Ухвала
від 09.07.2019 по справі 600/274/19
КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 600/274/19

Справа № 1-кс/600/189/2019

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 липня 2019 року слідчий суддяКозівського районногосуду Тернопільськоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарісудових засідань ОСОБА_2 ,розглянувши усудовому засіданнів залісуду всмт.Козова клопотанняслідчого СВКозівського відділенняполіції Бережанськоговідділу поліціїГУ Національноїполіції вТернопільській області ОСОБА_3 ,погоджене ізпрокурором Козівськоговідділу Теребовлянськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю,

в с т а н о в и в:

Слідчий Козівськоговідділення поліціїБережанського відділуполіції ГУНаціональної поліціїв Тернопільськійобласті ОСОБА_3 ,за погодженняміз прокуроромКозівського відділуТеребовлянської місцевоїпрокуратури ОСОБА_4 звернулася до суду з клопотанням, у кримінальному провадженні № 12018210110000157 від 28.10.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, яка перебуває у володінні Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_1 .

Клопотання мотивоване тим, що 28 жовтня 2018 року у Козівське відділення поліції Бережанського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Тернопільській області з письмовою заявою звернувся житель АДРЕСА_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , про те, що невідома особа, 05 липня 2018 року шахрайським способом на його ім`я здійснила оформлення онлайн кредиту, якого він не мав наміру отримувати, кредитною установою ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » за договором номер 20180704-000004 на суму 5600 гривень, які були перераховані на картковий рахунок невідомої особи.

28 жовтня 2018 року за вказаним фактом було розпочато досудове розслідування, внесене до ЄРДР за № 12018210110000157, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.

Будучи допитаний, як потерпілий ОСОБА_5 повідомив, що 27 жовтня 2018 року перебуваючи за місцем свого проживання зайшов в мобільний додаток « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з метою перевірити свій кредитний рейтинг, оскільки він часто користується кредитною карткою, для здійснення купівлі різного роду речей в мережі «Інтернет». Здійснюючи перегляд кредитного рейтингу, побачив, що він дорівнює нулю та здивувався, оскільки напередодні даний рейтинг був високий, однак не захотів з`ясовувати деталі з даного приводу та відклав це на наступний день.

28 жовтня 2018 року перебуваючи на своєму робочому місці вирішив ще раз переглянути свій кредитний рейтинг, після чого зайшов у мережу «Інтернет» на сайт українського бюро кредитних історій, де заказав свою кредитну історію, отримавши яку побачив, що у нього є заборгованість в сумі 5600 гривень, яка на дату звернення становила 8577.06 гривень, а також, що онлайн - кредит надала кредитна установа ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».

Згідно кредитної історії від 28.10.2018 року на ім`я ОСОБА_5 05 липня 2018 року ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » видано кредит на суму 5600.00 гривень за кредитним договором №20180704-000004, який було перераховано на номер карткового рахунку НОМЕР_1 (повні дані кредитній установі не відомі).

Відповідно до листа від 23.04.2019 року №23/04 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » послуги з переказу грошових коштів у сумі 5600 гривень на ім`я ОСОБА_5 з рахунку № НОМЕР_2 , код банку НОМЕР_3 на картковий рахунок НОМЕР_1 (повні дані кредитній установі не відомі) 05 липня 2018 року надавались АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на підставі договору №25 про організацію взаємодії при переказі коштів фізичним особам від 25.07.2015 року за допомогою платіжної системи Visa та/або ІНФОРМАЦІЯ_6 (МПС).

На даний час виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять інформації, щодо переказу грошових коштів АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » із рахунку № НОМЕР_2 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на картковий рахунок НОМЕР_1 (повні дані не відомі) за допомогою платіжної системи Visaта/або MasterCart у сумі 5600 гривень 05 липня 2018 року у Акціонерному товаристві « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та повного номеру рахунку на який було перераховано грошові кошти.

Дана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин вчиненого кримінального правопорушення та в подальшому може бути використана як доказ у даному кримінальному провадженні.

Слідчий ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, однак подала заяву, у якій просила проводити розгляд клопотання у її відсутності.

Представник АТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » у судове засідання не з`явився, однак про день, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив, заяв та клопотань від останнього на адресу суду не надходило.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Козівським відділеннямполіції Бережанськоговідділу поліціїГУ Національноїполіції вТернопільській областіздійснюється досудоверозслідування кримінальногопровадження за№ 12018210110000157від 28.10.2018року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК Українизаходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Положеннямист. 132 КПК Українипередбачено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.

Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.

Таким чином, слідчий суддя зобов`язаний перевіряти наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.

Згідно з ч. 1, ч. 2ст. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Пунктом 5 ч. 1ст. 162 КПК Українипередбачено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Із врахуванням того, що вказана інформація сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131, 132, 163-165,309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в:

Клопотання слідчого СВ Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області ОСОБА_3 , погоджене ізпрокурором Козівськоговідділу Теребовлянськоїмісцевої прокуратури ОСОБА_4 протимчасовий доступдо інформації,яка міститьохоронювану закономтаємницю - задовольнити.

Надати дозвіл слідчому СВ Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 ; заступнику начальника відділення поліції - начальнику СВ Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_6 ; старшому слідчому слідчого відділення Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_7 ; слідчому слідчого відділення Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 , слідчому слідчого відділення Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_9 , оперуповноваженому СКП Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , начальнику СКП Козівського відділення поліції Бережанського відділу поліції ГУ Національної поліції в Тернопільській області капітану поліції ОСОБА_11 на проведення заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до речей і документів, а саме доступ до оригіналів документів, які містять слідуючу інформацію:

-інформацію про проведення переказу грошових коштів Акціонерним товариством « ІНФОРМАЦІЯ_5 » із рахунку № НОМЕР_2 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на картковий рахунок НОМЕР_1 (повні дані не відомі) через платіжну систему Visaта/або ІНФОРМАЦІЯ_6 (із IPадреса НОМЕР_4 ) у сумі 5600 гривень 05 липня 2018 року, а саме: повного номеру карткового рахунку, його власника,

з можливістю вилучення належним чином завірених копій таких документів, які зберігаються у відділенні служби безпеки Акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою: АДРЕСА_3 .

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз`яснити особам, у володінні яких перебувають зазначені документи, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення09.07.2019
Оприлюднено17.02.2023
Номер документу82905950
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —600/274/19

Ухвала від 16.07.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 09.07.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 10.05.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

Ухвала від 15.04.2019

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чорний І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні