Справа № 360/218/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2019 рокуБородянський районний суд
Київської області в складі: головуючої - судді Міланіч А.М.
при секретарі - Хоменко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт.Бородянка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до садівницького товариства Квазар про визнання рішень загальних зборів товариства недійсними,
в с т а н о в и в :
В січні 2019 року позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що вона (позивачка) є членом СТ Квазар та на підставі договору купівлі-продажу від 27 жовтня 2012 року - власником земельної ділянки площею 0,08 га, яка розташована на території даного товариства по АДРЕСА_1.
Рішенням позачергових загальних зборів СТ Квазар від 21 грудня 2016 року було припинено її (позивачки) повноваження як голови правління цього товариства та обрано головою правління товариства ОСОБА_6
Вважала дане рішення неправомірним, оскільки на зборах були присутні 28 членів товариства з 51 члена, які мають право голосу, тобто менше необхідних для кворуму 2/3 членів товариства, член товариства ОСОБА_3 не приймав участі у цих зборах, підпис ОСОБА_4 підроблений, збори скликані у відсутності вимоги про це ј членів товариства, проходили не за місцем знаходження товариства в с.Озірщина, а у м.Києві, в будній та робочий день, що взагалі є малоймовірним.
Також 17 червня 2017 року відбулися чергові загальні збори членів СТ Квазар , на яких було прийнято рішення, оформлене протоколом № 8, про затвердження нової редакції статуту товариства.
Вважала вказане рішення також прийнятим неправомірним, так як на даних зборах також не було кворуму, присутніми були лише 15 членів товариства.
Тому просила визнати недійсними вказані рішення позачергових загальних зборів СТ Квазар від 21 грудня 2016 року про припинення її (позивачки) повноважень як голови правління товариства та обрання головою товариства Воропаєвої Н.Р. та рішення чергових загальних зборів від 17 червня 2017 року про затвердження нової редакції статуту товариства.
Представник позивачки ОСОБА_5 в судовому засіданні позов підтримав і викладене підтвердив.
Представник СТ Квазар Курдалевська О.В. в судовому засіданні позов не визнала, вважала його безпідставним, посилаючись на те, що позивачка не є членом СТ Квазар та ніколи не була головою правління цього товариства, відповідні рішення щодо прийняття її в члени товариства та обрання головою правління не приймались, внесення інформації про неї як керівника СТ Квазар було здійснено на підставі протоколу неіснуючого відокремленого підрозділу нібито СТ Квазар , оспорювані рішення загальних зборів товариства прийняті відповідно до вимог діючого законодавства та статуту товариства і жодні права позивачки даними рішеннями не порушені. Необхідність прийняття рішення щодо припинення повноважень ОСОБА_1 як голови правління була викликана неправомірними діями щодо внесення інформації про неї як керівника товариства до ЄДРП, фактично позивачка обов`язки голови правління ніколи не виконувала, як до цього так і після головою правління товариства була ОСОБА_6 .
Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 1 грудня 2012 року позивачка ОСОБА_1 подала голові правління СО Озірщина заяву про її бажання стати членом СО Озірщина та СТ Квазар на підставі договору купівлі-продажу від 27 жовтня 2012 року, 1 грудня 2012 року вона отримала членську книжку садовода-городника Садівницького об`єднання Озірщина та 31 березня 2013 року сплатила даному об`єднанню вступний внесок в розмірі 1000 грн. (а.с.93-98).
Рішенням позачергових загальних зборів СТ Квазар від 21 грудня 2016 року (протокол № 7) було припинено повноваження ОСОБА_1 як голови правління СТ Квазар з 21 грудня 2016 року та обрано головою правління цього товариства з 22 грудня 2016 року ОСОБА_6 (а.с.118-122).
Рішенням чергових загальних зборів членів СТ Квазар від 17 червня 2017 року (протокол № 8) було затверджено нову редакцію статуту СТ Квазар (а.с.19-20).
Як вбачається з копії рішення виконкому Бородянської районної Ради народних депутатів Про реєстрацію і перереєстрацію статутів садівницьких товариств № 296 від 21 жовтня 1985 року, садівницьке товариство Квазар було зареєстроване на підставі даного рішення, пунктом 2 якого зокрема, зареєстровано статут Садівницького товариства Квазар виробничого об`єднання Кристал та дозволено виготовити печатку, штамп і відкрити рахунок в ощадній касі (а.с.15).
До Єдиного Державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань СТ Квазар включено 28 лютого 2012 року, що підтверджується копією виписки з Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо даного товариства, з якої також вбачається, що датою державної реєстрації юридичної особи є 21 жовтня 1985 року (а.с.11-13).
5 лютого 1997 Бородянською районною державною адміністрацією було проведено державну реєстрацію садівничого об`єднання Озірщина та його Статуту (а.с.90-92).
Відповідно до п. 1.1. Статуту садівничого об`єднання Озірщина дане об`єднання є добровільним об`єднанням окремих товариств і садівників. В склад Об`єднання на добровільних засадах входять товариства, список яких наведений в Додатку № 1, який є невід`ємною частиною цього Статуту (п. 1.2. Статуту) і згідно даного Додатку у склад об`єднання увійшли 23 садівничі товариства, у тому числі Квазар (а.с.90-92).
Згідно з п. 1.3 Статуту об`єднання є самостійним господарським суб`єктом, має права юридичної особи, діє на принципах самофінансування (безприбуткове), має печатку та рахунок в банку.
Відповідно до п. 3.1. Статуту членство в об`єднанні може бути як індивідуальним так і колективним. Колективним членом об`єднання можуть бути садівничі товариства, організації та підприємства різних форм власності, які підтримують мету Об`єднання (п. 3.3. Статуту).
Відповідно до ст.6 ЗУ Про кооперацію кооператив є первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об`єднання фізичних та/або юридичних осіб на
основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану. Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи
поділяються на такі типи: виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи можуть бути сільськогосподарськими, житлово-будівельними, садово-городніми, гаражними, торговельно-закупівельними, транспортними, освітніми,
туристичними, медичними тощо. Кооператив є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків та може мати
печатки.
Відповідно до ст.11 вказаного Закону вступ до кооперативу здійснюється на підставі письмової заяви. Особа, яка подала заяву про вступ до кооперативу, вносить вступний внесок і пай у порядку та розмірах, визначених його статутом. Рішення правління чи голови кооперативу про прийняття до кооперативу підлягає затвердженню загальними зборами його членів. Порядок прийняття такого рішення та його затвердження визначається
статутом кооперативу.
Відповідно до ч.1 ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
В обгрунтування своїх вимог позивачка та її представник посилаються на те, що ОСОБА_1 є членом СТ Квазар , так як була прийнята до цього товариства на підставі заяви, поданої нею 1 грудня 2012 року до СО Озірщина в порядку, визначеному п.3.7 Статуту даного об`єднання, затвердженого 14 вересня 2002 року, яке на той час було ГО СО Озірщина , та їй була видана книжка члена товариства.
Однак, дані обставини не знайшли свого підтвердження в судовому засіданні та суперечать зібраним по справі доказам, зокрема, самим копіям заяви позивачки від 1 грудня 2012 року та членської книжки садовода (а.с.93-98), згідно яких вона вказану заяву подавала не до СТ Квазар , а до СО Озірщина , отримала членську книжку садовода-городника садівницького об`єднання Озірщина , туди ж сплачувала вступні та членські внески.
Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 була членом ГО СО Озірщина , але не є членом самостійної юридичної особи СТ Квазар , так як жодних доказів щодо її звернення до даного товариства із заявою про прийняття її в члени товариства та винесення товариством відповідного рішення суду не надано, а представником відповідача дані обставини заперечуються.
Зазначення в протоколах СТ Квазар від 28 травня 2016 року, 22 серпня 2015 року та інших документах ОСОБА_1 як члена товариства (а.с.49-50,99-103) суд вважає помилковим та до уваги не приймає.
Також суд не приймає до уваги Статут ГО СО Озірщина , затверджений рішенням конференції об`єднання 14 вересня 2002 року та зареєстрований Новокорогодською сільською радою 13 травня 2003 року, на який посилається позивачка та її представник, так як даний Статут та взагалі реєстрація Громадського об`єднання Садівницьке об`єднання Озірщина було визнано недійсними рішенням Господарського суду Київської області від 5 вересня 2016 року, яке набрало чинності 15 лютого 2017 року (а.с.147-159,181-202), а відповідно до ч.1 ст.216 ЦК України недійсний правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов`язані з його недійсністю.
Обрання позивачки ОСОБА_1 головою правління СТ Квазар загальними зборами товариства 28 травня 2016 року не спростовують висновків суду щодо неприйняття її в члени даного товариства, а тому судом до уваги також не приймається. До того ж, прийняття товариством такого рішення відповідачем заперечується.
За таких обставин, приймаючи до уваги вищевикладене, так як позивачка не була та не є членом СТ Квазар , жодні охоронювані законом її права чи законні інтереси оспорюваними рішеннями не порушуються, то суд вважає, що підстав для визнання даних рішень недійсним не вбачається, а тому в позові необхідно відмовити.
Керуючись ЗУ Про кооперацію , ст.215-216 ЦК України, ст. 4,10-13,81,259,263-265,268 ЦПК України, суд
в и р і ш и в :
В позові ОСОБА_1 до садівницького товариства Квазар про визнання рішень загальних зборів товариства недійсними відмовити.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Київського апеляційного суду через Бородянський районний суд Київської області.
Повне рішення суду складено 12 липня 2019 року.
Головуючий-суддяА.Міланіч
Суд | Бородянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2019 |
Оприлюднено | 14.07.2019 |
Номер документу | 82977848 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бородянський районний суд Київської області
Міланіч А. М.
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Геращенко Ігор Володимирович
Адміністративне
Перший апеляційний адміністративний суд
Геращенко Ігор Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні