Ухвала
від 15.07.2019 по справі 913/369/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua


УХВАЛА про відкриття провадження у справі

15 липня 2019 року Справа № 913/369/19

м. Харків Провадження № 3/913/369/19

Господарський суд Луганської області у складі судді Секірського А.В., розглянувши матеріали позовної заяви

Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськгаз Збут", м. Сєвєродонецьк Луганської області

до Веселівської сільської ради Старобільського району Луганської області, с. Веселе Старобільського району Луганської області

про стягнення 48 007 грн. 03 коп.

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Луганськгаз Збут" звернулось до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Веселівської сільської ради Старобільського району Луганської області про стягнення боргу за постачання природного газу у лютому 2019 року в розмірі 48 007 грн. 03 коп.

На обґрунтування заявленої вимоги позивач посилається на те, що на звернення відповідача від 31.01.2019 № 35 позивач у лютому 2019 року передав відповідачу природний газ на суму 48 007 грн. 03 коп. без укладання договору на час проведення останнім процедури відкритих торгів для укладення нового договору. Відповідачу за листом від 18.06.2019 № 178 було надіслано акт приймання-передачі природного газу, акт звірки та рахунок для здійснення оплати. Примірник акту звірки відповідач підписав та повернув, примірник акту приймання-передачі повернуто не було, борг не сплачено. У зв`язку з тим, що за результатами тендерної процедури на постачання природного газу відповідачу виграв інший постачальник, відповідач не має можливості сплатити борг. Єдиною підставою для виділення коштів на погашення боргу органами казначейства може бути відповідне рішення суду, тому ТОВ "Луганськгаз Збут" звернулось з даним позовом до суду.

Позов подано з додержанням вимог статей 162-164 ГПК України, підстави для повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні.

Позивачем у позовній заяві заявлено клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Статтею 12 ГПК України передбачено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

Згідно ч. 1 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи.

Відповідно до п. 1 ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є, зокрема, справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 1 ст. 250 ГПК України передбачено, що питання про розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

Судом встановлено, що позивачем заявлено до стягнення 48 007 грн. 03 коп., що не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та в розумінні п. 1 ч. 5 ст. 12 та ч. 1 ст. 247 ГПК України є малозначною справою.

У відповідності до ч. 5 ст. 252 ГПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи, що предметом позову у даній справі є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі (з огляду на заявлені предмет та підстави позову) не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, тому суд дійшов висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.

За змістом ст. 176 ГПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

Подана позивачем позовна заява та додані до неї документи є достатніми для прийняття їх до розгляду, відкриття провадження у справі та розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

Керуючись статтями 12, 176, 234, 235, 247, 250, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

у х в а л и в:

1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2.Клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін задовольнити.

3.Справу розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.

4.Відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати відзив на позовну заяву з урахуванням вимог ст. 165 ГПК України, копію відзиву та доданих до нього документів надіслати позивачу, докази на підтвердження такого направлення надати суду.

5.Позивачу протягом п`яти днів з дня отримання відзиву, але не пізніше 12.08.2019 року, надати відповідь на відзив з урахуванням вимог ст. 166 ГПК України, копію якої направити відповідачу, докази надіслання відповіді та доданих до неї доказів відповідачу надати суду.

Учасники справи мають право отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.

Інформація про дату, час і місце судового засідання додатково розміщена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" в мережі Інтернет (https://court.gov.ua/FAIR).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 15.07.2019 та оскарженню не підлягає.

Суддя А.В. Секірський

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення15.07.2019
Оприлюднено16.07.2019
Номер документу83002285
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/369/19

Рішення від 10.09.2019

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

Ухвала від 15.07.2019

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні