Ухвала
від 01.07.2019 по справі 2-3051/10
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ОДЕСИ


Справа № 2-3051/10

Провадження № 6/520/319/19

УХВАЛА

01.07.2019 року Київський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - Огренич І.В.

при секретарі - Сницереві А.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна про заміну сторони виконавчого провадження, заінтересовані особи: Публічне акціонерне товариство Банк Фінанси та Кредит , ОСОБА_1 , приватний виконавець Долинський Микола Миколайович, -

ВСТАНОВИВ:

Заявник Товариство з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна звернувся до суду з заявоюпро заміну сторони виконавчого провадження та просить суд замінити сторону стягувача Публічне акціонерне товариство Банк Фінанси та Кредит (ЄДРПОУ: 09807856, вул. Січових Стрільців (Артема), буд. 60, м. Київ, 04050) у виконавчому провадженні по виконанню виконавчих листів, виданих на підставі рішення суду, на Товариство з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна (ЄДРПОУ: 37616221, 03124, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, буд. 6), як правонаступника. При цьому заявник посилається на те, що Київським районним судом м. Одеси було ухвалено рішення про задоволення позовних вимог у цивільній справі №2-3051/10 за позовом Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості. Відповідно до Договору про відступлення прав вимоги від 22 березня 2019р. Публічне акціонерне товариство Банк Фінанси та Кредит в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк Фінанси та Кредит відступив Товариству з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна свої права вимоги за Кредитним договором №03-08-Ид/15 від 30 липня 2008 року, укладеним між ПАТ Банк Фінанси та Кредит та ОСОБА_1 , у зв`язку з чим виникла необхідність заміни сторони виконавчого провадження ,оскільки заявник не може реалізувати свої права вимоги до боржника та інші права нового кредитора , що надає йому право звернутись до суду з даною заявою.

У судове засідання представник заявника не з`явився, в заяві про заміну сторони виконавчого провадження просить суд розглядати її без участі заявника.

Інші особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не з`явились, повідомлялись.

Відповідно до ст.442 ЦПК України неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Як встановлено у судовому засіданні, рішенням Київського районного суду м. Одеси від 09 листопада 2010р. були задоволені позовні вимоги Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення з останніх у солідарному порядку заборгованості за кредитним договором №03-08-Ид/15 від 30 липня 2008 року в розмірі 1 084 520 (один мільйон вісімдесят чотири тисячі п`ятсот двадцять) гривень 93 копійки та судові витрати.

Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 10 березня 2011 року, рішення Київського районного суду м. Одеси від 09 листопада 2010 року, залишено без змін.

На виконання зазначеного рішення були видані виконавчі листи по справі та відкрито виконавче провадження, що підтверджується витягом з автоматизованої системи виконавчих проваджень.

З матеріалів справи вбачається, що за Договором про відступлення прав вимоги від 22 березня 2019р. Публічне акціонерне товариство Банк Фінанси та Кредит в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк Фінанси та Кредит відступив Товариству з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна право вимоги за Кредитним договором №03-08-Ид/15 від 30 липня 2008 року, укладеним між ПАТ Банк Фінанси та кредит та ОСОБА_1 .

Таким чином, відбулася заміна кредитора у зобов`язанні, зокрема Товариство з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна є новим кредитором у фінансових правовідносинах з боржником, а також новим стягувачем у виконавчому провадженні, що стало причиною звернення до суду з даною заявою.

Статтею 442 ЦПК України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Частина 5 цієї статті вказує, що положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.

Згідно ст. 512 ЦК України кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Відповідно до ст. 514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 55 ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно ч. 5 ст. 15 Закону України Про виконавче провадження , у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Передання кредитором своїх прав іншій особі за договором відступлення права вимоги є правонаступництвом і такий правонаступник кредитора має право звертатись до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження з наданням йому статусу сторони виконавчого провадження. Зазначена правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 20 листопада 2013 року №6-122-цс13 та в постанові Верховного Суду від 28 березня 2018р. №6-1355/10, яка згідно зі ст. 417 ЦПК України є обов`язковою для судів.

Слід зазначити, що заміна сторони виконавчого провадження її правонаступником має відбуватися не лише у відкритому виконавчому провадженні, тому що процесуальне правонаступництво у виконавчому провадженні - це заміна на будь-якій стадії виконавчого провадження стягувача або боржника іншою особою, у зв`язку з вибуттям попередника після ухвалення щодо нього судового рішення і заміни його правонаступником. Тобто, підставою заміни кредитора внаслідок правонаступництва, в тому числі й у виконавчому провадженні, є настання певних обставин, які мають юридичне значення і в результаті яких виникають цивільні права та обов`язки, або пряма вказівка акту цивільного законодавства, що не залежить від умов та порядку здійснення виконавчого провадження органами і посадовими особами.

Тому, навіть якщо виконавче провадження відсутнє, заміна сторони виконавчого провадження можлива та необхідна, так як не замінивши сторону, вона не зможе повторно звернутися до державної виконавчої служби, що передбачено Законом.

Відповідно до статті 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов`язковим до виконання.

У пункті 9 статті 129 Конституції України до основних засад судочинства віднесено обов`язковість рішень суду.

При таких обставинах, суд вважає, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.55, 268,353,354,442 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна (ЄДРПОУ: 37616221, 03124, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, буд. 6) - задовольнити.

Замінити сторону стягувача Публічне акціонерне товариство Банк Фінанси та Кредит (ЄДРПОУ: 09807856, вул. Січових Стрільців (Артема), буд. 60, м. Київ, 04050) у виконавчому провадженні по виконанню виконавчих листів, виданих на підставі рішення суду по справі №2-3051/10, на Товариство з обмеженою відповідальністю Росвен Інвест Україна (ЄДРПОУ: 37616221, 03124, м. Київ, бульвар Вацлава Гавела, буд. 6), як правонаступника.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, шляхом подачі в п`ятнадцятиденний строк, з дня проголошення ухвали, апеляційної скарги.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Огренич І. В.

СудКиївський районний суд м. Одеси
Дата ухвалення рішення01.07.2019
Оприлюднено11.07.2019
Номер документу82919362
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-3051/10

Ухвала від 26.12.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Горбенко Н. О.

Ухвала від 13.11.2023

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 28.10.2021

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Високих М. С.

Ухвала від 28.10.2021

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Високих М. С.

Ухвала від 19.07.2021

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Високих М. С.

Ухвала від 16.06.2021

Цивільне

Ленінський районний суд м.Полтави

Парахіна Є. В.

Ухвала від 01.07.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Ухвала від 30.05.2019

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Огренич І. В.

Рішення від 17.12.2010

Цивільне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Рішення від 09.11.2010

Цивільне

Київський районний суд м. Одеси

Гаращенко Д. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні