні та поштові реквізити сторін |

Орендодавець: 14000, м. Чернігів, просп. Миру, 43, код ЄДРПОУ 33469166, р/р 31553233320716, ГУ ДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592, тел. 77-43-62, 77-41-30.

Орендар: 14000, м. Чернігів, вул. Гонча, 31, код ЄДРПОУ 41984324, р/р НОМЕР_1 в АТ Укрсиббанк , МФО 351005.

12. Додатки

Додатки до цього Договору є його невід`ємною і складовою частиною. До Договору додаються:

12.1. Розрахунок орендної плати (Додаток 1).

12.2. Акт приймання-передачі орендованого майна (Додаток 2).

12.3. Перелік майна цілісного майнового комплексу (Додаток 3).

Орендодавець Орендар



м.п. м.п. .

У встановлений судом процесуальний строк відповідачем подано відзив на позовну заяву в якому він зазначає, що сторонами вчинялися дії спрямовані на укладення договору оренди, однак на даний час існують обставини, які унеможливлюють позивачу виступати орендодавцем майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, тому позивач просить відмовити у задоволенні позовних вимог. Такою обставиною відповідач вказує наявність у окремих депутатів обласної ради сумнівів щодо повноважень Управління бути орендодавцем майна комунальної власності області. Заперечень щодо змісту проекту договору від відповідача не надходило.

Третя особа належним чином була повідомлена про дату, час та місце проведення судових засідань, однак не скористалась своїм процесуальним правом на участь у них, як і процесуальним правом на подання пояснень щодо позову та відзиву.

Розглянувши подані документи і матеріали, вислухавши пояснення повноважних представників сторін, з`ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ зареєстроване в якості суб`єкта господарювання 06.03.2018р., про що у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань внесені відомості за № 1 064 102 0000 013755.

Згідно Положення про Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням VІ сесії Чернігівської обласної ради VІІ скликання від 29 вересня 2016 року № 18-6/VII та Положення про Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням ХІІ сесії Чернігівської обласної ради VІІ скликання від 28 березня 2018 року № 70-12/VII, Управління утворено рішенням Чернігівської обласної ради від 25 березня 2005 року, є уповноваженим органом обласної ради, який відповідно до законодавства України забезпечує реалізацію повноважень обласної ради по управлінню та розпорядженню майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області (майно (об`єкти) комунальної власності області).

Управління підпорядковане, підзвітне і підконтрольне Чернігівській обласній раді, а у міжсесійний період - голові обласної ради.

Основними завданнями Управління є, зокрема:

реалізація регіональної політики у сфері управління та розпорядження майном комунальної власності області;

забезпечення ефективного управління та використання об`єктів комунальної власності області.

Управління відповідно до покладених на нього завдань, зокрема:

у встановленому порядку виступає орендодавцем цілісних майнових комплексів комунальних підприємств обласної ради, їх структурних підрозділів (філій, цехів, дільниць), нерухомого та іншого окремого індивідуально визначеного майна;

організовує та забезпечує проведення незалежної оцінки майна комунальної власності області, рецензує звіти про оцінку та погоджує або затверджує їх результати;

здійснює функції Органу управління комунальних підприємств та закладів, які належать до сфери його управління.

Згідно Статуту Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради (п. 1.1, 1.2, 4.1, 4.2 та 4.4) (нова редакція), затвердженого наказом управління комунального майна Чернігівської обласної ради від 22.09.2017р. № 98, підприємство є комунальним професійно-технічним навчальним закладом першого атестаційного рівня, здійснює професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення.

Підприємство створено в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області і входить до сфери управління Управління комунального майна Чернігівської обласної ради (Орган управління).

Підприємство зареєстровано розпорядженням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 13 червня 1994 року № 120-р.

Засновником Підприємства є Чернігівська обласна рада (Засновник).

Майно Підприємства становлять виробничі і невиробничі фонди, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.

Майно Підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області і перебуває у Підприємства в господарському віданні.

Відчуження, списання основних фондів Підприємства, передача майна Підприємства в оренду або лізинг, а також використання коштів від відчуження і оренди майна (лізингу) здійснюється в порядку, визначеному законодавством та рішеннями Засновника.

Рішенням ІІІ сесії Чернігівської обласної ради VІ скликання від 25.03.2011р. Про затвердження Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду в новій редакції затверджено Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду в новій редакції (надалі - Положення).

Рішеннями V сесії Чернігівської обласної ради VІ скликання від 30.09.2011р. та ХІ сесії Чернігівської обласної ради VІІ скликання від 07.12.2017р. Про внесення змін до Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду , внесені зміни до Положення, з урахуванням яких, згідно з п. 6 Положення, у разі надходження двох і більше заяв на оренду, майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області передається в оренду за конкурсом, крім випадків передачі в оренду майна особам, які мають право на укладення договору оренди поза конкурсом, визначених цим Положенням та законодавством.

Без вивчення попиту та поза конкурсом може передаватися в оренду майно, на яке оголошено попит на оренду або стосовно якого проводиться конкурсна процедура на право укладення договору оренди на строк проведення цих заходів.

Попит не вивчається та конкурс не проводиться у разі передачі майна в суборенду.

Додатком до вказаного вище рішення від 07.12.2017р. є заява про передачу в оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

Рішенням ХІІ сесії Чернігівської обласної ради VІІ скликання від 28.03.2018р. Про внесення змін до Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду , яким до Положення внесені зміни, згідно яких:

орендодавцями майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, зокрема є:

Управління комунального майна обласної ради - щодо цілісних майнових комплексів комунальних підприємств обласної ради, їх структурних підрозділів, нерухомого майна, яке перебуває на бухгалтерському обліку управління, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації) комунальних підприємств обласної ради та нерухомого майна, яке перебуває у користуванні (на бухгалтерському обліку) окремих структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації та не використовується ними для виконання своїх функцій, майна установ та закладів, яке закріплене за ними на праві оперативного управління;

комунальні підприємства обласної ради - щодо майна, яке закріплене за ними на праві господарського відання.

Як вбачається з матеріалів справи (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права), 08.02.2019р. була проведена державна реєстрація іншого речового права (право господарського відання) (номер запису про інше речове право: 30249019); об`єктом іншого речового права є: частина 1-го поверху, частина 2-го поверху разом з частиною загального коридору, частина 3-го поверху; власник майна - територіальна громада сіл, селищ, міст Чернігівської області в особі Чернігівської обласної ради; правокористувач - комунальне підприємство Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради.

В лютому 2018 року (лист від 14.02.2018р. № 04-176) відповідач звернувся до третьої особи з проханням повідомити про надлишкове майно, яке не використовується комунальним підприємством у господарській діяльності, наявність приміщень, які передані в оренду чи використовуються в спільній діяльності з іншими суб`єктами господарювання, а також приміщення, що не задіяні у виробничій діяльності підприємства.

При цьому, відповідач зауважив, що відповідна інформація є важливою при прийнятті рішення стосовно передачі в оренду майна КП Навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради як цілісного майнового комплексу.

Одночасно, відповідач запропонував третій особі, з метою вивчення думки трудового колективу стосовно передачі підприємства в оренду як цілісного майнового комплексу, провести загальні збори та вивчити їх думку стосовного вказаного питання.

В обласній газеті Деснянська правда за 8 березня 2018 року № 10 (28625) відповідачем розміщено оголошення щодо його наміру передати нерухоме майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду - цілісний майновий комплекс комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради, що розташований за адресою: м. Чернігів, проспект Перемоги, 33; заяви про оренду майна приймаються по 23 березня 2019 року включно.

Інформація аналогічного змісту була розміщена і на офіційному веб-сайті управління комунального майна Чернігівської обласної ради.

Як було встановлено під час вирішення даного спору, 15 березня 2018 року позивач звернувся до відповідача із заявою (від 15.03.2018р.) про передачу в оренду майна, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а саме: цілісного майнового комплексу комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради, що розташований за адресою: м. Чернігів, проспект Перемоги, 33, з метою його використання для надання послуг у сфері професійно-технічної освіти (підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації робітничих кадрів з ліцензованих професій, повторна перевірка знань робітників, які задіяні на роботах з підвищеною небезпекою) та навчання і перевірка знань посадових осіб з питань охорони праці.

До заяви було додано копії установчих документів та проект договору оренди.

Згідно відтиску штампу відповідача (вх. № 03-358) датою отримання управлінням відповідної заяви позивача значиться 15.03. 2019р. Проте під час розгляду даної справи сторони визнали, що із заявою товариство звернулось саме 15.03. 2018р.

26 березня 2018 року третьою особою були проведені загальні збори колективу підприємства, на якому був розглянутий вказаний вище лист відповідача від 14.02.2018р. № 04-176 та постановлено утриматись від укладання договору оренди приміщення до прояснення всіх питань (протокол № 1 від 26.03.2018р.).

Листом від 26.03.2018р. № 228 третя особа повідомила відповідача про прийняте загальними зборами колективу підприємства рішення.

28 березня 2018 року начальником управління комунального майна Чернігівської обласної ради А.Ю.Буніним, відповідно до Закону України Про оренду державного та комунального майна , керуючись п. 4.7.6 Положення про Управління комунального майна обласної ради, враховуючи надходження заяви після публікації в газеті Деснянська правда від 08.03.2018 № 10 (28625) інформації щодо вивчення попиту на об`єкт оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області та відмову трудового колективу від оренди цілісного майнового комплексу (лист від 26.03.2018р. № 228), виданий наказ № 39 Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу КП Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради щодо укладення договору оренди з єдиним заявником Товариством з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ (заява від 15.03.2018р. б/н) на майно спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області - цілісний майновий комплекс комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради (код ЄДРПОУ 03363447).

Листом від 06.04.2018р. № 03-350 Щодо оренди цілісного майнового комплексу відповідач повідомив позивача про те, що за результатами вивчення попиту щодо оренди цілісного майнового комплексу комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради до управління надійшла лише заява Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ . Після завершення процедури оцінки цілісного майнового комплексу комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради Управлінням комунального майна обласної ради буде підготовлений відповідний проект договору оренди та направлений товариству для розгляду, а в подальшому - нотаріального посвідчення та підписання.

15 січня 2019 року між позивачем, відповідачем (Замовник) та Чернігівською обласною товарною агропромисловою біржею (Виконавець) був укладений договір № 13 на проведення незалежної оцінки майна, за умовами якого остання за завданням Замовника проводить оцінку об`єкта, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області - основні засоби, інші необоротні матеріальні активи, нематеріальні активи, оборотні матеріальні засоби (запаси) цілісного майнового комплексу комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради, що розташований за адресою: м. Чернігів, проспект Перемоги, 33 (Об`єкт). Мета проведення оцінки - визначення ринкової вартості майна підприємства з метою передачі цілісного майнового комплексу в оренду.

Згідно акту прийому-передачі робіт щодо незалежної оцінки від 27.02.2019р. вартість об`єкту оцінки становить 6 646 347,45 грн. з урахуванням ПДВ.

За проведення відповідної оцінки позивачем були сплачені Виконавцю грошові кошти в сумі 30 120,00 грн. (платіжні доручення № 32 від 20.02.2019р. на суму 10 000,00 грн. та № 34 від 27.02.2019р. на суму 20 120,00 грн.).

Листом від 01.03.2019р. № 03-247 Щодо відмови у підписанні договору оренди цілісного майнового комплексу відповідач повідомив позивача про те, що, зважаючи на оскарження окремою групою депутатів Чернігівської обласної ради до Чернігівського окружного адміністративного суду повноважень Управління комунального майна Чернігівської обласної ради виступати орендодавцем майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, Управління відмовляє Товариству з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ в укладенні договору оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради.

Листом від 04.03.2019р. № 14 позивач повідомив відповідача про свою незгоду з вказаним вище листом останнього від 01.03.2019р. № 03-247, оскільки вказана в ньому підстава для відмови в підписанні договору оренди цілісного майнового комплексу не передбачена Законом України Про оренду державного та комунального майна та іншими законами України. Одночасно позивач зауважив, що ним понесені витрати щодо оплати вартості послуг з оцінки майна, а також витрати на утримання приміщення, оплату праці персоналу; враховуючи дані обставини позивач запропонував управлінню, з метою розроблення проекту договору оренди, що буде передбачати всі істотні умови, регламентовані чинним законодавством України, надати копію акту оцінки ЦМК комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат , а також копію висновку зі звіту про незалежну оцінку майна про вартість ЦМК комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат .

Листом від 11.03.2019р. № 15 позивач на адресу відповідача направив в 2 примірниках проект договору оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради від 11 березня 2019 року, що розташований за адресою: м. Чернігів, проспект Перемоги 33.

Листом від 15.03.2019р. № 03-302 Щодо відмови у підписанні договору оренди цілісного майнового комплексу відповідач повторно повідомив позивача про відмову у підписанні відповідного договору з аналогічних підстав.

За змістом ст. 283 Господарського кодексу України, за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.

У користування за договором оренди передається індивідуально визначене майно виробничо-технічного призначення (або цілісний майновий комплекс), що не втрачає у процесі використання своєї споживчої якості (неспоживна річ).

Об`єктом оренди може бути, зокрема, державні та комунальні підприємства або їх структурні підрозділи як цілісні майнові комплекси, тобто господарські об`єкти із завершеним циклом виробництва продукції (робіт, послуг), відокремленою земельною ділянкою, на якій розміщений об`єкт, та автономними інженерними комунікаціями і системою енергопостачання.

До відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Згідно ст. 287 Господарського кодексу України, органи, уповноважені місцевими радами управляти майном є орендодавцями щодо комунального майна, яке є у комунальній власності.

Організаційні та майнові відносини, пов`язані з передачею в оренду цілісних майнових комплексів державного сектора економіки, а також цілісних майнових комплексів, що є комунальною власністю, регулюються законодавством відповідно до цього Кодексу.

Організаційні відносини, пов`язані з передачею в оренду майна державних підприємств, установ та організацій, підприємств, заснованих на майні, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності (далі - підприємства), їх структурних підрозділів та іншого окремого індивідуально визначеного майна, що перебуває в державній та комунальній власності, а також майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання державного майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, регулюються Законом України Про оренду державного та комунального майна .

Відповідно до ст. 7 Закону України Про оренду державного та комунального майна , ініціатива щодо оренди майна може виходити від фізичних та юридичних осіб, які можуть бути орендарями відповідно до статті 6 цього Закону, пропозиція може надходити від орендодавців, зазначених у статті 5 цього Закону. Орендодавець може оголосити про передачу майна в оренду в порядку, встановленому цим Законом.

За наявності ініціативи щодо оренди цілісного майнового комплексу орендодавець у триденний термін повинен повідомити про це трудовий колектив підприємства, його структурного підрозділу, щодо майна якого подано заяву про оренду.

Трудовий колектив протягом п`ятнадцяти днів, враховуючи день отримання повідомлення про наявність заяви (ініціативи) щодо оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, має право прийняти рішення про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, утворити господарське товариство та подати орендодавцю у встановленому порядку заяву щодо оренди відповідного майна.

Статтею 9 Закону України Про оренду державного та комунального майна встановлено, що фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють заяву, проект договору оренди, а також інші документи згідно з переліком, що визначається Фондом державного майна України (далі - матеріали), відповідному орендодавцеві, зазначеному у статті 5 цього Закону.

У разі надходження до орендодавця заяви про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутного (складеного) капіталу господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), орендодавець за умови відсутності заборони на передачу майна в оренду у п`ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії матеріалів органу, уповноваженому управляти відповідним майном …

Органи, уповноважені управляти майном, що належить Автономній Республіці Крим або перебуває у комунальній власності, розглядають подані матеріали і протягом п`ятнадцяти днів після надходження матеріалів повідомляють підприємство про своє рішення (надання дозволу щодо укладення договору оренди або відмову). При розгляді матеріалів щодо передачі в оренду нерухомого майна можуть враховуватися пропозиції місцевої державної адміністрації, відповідного органу місцевого самоврядування щодо розміщення бюджетних установ і організацій.

Орендодавець протягом п`яти днів після погодження умов договору оренди з органом, уповноваженим управляти відповідним майном (у випадках, передбачених цим Законом, - органом Антимонопольного комітету України), а в разі якщо заява про оренду майна не потребує узгодження (щодо оренди окремого індивідуально визначеного майна, крім нерухомого), протягом 15 днів після дати її реєстрації розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника.

Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна.

Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв орендодавець своїм наказом ухвалює рішення за результатами вивчення попиту на об`єкт оренди. У разі якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводиться і договір оренди укладається із заявником. У разі надходження двох і більше заяв орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

Орендодавець відмовляє в укладенні договору оренди в разі, якщо:

прийнято рішення про приватизацію або передприватизаційну підготовку цих об`єктів;

об`єкт включено до переліку підприємств, що потребують залучення іноземних інвестицій, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України чи органів місцевого самоврядування;

орган Антимонопольного комітету України не дає згоди, виходячи з підстав, наведених в абзацах другому - четвертому частини другої цієї статті;

орган, уповноважений управляти майном, не дає згоди на укладення договору оренди;

орендодавець, зазначений в абзацах другому і третьому статті 5 цього Закону, прийняв рішення про укладення договору оренди нерухомого майна з бюджетною установою;

є інші підстави, передбачені законом.

У разі відмови в укладенні договору оренди, а також неодержання відповіді у встановлений термін заінтересовані особи мають право звернутися за захистом своїх інтересів до суду.

Як було вказано вище, за результатами вивчення відповідачем попиту щодо оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради до Управління надійшла лише одна заява - від позивача.

У зв`язку з цим, Управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради, яке згідно ст. 287 Господарського кодексу України, ст. 5 Закону України Про оренду державного та комунального майна та Положення про порядок передачі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в оренду , являється орендодавцем щодо цілісних майнових комплексів комунальних підприємств обласної ради, було ухвалено рішення про укладення договору оренди з єдиним заявником.

В подальшому, після проведення оцінки об`єкта оренди, відповідач відмовив позивачеві в укладенні договору оренди, посилаючись на оскарження окремою групою депутатів Чернігівської обласної ради повноважень Управління комунального майна Чернігівської обласної ради виступати орендодавцем майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

За правилами ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.

Відповідачем не було надано жодних доказів того, що адміністративним судом розглядається спір щодо повноважень Управління комунального майна Чернігівської обласної ради виступати орендодавцем комунального майна.

Доказів наявності будь - яких інших визначених законом підстав для відмови в укладенні договору оренди відповідачем також надано не було.

Приписами ст. 20 Господарського кодексу України встановлено, що держава забезпечує захист прав і законних інтересів суб`єктів господарювання та споживачів. Кожний суб`єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб`єктів захищаються, зокрема, шляхом визнання наявності або відсутності прав.

Оскільки на даний час відповідач заперечує право позивача на укладення договору оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради, позовні вимоги в частині визнання цього права являються обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Також, матеріалами справи підтверджується, що позивач звертався до відповідача з пропозицією про укладення договору оренди. Зокрема, до заяви від 11.03.2019р. № 15 був доданий проект договору оренди цілісного майнового комплексу від 11.03.2019р. № 5. Саме на умовах викладених в цьому проекті позивач просить зобов`язати відповідача укласти договір. Дана обставина повністю визнається сторонами.

Істотні умови договору оренди визначені в ст. 10 Закону України Про оренду державного та комунального майна згідно положень якої ними є:

об`єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації);

термін, на який укладається договір оренди;

орендна плата з урахуванням її індексації;

порядок використання амортизаційних відрахувань, якщо їх нарахування передбачено законодавством;

відновлення орендованого майна та умови його повернення;

виконання зобов`язань;

забезпечення виконання зобов`язань - неустойка (штраф, пеня), порука, завдаток, гарантія тощо;

порядок здійснення орендодавцем контролю за станом об`єкта оренди;

відповідальність сторін;

страхування орендарем взятого ним в оренду майна;

обов`язки сторін щодо забезпечення пожежної безпеки орендованого майна.

Дослідивши проект договору оренди цілісного майнового комплексу від 11.03.2019р. № 5, суд дійшов висновку, що він містить усі істотні умови договору оренди визначені в ст. 10 Закону України Про оренду державного та комунального майна .

В той же час, проект містить певні умови, які суд вважає за необхідне виключити із умов договору.

Так, в п. 8.5 проекту договору вказано, що орендодавець має право відмовитися від цього Договору і вимагати повернення орендованого Майна у разі несплати Орендарем орендної плати протягом трьох місяців підряд, або допущення заборгованості з орендної плати у сумі, що перевищує сумарний розмір орендної плати за останні три місяці. У разі відмови Орендодавця від Договору, Договір є розірваним з моменту одержання Орендарем повідомлення Орендодавця про відмову від цього Договору.

Однак, ст. 188 Господарського кодексу України встановлено, що розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором. Сторона договору, яка вважає за необхідне розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо розірвання договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Також, ст. 291 Господарського кодексу України і ст. 26 Закону України Про оренду державного та комунального майна визначено, що одностороння відмова від договору оренди не допускається.

При цьому, суд враховує, що за змістом ст. 283 Господарського кодексу України, до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом .

Таким чином, п. 8.5 проекту договору не відповідає вимогам законодавства і суперечить п. 10.4, 10.9 проекту договору згідно яких за ініціативою однієї із сторін цей Договір може бути розірвано за рішенням господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством. Чинність цього Договору припиняється, зокрема, достроково за рішенням господарського суду в разі невиконання зобов`язань по Договору оренди.

Щодо останнього абзацу п. 10.9 проекту договору згідно якого чинність цього Договору припиняється внаслідок винесення судовими інстанціями рішення щодо відсутності повноважень в Управління комунального майна Чернігівської обласної ради на укладення договорів оренди цілісних майнових комплексів, то така умова для припинення договору оренди суперечить законодавству, оскільки відповідні обставини можуть бути підставою для визнання договору недійсним.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги про спонукання укласти договір підлягають частковому задоволенню.

За змістом ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

При зверненні до суду з вказаним позовом позивачем було сплачено 3 842,00 грн. судового збору.

За правилами ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, судовий збір покладається на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін.

У випадку зловживання стороною чи її представником процесуальними правами або якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, суд має право покласти на таку сторону судові витрати повністю або частково незалежно від результатів вирішення спору.

Враховуючи те, що спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, які полягають у безпідставному ухиленні від укладення договору, сплачений позивачем судовий збір в сумі 3 842,00 грн. підлягає покладенню на відповідача в повному обсязі.

Керуючись ст. 20, 188, 283, 287 Господарського кодексу України, ст. 7, 9, 10, 26 Закону України Про оренду державного та комунального майна ст. 129, 233, 238, 240 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

Позов Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ до Управління комунального майна Чернігівської обласної ради про визнання права та спонукання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати за Товариством з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ (код 41984324) право на укладення договору оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради.

Спонукати Управління комунального майна Чернігівської обласної ради (код ЄДРПОУ 33469166) укласти з Товариством з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ (код 41984324) договір оренди цілісного майнового комплексу Комунального підприємства Чернігівський обласний навчально - курсовий комбінат Чернігівської обласної ради згідно з проектом від 11 березня 2019р. № 5 в наступній редакції:

ДОГОВІР ОРЕНДИ № 15

цілісного майнового комплексу підприємства

м. Чернігів 11 березня 2019 року

Ми, що нижче підписалися, управління комунального майна Чернігівської обласної ради , код ЄДРПОУ 33469166 (надалі - Орендодавець), місцезнаходження якого: м. Чернігів, просп. Миру, 43, в особі начальника управління Буніна Андрія Юрійовича, який діє на підставі Положення про управління комунального майна Чернігівської обласної ради, затвердженого рішенням обласної ради від 28.03.2018 № 70-12/VІІ, з одного боку, та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ДЖІ-ТІ СКУЛ , код ЄДРПОУ 41984324 (надалі - Орендар), місцезнаходження якого: м. Чернігів, вул. Гонча, 31, особі директора Жарницького Євгена Яковича, який діє на підставі Статуту, затвердженого загальними зборами засновників товариства протокол від 05.03.2018 № 1, з іншого боку, уклали цей Договір про наведене нижче.

1.Предмет Договору

1.1. Орендодавець передає, а Орендар приймає в строкове платне користування цілісний майновий комплекс комунального підприємства Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради, код ЄДРПОУ 03363447, юридична адреса: м. Чернігів, просп. Перемоги, 33 (надалі - Підприємство), склад і вартість якого визначено відповідно до наведених акта оцінки, протоколу про результати інвентаризації та передавального балансу, складеного станом на 31 грудня 2018 року, вартість якого за результатами незалежної оцінки становить 5 441 823,83 грн.

1.2. Грошові кошти та цінні папери, з урахуванням дебіторської та кредиторської заборгованості, передаються Орендареві в користування на умовах кредитного договору, що укладається одночасно з підписанням цього Договору.

1.3. Оборотні матеріальні засоби в сумі, що зазначена у договорі купівлі-продажу, що укладається одночасно з підписанням цього Договору.

1.4. Після укладення цього Договору Орендар приєднує до свого майна Підприємство в установленому порядку.

1.5. Орендар виступає правонаступником усіх прав та обов`язків реорганізованого Підприємства.

1.6. Майно Підприємства враховується окремо від іншого майна Орендаря на окремому балансі з зазначенням того, що це майно є орендованим.

1.7. Підприємство передається в оренду з метою надання послуг у сфері професійно-технічної освіти (підготовка, перепідготовка, підвищення кваліфікації робітничих кадрів з ліцензованих професій, повторна перевірка знань робітників, які задіяні на роботах з підвищеною небезпекою) та навчання і перевірка знань посадових осіб з питань охорони праці.

2. Умови передачі та повернення орендованого майна Підприємства

2.1. Орендар вступає у строкове платне користування Підприємством у термін, указаний у Договорі, але не раніше дати підписання сторонами цього Договору та акта приймання-передачі Підприємства.

2.2. Передача Підприємства в оренду не тягне за собою виникнення в Орендаря права власності на це майно. Майно залишається у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а Орендар користується ним протягом всього строку оренди.

2.3. Передача Підприємства в оренду здійснюється за вартістю, визначеною в акті оцінки, складеному за Методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

2.4. Вартість майна Підприємства, яке Орендар повертає Орендодавцю, визначається на підставі передавального балансу Підприємства та акта оцінки, складеного за даними інвентаризації на момент припинення дії цього Договору, звіреного з актом приймання-передачі Підприємства в оренду.

Орендар повертає Підприємство Орендодавцю у порядку, визначеному чинним законодавством України та цим Договором.

Підприємство вважається поверненим Орендодавцю з моменту підписання сторонами акта приймання-передачі.

2.5. Передача Підприємства в оренду здійснюється з дотриманням прав кредиторів та заставоутримувачів Підприємства.

3. Орендна плата

3.1. Орендна плата є платежем, який Орендар вносить незалежно від наслідків господарської діяльності і визначається на підставі Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, затвердженої рішенням обласної ради від 25.03.2011 (зі змінами), і становить без ПДВ за базовий місяць розрахунку (останній місяць за який є інформація про індекс інфляції), - лютий 2019 року

• 13 917 грн 46 коп.

Орендна плата за перший місяць оренди - березень 2019 року визначається шляхом коригування орендної плати за базовий місяць на індекс інфляції за березень 2019 року.

Нарахування ПДВ на суму орендної плати здійснюється у порядку, визначеному чинним законодавством.

3.2. Орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць, що друкується Мінстатом України.

3.3. Орендну плату Орендар зобов`язаний перераховувати щомісячно не пізніше останнього числа поточного місяця згідно з виставленими рахунками Орендодавцем у співвідношенні встановленому діючою Методикою розрахунку та порядком використання плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, або за окремим рішенням обласної ради (на період його дії).

3.4. Розмір орендної плати переглядається на вимогу однієї із сторін у разі зміни Методики її розрахунку, істотної зміни стану об`єкта оренди з незалежних від Сторін причин та в інших випадках, передбачених чинним законодавством та рішеннями обласної ради з дня їх вступу в законну силу.

3.5. Орендна плата, перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі, підлягає індексації і стягується відповідно до чинного законодавства України з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, включаючи день оплати.

У разі недостатності суми здійсненого платежу для виконання грошового зобов`язання у повному обсязі, ця сума погашає вимоги Орендодавця у такій черговості:

- у першу чергу сплачуються проценти і неустойки;

- у другу чергу сплачується сума орендної плати.

3.6. У разі, якщо на дату сплати орендної плати заборгованість за нею становить загалом не менше ніж три місяці, Орендар також сплачує Орендодавцю штраф у розмірі 10 % від суми заборгованості.

3.7. Наднормативна сума орендної плати, що надійшла до бюджету та/або Орендодавцю, підлягає у встановленому порядку поверненню Орендарю або заліку в рахунок наступних платежів.

3.8. Зобов`язання Орендаря за сплатою орендної плати забезпечуються у вигляді завдатку в розмірі не меншому, ніж орендна плата за перший (базовий) місяць оренди, який вноситься в рахунок плати за останній місяць оренди, а також/або в інший спосіб, визначений чинним законодавством.

3.9. У разі припинення (розірвання) Договору оренди Орендар сплачує орендну плату до дня повернення Підприємства за актом приймання-передачі включно. Закінчення строку дії Договору оренди не звільняє Орендаря від обов`язку сплатити заборгованість за орендною платою, якщо така виникла, у повному обсязі, ураховуючи санкції, до обласного бюджету та Орендодавцю.

4. Використання амортизаційних відрахувань

4.1. Амортизаційні відрахування на орендоване майно Підприємства нараховує та залишає в своєму розпорядженні Орендар і використовує на відновлення (капітальний ремонт) орендованих основних фондів.

4.2. Поліпшення орендованого майна Підприємства, здійснені за рахунок амортизаційних відрахувань, є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

5. Обов`язки Орендаря

5. Орендар зобов`язується: 5.1. Використовувати орендоване майно Підприємства відповідно до його призначення та умов цього Договору.

5.2. Виконувати вимоги Правил з безпеки та охорони праці.

5.3. Протягом місяця з моменту дії договору подати заявку щодо відведення земельної ділянки, оформити її відведення та своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату (або податок) за землю.

5.4. Своєчасно і в повному обсязі сплачувати Орендодавцю орендну плату. На вимогу Орендодавця проводити звіряння взаєморозрахунків за орендними платежами і оформляти відповідні акти звіряння.

5.5. Сплачувати фактичні витрати за одержання послуг електро-, тепло-, газо-, водопостачання та водовідведення (за наявності) для чого у місячний термін оформити договори з відповідними службами.

5.6. Забезпечити збереження орендованого майна Підприємства, запобігати його пошкодженню і псуванню, здійснювати заходи протипожежної безпеки.

5.7. Здійснювати заходи щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці та охорони навколишнього середовища.

5.8. Своєчасно за власний рахунок проводити поточний ремонт орендованого майна. Капітальний ремонт, реконструкція, технічне переобладнання орендованого майна проводяться Орендарем тільки з дозволу Орендодавця.

5.9. Протягом місяця після укладення цього Договору застрахувати орендоване Майно відповідно до законодавства з урахуванням типових умов договору страхування майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.

5.10. Забезпечувати штатну чисельність працівників та річний фонд оплати праці не менше, ніж ті, які існували у комунальному підприємстві Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат Чернігівської обласної ради на дату підписання Договору оренди.

5.11. Забезпечувати безперешкодний доступ у будь-який час до орендованого майна представників Орендодавця для перевірки його використання за цільовим призначенням та дотримання Орендарем умов договору.

Надавати Орендодавцю за першою вимогою всю необхідну інформацію щодо орендованого майна.

5.12. У разі припинення або розірвання Договору повернути Орендодавцеві орендоване майно Підприємства, у термін, визначений чинним законодавством України, у належному стані, не гіршому ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу, та відшкодувати Орендодавцеві збитки у разі погіршення стану або втрати (повної або його частини) орендованого майна Підприємства з вини Орендаря.

5.13. З моменту припинення або розірвання Договору до дня підписання акта приймання-передачі майна включно, якщо обов`язки щодо повернення майна Орендарем не виконуються, сплачувати Орендодавцю неустойку за кожний день прострочення у розмірі подвійної плати за користування майном, що розраховується від суми орендної плати за останній місяць оренди.

5.14. У разі зміни керівника, юридичної адреси або реквізитів Орендаря письмово повідомити про це Орендодавця в 10-денний термін з наданням відповідних документів. У разі невиконання цього пункту всі повідомлення, які направлені за юридичною адресою, вважаються врученими.

5.15. Здійснити нотаріальне посвідчення та державну реєстрацію цього Договору (якщо це передбачено законодавством) за рахунок своїх коштів.

5.16. Сплатити послуги з проведення незалежної оцінки об`єкта оренди, якщо на момент продовження терміну дії договору оренди остання незалежна оцінка була зроблена більш ніж три роки тому.

5.17. Відшкодувати Орендодавцю витрати, пов`язані з проведенням незалежної оцінки орендованого майна, розміщенням оголошення про наміри передати в оренду майно у місячний термін з дня підписання договору оренди.

6. Права Орендаря

6. Орендар має право:

6.1. Самостійно визначати і здійснювати напрями господарської діяльності Підприємства в межах, визначених установчим документом Орендаря та/або юридичної особи, створених на базі переданого в оренду Підприємства, чинним законодавством та цим Договором.

6.2. За згодою Орендодавця здавати окреме майно, що входить до складу орендованого майна Підприємства, у суборенду за умови, що це не спричинить зміни вартості Підприємства і не порушує інших положень цього Договору. Передача всього цілісного майнового комплексу в суборенду забороняється.

6.3. Вносити зміни до складу орендованого майна Підприємства, шляхом проведення його реконструкції, технічного переозброєння, капітального ремонту, що зумовлює підвищення його вартості за рахунок власних коштів, які не підлягають компенсації, з наданням проектно-кошторисної документації, виготовленої за рахунок Орендаря до початку проведення робіт і затвердженої у встановленому порядку.

Ця умова Договору не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого майна і не тягне за собою зобов`язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень.

У разі якщо Орендар подає заяву на погодження Орендодавцем здійснення невід`ємних поліпшень орендованого майна Підприємства, він зобов`язаний надати пакет документів, передбачений Фондом державного майна України та експертний висновок на проектно-кошторисну документацію на здійснення невід`ємних поліпшень.

При проведенні Орендарем капітального ремонту чи переобладнання приміщення, останній несе матеріальну відповідальність за якість ремонту та пошкодження, викликані ремонтом в будинку, де знаходиться орендоване приміщення.

Якщо в результаті здійснених поліпшень майна Підприємства (капітального ремонту, реконструкції) буде створена нова річ (речі), виключне право на таку річ (речі) належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, а орендар не стає співвласником такої речі.

Не пізніше 3-х місяців після закінчення ремонтних робіт, пов`язаних з переплануванням або реконструкцією, що потягла за собою зміну конструктивних елементів орендованого нерухомого майна Підприємства або його частини, Орендар зобов`язується сплатити витрати з виготовлення технічного паспорту на це майно.

6.4. У встановленому порядку з дозволу Орендодавця списувати орендоване майно Підприємства.

6.5. Самостійно розподіляти доходи, створювати спеціальні фонди (розвитку виробництва, соціально-культурних заходів тощо).

7. Обов`язки Орендодавця

7. Орендодавець зобов`язується:

7.1. Передати Орендарю в оренду цілісний майновий комплекс згідно з цим Договором за актом приймання-передачі майна, який підписується одночасно з цим Договором.

7.2. Передати Орендарю на умовах довгострокового кредиту грошові кошти, які передбачені у кредитному договорі.

7.3. Продати Орендарю інші матеріальні цінності на суму, визначену договором купівлі-продажу.

7.4. Не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендарю користуватися орендованим майном Підприємства на умовах цього Договору.

7.5. Нести ризик випадкової загибелі чи пошкодження об`єкта оренди.

7.6. У випадку реорганізації Орендаря до припинення чинності цього Договору переукласти цей Договір на таких самих умовах з одним із правонаступників, якщо останній згоден стати Орендарем.

8. Права Орендодавця

8. Орендодавець має право:

8.2. Контролювати наявність, стан, напрями та ефективність використання комунального майна, переданого в оренду за Договором.

8.2. Орендодавець має право за власний рахунок та за згодою Орендаря проводити поліпшення орендованого об`єкта. У разі проведення таких поліпшень орендований об`єкт (основні фонди) підлягає переоцінці, а орендна плата - пропорційному збільшенню. Орендар, який дав згоду на проведення Орендодавцем поліпшень, не має права заперечувати проти збільшення розміру орендної плати, пов`язаного з такими поліпшеннями.

8.3. Виступати з ініціативою щодо внесення змін до цього Договору або його розірвання в разі погіршення стану орендованого майна внаслідок невиконання або неналежного виконання умов цього Договору.

8.4. Відмовити Орендарю в наданні згоди на поліпшення об`єкта, якщо таке поліпшення не відповідає намірам Орендодавця щодо подальшого використання об`єкта.

9. Відповідальність і вирішення спорів за Договором

9.1. За невиконання або неналежне виконання зобов`язань за Договором оренди, у тому числі зміну або розірвання його в односторонньому порядку, крім випадків, передбачених цим Договором, сторони несуть відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

9.2. Орендодавець не відповідає за зобов`язаннями Орендаря і не несе відповідальності за технічний стан комунікацій. Орендар не відповідає за зобов`язаннями Орендодавця, якщо інше не передбачено цим Договором. Орендар відповідає за своїми зобов`язаннями і за зобов`язаннями, за якими він є правонаступником, виключно власним майном. Стягнення за цими зобов`язаннями не може бути звернене на орендоване Майно.

9.3. Спори, що виникають у ході виконання Договору оренди, вирішуються за згодою сторін. Якщо згоди не було досягнуто, спір передається на розгляд до господарського суду.

9.4. Якщо Орендар допустив погіршення орендованого майна Підприємства або його загибель, він повинен відшкодувати Орендодавцеві збитки, якщо не доведе, що погіршення або загибель майна сталися не з його вини.

За наявності вини Орендар повинен відшкодувати збитки, завдані Орендодавцеві погіршенням майна або його загибеллю, на протязі 15 (п`ятнадцяти) календарних днів з моменту пред`явлення відповідної вимоги Орендодавцем.

У разі несвоєчасного виконання грошового зобов`язання з відшкодування завданих збитків, Орендар повинен сплатити суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми за користування чужими грошовими коштами.

9.5. У разі несвоєчасного виконання зобов`язання по сплаті орендної плати, Орендар повинен сплатити Орендодавцю суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також 10 % річних від простроченої суми.

9.6. Орендодавець не несе відповідальності за нанесені збитки Орендарю внаслідок аварії інженерних комунікацій, які знаходяться в будівлях, наданих Орендарю в оренду, або за їх межами.

10. Строк чинності, умови зміни та припинення Договору

10.1. Цей Договір діє з 11 березня 2019 року по 10 березня 2029 року включно.

10.2. Умови цього Договору зберігають силу протягом всього терміну цього Договору, в тому числі у випадках, коли після його укладення законодавством встановлено правила, що погіршують становище Орендаря.

10.3. Зміни і доповнення допускаються за взаємної згоди сторін, розглядаються у місячний термін з дати їх одержання та оформлюються додатковою угодою до Договору.

10.4. За ініціативою однієї із сторін цей Договір може бути розірвано за рішенням господарського суду у випадках, передбачених чинним законодавством.

10.5. Термін дії Договору може бути продовжено тільки шляхом укладання додаткової угоди за наявності письмової заяви Орендаря, наданої Орендодавцю за шість місяців до закінчення строку дії Договору.

10.6. У разі припинення або розірвання Договору поліпшення орендованого майна, здійснені Орендарем за рахунок власних коштів, які можна відокремити від орендованого майна не завдаваючи йому шкоди, визнаються власністю Орендаря, а невідокремлювані поліпшення - власністю Орендодавця. Питання компенсації Орендодавцем збільшення вартості орендованого майна в результаті зазначених невідокремлюваних поліпшень вирішується відповідно до умов цього Договору та чинного законодавства.

10.7. Після закінчення строку дії Договору оренди орендоване майно Підприємства має бути звільнено і передано Орендодавцю за актом приймання-передачі. За час фактичного користування об`єктом оренди після припинення дії даного Договору до передачі приміщення за актом, Орендар зобов`язаний внести плату за користування приміщенням в розмірі подвійної орендної плати.

10.8. Реорганізація Орендодавця або перехід права власності на орендоване Підприємство третім особам не є підставою для зміни або припинення чинності цього Договору, і він зберігає свою чинність для нового власника орендованого Підприємства (його правонаступників), за винятком випадку приватизації орендованого Підприємства Орендарем.

10.9. Чинність цього Договору припиняється внаслідок:

закінчення строку, на який його було укладено;

приватизації Підприємства за участю Орендаря;

загибелі Майна Підприємства;

достроково за взаємною згодою Сторін;

достроково за рішенням господарського суду в разі невиконання зобов`язань по Договору оренди;

банкрутства Орендаря та в інших випадках, прямо передбачених чинним законодавством України;

ліквідації Орендаря - юридичної особи.

10.10. Взаємовідносини Сторін, не врегульовані цим Договором, регулюються чинним законодавством України.

10.11. Договір оренди складено в 3-х примірниках, що мають однакову юридичну силу:

1 - Орендодавцю;

2 - Орендарю.

11. Платіжні та поштові реквізити сторін |

Орендодавець: 14000, м. Чернігів, просп. Миру, 43, код ЄДРПОУ 33469166, р/р 31553233320716, ГУ ДКСУ у Чернігівській області, МФО 853592, тел. 77-43-62, 77-41-30.

Орендар: 14000, м. Чернігів, вул. Гонча, 31, код ЄДРПОУ 41984324, р/р НОМЕР_1 в АТ Укрсиббанк , МФО 351005.

12. Додатки

Додатки до цього Договору є його невід`ємною і складовою частиною. До Договору додаються:

12.1. Розрахунок орендної плати (Додаток 1).

12.2. Акт приймання-передачі орендованого майна (Додаток 2).

12.3. Перелік майна цілісного майнового комплексу (Додаток 3).

Орендодавець Орендар



м.п. м.п.

Відмовити у задоволенні решти позовних вимог.

Стягнути з Управління комунального майна Чернігівської обласної ради (14000, м. Чернігів, проспект Миру, 43, код 33469166) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ДЖІ-ТІ СКУЛ (14000, м. Чернігів, вул. Гонча, 31, код 41984324) 3 842 грн. 00 коп. судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду у строк, встановлений ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, шляхом подання апеляційної скарги через місцевий господарський суд.

Повний текст рішення складено 08.07.2019р.

Суддя А.С.Сидоренко

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення27.06.2019
Оприлюднено09.07.2019
Номер документу82887997
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/253/19

Постанова від 25.11.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Суховий В.Г.

Ухвала від 29.10.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Суховий В.Г.

Ухвала від 20.08.2020

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Суховий В.Г.

Постанова від 01.07.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сітайло Л.Г.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сітайло Л.Г.

Ухвала від 03.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сітайло Л.Г.

Ухвала від 09.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сітайло Л.Г.

Ухвала від 23.12.2019

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Сітайло Л.Г.

Рішення від 27.06.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

Ухвала від 13.06.2019

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Сидоренко А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні