ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
09 липня 2019 р. м. ХерсонСправа № 540/1370/19
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Василяка Д.К., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Корабельного районного відділу державної виконавчої служби м.Херсона Головного територіального управління юстиції у Херсонській області про скасування постанови № 57503343 від 11.04.2019 р.,
встановив :
Позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом, у якому просить скасувати постанову № 57503343 від 11.04.2019 р. про зупинення вчинення виконавчих дій за виконавчим провадженням № 57503343 старшого державного виконавця Корабельного РВ ДВС м.Херсон Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Чусовітіної Ірини Миколаївни.
Крім того, у своєму позові позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору, посилаючись на п.1 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір", ч. 2 си. 26 ЗУ Про виконавче провадження згідно якого від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати. Вважає, що зупинення вчинення виконавчих дій за виконавчим провадженням № 57503343 по стягненню з ДП Державне науково-виробничого підприємства Винконсервпроект на користь ОСОБА_1 заборгованості по нарахованій але не виплаченій заробітній платі в сумі 40157,73 грн. відносить до справ про стягнення заробітної плати.
Відповідно до вимог статті 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі. Суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вирішуючи питання щодо наявності у позивача правових підстав для звільнення його від сплати судового збору, суд зазначає про наступне.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України " Про судовий збір " від 08.07.2011 року № 3674-VI.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
Отже, вказаною нормою Закону визначено вичерпний перелік справ, по яких позивачі у всіх інстанціях звільняються від сплати судового збору і який розширеному тлумаченню не підлягає.
Оскільки заявлені позивачем вимоги не стосуються поновлення його на роботі та відповідно стягнення заробітної плати або середнього заробітку за час вимушеного прогулу, тому позивач помилково вважає себе звільненим від сплати судового збору на підставі пункту на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір".
Даний висновок суду узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 21.06.2018 р. у справі № 804/7195/16.
Частиною 3 ст. 161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до пп.1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання фізичною особою до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі, що становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" від 23.11.2018 року № 2629-VIII у 2019 році розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб установлений в розмірі 1 921 грн.
З позовної заяви вбачається, що позивач має сплатити судовий збір в сумі 768,40 грн. у разі ненадання суду документів, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Крім того, позивач просить суд поновити термін на оскарження рішення державного виконавця, а саме: Постанови від 11.04.2019 року про зупинення вчинення виконавчих дій за виконавчим провадженням № 57503343.
Відповідно до ч.5 ст. 74 ЗУ Про виконавче провадження Рішення та дії виконавця, посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені протягом 10 робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів. Рішення виконавця про відкладення проведення виконавчих дій може бути оскаржене протягом трьох робочих днів з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 2 ст. 287 КАС України позовна заява у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця може бути подана у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів
Так, судом встановлено, що позивачем жодних підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними суду не надав.
За змістом частини 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України,
ухвалив :
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення йому ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/1370/19 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Василяка Д.К.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 10.07.2019 |
Номер документу | 82895868 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Василяка Д.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні