Справа № 569/17700/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 червня 2019 року м.Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області у складі:
головуючого судді Смолій Д.Л.
при секретарі судового засідання Хлуд І.П.,
з участю представника позивача Ляшка Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Рівному в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Щаслива, 14" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, -
В С Т А Н О В И В :
Представник ОСББ Щаслива, 14 звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги за житлово-комунальні послуги зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території. В обґрунтування позову вказує, що ОСОБА_1 , власник квартири АДРЕСА_1 загальною площею 40,5 кв. м. є співвласником багатоквартирного будинку в якому створено ОСББ Щаслива, 14 . З 06 жовтня 2014 року ОСББ Щаслива, 14 являється балансоутримувачем будинку, забезпечуючи управління майном, що перебуває у нього на балансі та несе відповідальність за його експлуатацію. Відповідно до протоколу №1 Загальних зборів ОСББ Щаслива, 14 від 27 березня 2015року затверджено розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території в ОСББ Щаслива, 14 у розмірі 2,50грн. на 1 кв. метр загальної площі квартири. Вирішено нараховувати платежі з 01 березня 2015року. Згідно протоколу №2 Загальних зборів ОСББ Щаслива, 14 від 28 травня 2017року затверджено розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території в ОСББ Щаслива, 14 у розмірі 3,00 грн. на 1 кв. метр загальної площі квартири. ОСОБА_1 не здійснює оплату (в повному обсязі) із утримання та обслуговування будинку, в якому розташована квартира, благоустрою будинку та прибудинкової території. Заборгованість з 01.03.2015р. по 21.02.2018р. по внескам на утримання будинку по кватирі склала 1975,50 грн. Просить позовні вимоги задовільнити в повному обсязі.
В судовому засіданні представник позивача Ляшко Д.В. позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених в позовній заяві, просив їх задоволити.
Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, хоча належним чином була повідомлена про час та місце судового засідання, про причини неявки від відповідача повідомлення не надійшло.
Суд вважає, що наявних в матеріалах справи доказів достатньо для ухвалення заочного рішення у відсутності відповідача, який не з`явився.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши документи і матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши обставини, якими позивач обгрунтовує свої вимоги, давши оцінку доказам, які мають значення для справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані та підлягають до задоволення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 , є власником квартири АДРЕСА_1 загальною площею 40,5 кв. м., а отже є співвласником багатоквартирного будинку в якому створено ОСББ Щаслива, 14 (а.с. 24-25).
З 06 жовтня 2014 року ОСББ Щаслива, 14 являється балансоутримувачем будинку, забезпечуючи управління майном, що перебуває у нього на балансі та несе відповідальність за його експлуатацію.
Протоколом №1 Загальних зборів ОСББ Щаслива, 14 від 27 березня 2015 року затверджено розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території в ОСББ Щаслива, 14 у розмірі 2,50грн. на 1 кв. метр загальної площі квартири. Вирішено нараховувати платежі з 01 березня 2015року (а.с. 15)
Згідно протоколу №2 Загальних зборів ОСББ Щаслива, 14 від 28 травня 2017року затверджено розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території в ОСББ Щаслива, 14 у розмірі 3,00 грн. на 1 кв. метр загальної площі квартири
Як вбачається з відомості нарахувань по особовому рахунку НОМЕР_2 АДРЕСА_1 ОСОБА_1 не здійснює в повному обсязі оплату за утримання та обслуговування будинку, в якому розташована квартира, отримання комунальних послуг та благоустрій будинку та прибудинкової території. Заборгованість відповідача з 01.03.2015р. по 21.02.2018р. по внескам на утримання будинку склала 1975,50 грн.
Відповідно до ст.67, ч.1 ст.68, ст.179 ЖК Української РСР, п.5 ч.3 ст.20 ЗУ Про житлово-комунальні послуги , ч.1,2 ст.10 ЗУ Про приватизацію державного житлового фонду , абз.2 п.7 Правил користування приміщеннями житлових будинків - утримання приватизованих квартир здійснюється за рахунок коштів їх власників. Квартиронаймач (власник) зобов`язаний своєчасно вносити плату за комунальні послуги, у строки встановлені договором або законом.
Відповідно до ч.2 ст.7 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквртирного будинку пропорційно до його частки співвласника.
Відповідно до п. 5, 10 ст.7 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку співвласники багатоквартирного будинку зобов`язані виконувати рішення зборів співвласників, своєчасно сплачувати за спожиті житлово-комунальні послуги.
Відповідно до ст.ст.525,526 ЦК України зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог-відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання не допускається.
Згідно зі ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 623 ЦК України, боржник, який порушив зобов`язання, має відшкодувати кредиторові завдані цим збитки.
Відповідно до ч.. 1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Оскільки боржником порушено зобов`язання щодо своєчасного внесення плати за надані послуги, вона є такою, що прострочила виконання зобов`язання.
У відповідності до ч.1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" послуги з утримання будинків та прибудинкових територій відносяться до категорії комунальних послуг.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до житлово-комунальних послуг відносяться послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньо-будинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньо будинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).
Відповідно до ст. 16 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" порядок надання житлово-комунальних послуг, їх якісні та кількісні показники мають відповідати умовам договору та вимогам законодавства.
Відповідно до ст. 20 вказаного закону споживач зобов`язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.
Статтями 67-68 Житлового Кодексу Української РСР, абз. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" передбачено, що споживачі житлово-комунальних послуг повинні сплачувати за їх надання своєчасно, у строки, встановлені договором або законом.
У постанові Верховного Суду України від 30 жовтня 2013 року N 6-59цс13, яка є обов`язковою для застосування, в силу ч. 4 ст. 263 ЦПК України зазначено, що споживачі зобов`язані оплатити житлово - комунальні послуги, якщо вони фактично користувались ними. При цьому відсутність договору на надання житлово - комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.
Статтею 625 ЦК України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням, встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
А отже, на підставі наведеного, боржник зобов`язаний сплатити суму боргу, що складає 1975,50 грн. з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, що, згідно розрахунку позивача, який здійснений відповідно до законодавства, а тому приймається судом до уваги, складає 2651,28 грн.
10.05.2018 р. за заявою ОСББ "Щаслива, 14" Рівненським міськими судом Рівненської області видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСББ "Щаслива, 14" заборгованості за утримання будинку та прибудинкової території на загальну суму 2651,28 грн. за період з 01.03.2015 р. по 21.02.2018 р. з урахуванням індексу інфляції та 3 % річних, судових витрат по оплаті судового збору в розмірі 176,20 грн. та по оплаті правничої допомоги в сумі 500 грн. Даний судовий наказ 13.06.2018 року ухвалою Рівненського міського суду Рівненської області був скасований за заявою ОСОБА_1
13.04.2018 року та 20.09.2018 року між позивачем та Адвокатським об`єднання Істина було укладено Договір про надання правової допомоги, відповідно до умов якого Адвокатське об`єднання Істина зобов`язувалося надавати правову допомогу та здійснювати захист та представництво інтересів ОСББ Щаслива, 14 , а саме підготовку процесуальних документів для стягнення заборгованості зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території.
Визначені умовами договору юридичні послуги (правнича допомога) були фактично оплачені ОСББ Щаслива, 14 згідно з квитанцією А-Банку від 21.09.2018 року в розмірі 1000 гривень - за підготовку та подання позовної заяви про стягнення заборгованості, що підтверджується згаданою квитанцією та копією акту здачі-приймання (надання послуг) від 21.09.2018 року, а тому підлягають до стягнення з відповідача на користь позивача.
Проте фактичне понесення позивачем витрат на оплату правничої допомоги у справі про видачу судового наказу про стягнення заборгованості із ОСОБА_1 не підтверджено належним чином квитанцією, у зв`язку з чим у стягненні з відповідача на користь позивача витрат понесених на професійну правничу допомогу в розмірі 500 гривень у даній справі слід відмовити.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно до задоволених позовних вимог, тому з відповідача на користь позивача підлягає до стягнення сплачена позивачем сума судового збору в розмірі 1762 гривні.
На підставі викладеного, керуючись ст. 15 ЗУ Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку , ст.7 ЗУ Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку , ст.ст.3, 82, 141 263-265 ЦПК України, ст.ст.525, 526 ЦК України, ст.67, ч.1 ст.68, ст.179 ЖК Української РСР, суд -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Щаслива, 14" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь об`єднання співвласників багатокватирного будинку Щаслива, 14 основний борг зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території в розмірі 1975 (одна тисяча дев`ятсот сімдесят п`ять) гривень 50 копійок, індексу інфляції за весь час прострочення в сумі 546 (п`ятсот сорок шість) гривень 55 копійок, три проценти річних від простроченої суми в розмірі 129 (сто двадцять дев`ять) гривень 23 копійки.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь об`єднання співвласників багатокватирного будинку Щаслива, 14 1762 гривні витрат понесених позивачем на сплату судового збору та 1000 гривень витрат понесених на оплату професійної правничої допомоги.
Заочне рішення може бути переглянуто Рівненським міським судом Рівненської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Рівненського апеляційного суду через Рівненський міський суд Рівненської області протягом тридцяти днів з дня складення повного заочного судового рішення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Щаслива, 14 , м.Рівне, вул.. Щаслива, 14, ЄДРПОУ 39479316.
Відповідач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1
Суддя -
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2019 |
Оприлюднено | 12.07.2019 |
Номер документу | 82962038 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рівненський міський суд Рівненської області
Смолій Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні