ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/18715/18
провадження № 2/753/637/19
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" липня 2019 р. Дарницький районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Сирбул О.Ф.,
за участю секретаря: Лаптєвої Ю.М.
позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2
представника відповідача ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дітей,
в с т а н о в и в :
У вересні 2018 року позивач звернулась до суду із позовом до відповідача про стягнення аліментів, у якому просить суд стягнути з відповідача аліменти на утримання трьох дітей у твердій грошовій сумі в розмірі по 5000,00 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи із дати подачі позовної заяви до суду та до досягнення дітьми повноліття.
Вимоги позовної заяви мотивовано тим, що з жовтня 2003 року по січень 2018 року сторони перебували у зареєстрованому шлюбі. Від вказаного шлюбу сторони мають трьох дітей: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 . Відповідач у вихованні дітей участі не приймає, належної матеріальної допомоги на утримання дітей не надає, хоча перераховує на картковий рахунок позивача грошові кошти у сумі 1000,00 грн. на кожну дитину, про те, як зазначає позивач, вказаних коштів на утримання дітей не достатньо. Діти проживають разом з позивачем та батьками позивача, знаходяться на повному утриманні позивача. Всім необхідним для нормальної життєдіяльності дітей, в тому числі навчання, лікування, оздоровлення, позивач забезпечує самостійно в повному обсязі.
Ухвалою суду від 16.10.2018 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження.
У судовомі засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали, з підстав викладених у позові, та просили суд про задоволення позову у повному обсязі.
У судовому засіданні представник відповідача не визнала позовних вимог у повному обсязі, з підстав викладених у відзиві на позов та у письмових поясненнях, у яких зокрема зазначено, що відповідач любить своїх дітей займається ними, зокрема відповідач влітку 2018 року возив дітей на оздоровлення за кордон (з дозволу позивача), відповідач цікавиться навчанням старшого сина та наймає йому репетиторів, а також займається вихованням молодших доньок, тобто відповідач приймає активну участь в матеріальному та моральному утриманні спільних дітей з позивачем. Також, з наданих пояснень вбачається, що відповідач має на утриманні ще одну дитину, ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , крім того, у відповідача є батьки похилого віку, які також перебувають на утримані відповідача. Представник відповідача вважає вказаний позов безпідставним та необгрунтованим, а тому просила суд відмовити у його задоволенні.
Суд, вислухавши пояснення учасників судового розгляду, вивчивши матеріали справи, дослідивши письмові докази, оцінивши докази кожен окремо та в їх сукупності, повно, об`єктивно та всебічно з`ясувавши обставини справи, приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що сторони у справі перебували у зареєстрованому шлюбі з жовтня 2003 року, вказаний шлюб між сторанами розірвано на підставі рішення Дарницького районного суду м.Києва від 23.01.2018 року, вказаний факт підтверджено сторонами та не заперечується ними.
Від вказаного шлюбу строни мають трьох малолітніх дітей: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , що підтверджується відповідними свідоцтвами про народження.
Відповідно до положень ст. 180 СК України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
За змістом ч. 3 ст. 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина. Спосіб стягнення аліментів, визначений рішенням суду, змінюється за рішенням суду за позовом одержувача аліментів.
Згідно ст. 182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів. Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.
Відповідно до ст. 184 СК України, суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом або домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовилися про інше. За заявою одержувача аліментів індексація може бути здійснена судом за інший період.
Визначаючи розмір аліментів, які має сплачувати відповідач на утримання своїх малолітніх дітей у твердій грошовій сумі, суд враховує наступні обставини та підтвердження їх належними доказами.
В матеріалах справи відсутні докази незадовільного стану здоров`я дітей, матеріального становища дітей. Який розмір доходу отримує сама позивач, останньою не надано, в порядку вимог ст.ст. 81, 83 ЦПК України. Разом з тим, позивач у своїх поясненнях, наданих у судовому засіданні, зазначила, що має дохід в межах 15 000,00 - 30 000,00 гривень на місяць, однак доказів дійсного розміру доходу позивача, суду також не надано. Крім того, позивачем надано до суду трудовий договір з нянею, укладений 31.03.2018 року, між ОСОБА_1 та ОСОБА_9 , предметом якого є здійснення дій по догляду за спільними дітьми позивача та відповідача. Проте, позивачем не надано належних та допустимих доказів щодо виконання сторонами вказаного договору, зокрема платіжних документів на оплату роботи няні, крім того, позивач особисто у судовому засіданні зазначила, що няня працювала не регулярно та за різних причин більшу частину дії договору не виконувала покладені на неї обов`язки.
Стосовно матеріального становища платника аліментів, суд зазначає, що у судовому засіданні суду надано довідку про доходи відповідача за № 1 від 31.01.2019 року, виданої ПП "РОЗ-ДЕНТ", згідно якої з листопада 2018 року по січень 2019 року відповідач має оподатковуваний дохід у сумі 8968,18 грн., крім того, суд враховує наявність у відповідача малолітнього сина ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 від 21.09.2016 року. Щодо перебування у відповідача на утриманні непрацездатних батьків, то суду не надано жодного доказу на підтвердження вказаного факту.
У відповідності до вимог п. 3-1) ч. 1 ст. 182 СК України, суд також враховує наявність у відповідача на праві власності кв. АДРЕСА_1 , а також наявність у відповідача на праві власності садового будинку АДРЕСА_2 . Наведені факти визнані учасниками судового розгляду та не оспорювались.
Будь-яких інших обставин, передбачених ст. 182 СК України судом не встановлено та сторонами у справі не доводилось і не заперечувалось.
Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" у 2018 році установлено прожитковий мінімум на: дітей віком до 6 років: з 1 січня 2018 року - 1492 гривні, з 1 липня - 1559 гривень, з 1 грудня - 1626 гривень; дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2018 року - 1860 гривень, з 1 липня - 1944 гривні, з 1 грудня - 2027 гривень.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" у 2019 році установлено прожитковий мінімум на: дітей віком до 6 років: з 1 січня 2019 року - 1626 гривень, з 1 липня - 1699 гривень, з 1 грудня - 1779 гривень; дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2019 року - 2027 гривень, з 1 липня - 2118 гривень, з 1 грудня - 2218 гривень.
Згідно ст.ст. 76-80 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За змістом ст.ст. 81, 89 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи. Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, зважаючи на те, що обов`язок по утриманню малолітніх дітей покладено на обох батьків (у тому числі і на позивача у справі), суд приходить до висновку про те, що позов необхідно задовольнити частково та стягнути з відповідача аліменти на утримання малолітніх дітей у твердій грошовій сумі в розмірі 3000,00 грн., з їх індексацією відповідно до закону, щомісячно на кожну дитину, що буде справедливим та достатнім порівнюючи обов`язки кожного із батьків по відношенню до спільних дітей.
Відповідно до ст. 191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову, а в разі подання заяви про видачу судового наказу - із дня подання такої заяви.
Позивач звернулась до суду з позовом про стягнення аліментів на її користь на утримання дітей 26.09.2018 року, що підтверджується штемпелем на зазначеній позовній заяві, тому із зазначеного дня підлягають відрахуванню аліменти з відповідача на користь позивача на утримання їх спільних дітей.
Крім того, суд роз`яснює сторонам у справі, що згідно ст. 192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров`я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
При задоволенні позовних вимог з відповідача на користь держави підлягають стягненню судовий збір у розмірі 704 грн. 80 коп., від сплати яких позивач була звільнена при зверненні до суду з даною позовною заявою відповідно до Закону України Про судовий збір .
Керуючись ст.ст. 4, 12-13, 78-81, 133, 137, 258, 259, 264, 265, 268, 280-281, 284, 289, 352-355 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про стягнення аліментів на утримання дітей - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_6 , РНОКПП НОМЕР_3 ) на утримання ОСОБА_10 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_11 ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_12 ІНФОРМАЦІЯ_8 , аліменти у твердій грошовій сумі в розмірі 3 000 (три тисячі) гривень 00 копійок, з їх індексацією відповідно до закону, щомісячно на кожну дитину, починаючи з 26 вересня 2018 року та до досягнення повноліття кожним з дітей.
В іншій частині позову - відмовити.
Стягнути з ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_2 ) в дохід держави судовий збір у розмірі 704 (сімсот чотири) гривні 80 копійок.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги протягом 30-ти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя :
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2019 |
Оприлюднено | 11.07.2019 |
Номер документу | 82939874 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Сирбул О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні