Ухвала
від 09.07.2019 по справі 910/8702/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

09.07.2019Справа №910/8702/19

Господарський суд міста Києва у складі судді О.Є. Блажівської, розглянувши

позовну заяву Комунального підприємства ГОСПКОМОБСЛУГОВУВАННЯ

до Товариства з обмеженою відповідальністю ПАРАДІГМА

про стягнення 180 872,69 грн,-

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство ГОСПКОМОБСЛУГОВУВАННЯ 4 липня 2019 року звернулося до Господарського суду міста Києва із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю ПАРАДІГМА про стягнення 180 872,69 грн.

Суд відзначає, що позовну заяву подано без додержання вимог статей 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно із вимогами п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Як встановлено судом, позивачем не зазначено жодних відомостей щодо наявності у нього або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, відтак останнім не дотримано вимог п.8 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до п.3 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Комунальне підприємство ГОСПКОМОБСЛУГОВУВАННЯ , обґрунтовуючи свої позовні вимоги, зазначає, що недотримання вимог та неналежне виконання відповідачем умов Договору щодо своєчасної сплати упущеної вигоди призвело до утворення заборгованості перед Комунальним підприємством ГОСПКОМОБСЛУГОВУВАННЯ в сумі 180 872,69 грн, з яких 141 039,59 грн - сума відшкодування упущеної вигоди, 39 833,10 - сума компенсації витрат за користування земельною ділянкою.

Однак із поданих до позовної заяви документів не вбачається, з чого випливає заборгованість в розмірі 180 872,69 грн. Враховуючи вищенаведене, Комунальне підприємство ГОСПКОМБСЛУГОВУВАННЯ зобов`язане подати докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та надати обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються, із посиланням на підставу виникнення тієї чи іншої суми заборгованості із додаванням доказів на підтвердження вказаних у позовній заяві обставин, зокрема платіжних доручень, банківських виписок тощо.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, згідно з ч.1 ст.4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік встановлено у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року - 1921,00 гривні.

Таким чином, за подання позовної заяви про стягнення 180 872,69 грн позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 2 713,10 грн (180 872,69 грн х 1,5%). Натомість до позовної заяви додано платіжне доручення №565 від 25.06.2019 на суму 2 711,59 грн, що не відповідає вимогам чинного законодавства України.

Крім того, частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладання.

Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 №270 Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Згідно з п. 2 Правил надання послуг поштового зв`язку , затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2012 №270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг`форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Таким чином належним доказом відправлення учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) надані в оригіналі.

Проте, до матеріалів позовної заяви Комунальним підприємством ГОСПКОМОБСЛУГОВУВАННЯ на підтвердження факту відправлення учасникам справи позовної заяви та доданих до неї документів додано лише копію чеку. Відтак, позивачем не надано належних доказів направлення учасникам справи доданих до позовної заяви документів всупереч вимогам ч.1 ст.172 Господарського процесуального кодексу України.

Частиною 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, оскільки позивачем не дотримано вимог, встановлених ст.ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити вказану позовну заяву без руху та надати позивачу строк для усунення допущених недоліків.

Суд звертає увагу, що відповідно до ч.3 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Комунального підприємства ГОСПКОМОБСЛУГОВУВАННЯ до Товариства з обмеженою відповідальністю ПАРАДІГМА про стягнення 180 872,69 грн залишити без руху.

2. Встановити Комунальному підприємству ГОСПКОМОБСЛУГОВУВАННЯ строк для усунення недоліків - протягом 7 днів з дня вручення даної ухвали.

3 . Встановити Комунальному підприємству ГОСПКОМОБСЛУГОВУВАННЯ спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

- подання до суду документів в оригіналах або в належним чином засвідчених копіях, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги;

- надання обґрунтованого розрахунку суми, що стягується;

- доплати до Державного бюджету України за належними реквізитами судового збору в сумі 1,51 грн та подання суду відповідного розрахункового документу в оригіналі;

- подання до суду документів, які підтверджують відправлення учасникам справи копії позовної заяви і всіх доданих до неї документів.

4. Роз`яснити позивачу, що якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із такою заявою.

5. Згідно ч.2 ст.235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала не підлягає оскарженню.

Суддя О.Є.Блажівська

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.07.2019
Оприлюднено12.07.2019
Номер документу82936721
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/8702/19

Рішення від 24.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Блажівська О.Є.

Ухвала від 29.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Блажівська О.Є.

Ухвала від 09.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Блажівська О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні