ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"09" липня 2019 р. м. ХарківСправа № 922/1701/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
за участю секретаря судового засідання Мороз Ю.В.
розглянувши в підготовчому засіданні справу
за позовом Селянського фермерського господарства "Солекс" (62123, Харківська область, Богодухівський район, с. Зарябинка, вул. Шкільна, 12, ідентифікаційний код 21208259) до Головного управління Держгеокадастру у Харківській області (61145, м. Харків, вул. Космічна, 21, 8-9 поверх, ідентифікаційний код 39792822) про визнання протиправною відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою ВСТАНОВИВ:
Селянське фермерське господарство "Солекс" (позивач) звернулось до господарського суду Харківської області із позовною заявою до відповідача -Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, в якій просить суд визнати протиправною відмову Головного управління Держгеокадастру у Харківській області у формі листа від 23.04.2019 № 3478/0-2575/0/95-19 у наданні СФГ "Солекс" дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 45,85 га для ведення селянського (фермерського) господарства. Також, позивач просить зобов`язати Головне управління Держгеокадастру у Харківській області надати СФГ "Солекс" дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 45,85 га для ведення селянського (фермерського) господарства.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 10 червня 2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №922/1701/19. Зазначено, що справу розглядати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 09 липня 2019 р. о 10:40 год.
Цією ж ухвалою суду, зокрема встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
До суду 02.07.2019 від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. №15872) та документи в обґрунтування відзиву на позовну заяву, які він просив приєднати до матеріалів справи.
Відзив на позовну заяву подано через відділ діловодства суду 02.07.2019.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 03.07.2019р. судом продовжено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву до 03.07.2019. Прийнято відзив на позовну заяву до розгляду.
Присутній представник позивача у судовому засіданні звернувся з усним клопотання про встановлення додаткового строку для надання відповіді на відзив до початку розгляду справи по суті.
Суд, розглянувши клопотання позивача про встановлення додаткового строку для надання відповіді на відзив до початку розгляду справи по суті, відмовляє у його задоволенні з огляду на наступне.
Згідно з ч.2, ч.4 ст.161 Господарського процесуального кодексу України заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.
Подання заяв по суті справи є правом учасників справи.
Згідно ч. 5 ст. 80 ГПК України, у випадку визнання поважними причин неподання учасником справи доказів у встановлений законом строк суд може встановити додатковий строк для подання вказаних доказів.
Таким чином, суд може встановити додатковий строк для подання до суду саме доказів, а не заяв по суті справи, зокрема відповіді на відзив.
Крім того, суд має встановлювати учасникам справи такі строки на подання заяв по суті справи, який дозволить іншим учасникам справи підготувати завчасно до початку розгляду справи по суті свою відповідь на пояснення, що містяться в таких заявах по суті справи, в даному разі щодо подання відповідачем заперечення, у разі подання позивачем відповіді на відзив.
Встановлення позивачу строку для надання відповіді на відзив до початку розгляду справи по суті, позбавить можливості відповідачу подати завчасно до початку розгляду справи по суті заперечення, а тому клопотання позивача є безпідставним та необгрунтованим та не може бути задоволено судом.
Однак, дослідивши матеріали справи, судом вбачається, що в ухвалі господарського суду Харківської області від 10 червня 2019 року встановлено позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.
За відстеженням поштового пересилання № 6105809198870 з офіційного веб-сайту ПАТ "Укрпошта" вбачається, що позивач отримав відзив на позовну заяву 03.07.2019.
Таким чином, відповідь на відзив позивач мав подати не пізніше 08.07.2019.
Проте, відповідь на відзив позивачем не подано, але позивач повідомив суд про намір надати до суду відповідь на відзив для врахування його позиції судом.
У частині 1 статті 177 Господарського процесуального кодексу України визначено, що завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Приписами ст. 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що учасники справи мають право, зокрема, подавати докази, заяви, клопотання, надавати пояснення суду, свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду.
Відповідно до ч.1, ч.4 ст.166 Господарського процесуального кодексу України у відповіді на відзив позивач викладає свої пояснення, міркування та аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень та мотиви їх визнання або відхилення.
Відповідь на відзив подається в строк, встановлений судом. Суд має встановити такий строк подання відповіді на відзив, який дозволить позивачу підготувати свої міркування, аргументи та відповідні докази, іншим учасникам справи - отримати відповідь на відзив завчасно до початку розгляду справи по суті, а відповідачу - надати учасникам справи заперечення завчасно до початку розгляду справи по суті.
Строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом (ст. 113 ГПК України).
Відповідно до частини 1 та 2 статті 2 Господарського процесуального кодексу України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Практика Європейського суду з прав людини при застосуванні положень пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує кожному право на звернення до суду, акцентує увагу на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення Європейського суду з прав людини у справі Жоффр де ля Прадель проти Франції) від 16.12.1992р.).
Відповідно до частин другої та шостої статті 119 Господарського процесуального кодексу України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом, зокрема, за ініціативою суду; про продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
За таких обставин, задля дотримання принципів господарського судочинства, зважаючи на невеликий проміжок часу з пропуску строку на подання відзиву на позовну заяву, суд вважає за необхідне продовжити позивачу строк на подання відповіді на відзив до 16.07.2019.
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадку, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи вищевикладене, з метою належної підготовки справи для розгляду по суті та враховуючи намір представника позивача подати до суду відповідь на відзив задля надання позивачу такої можливості, суд вбачає за доцільним згідно п.3 ч.2 ст. 183 Господарського процесуального кодексу України відкласти підготовче засідання.
Керуючись ст.ст. 42, 113, ч. ч. 2, 5, 6 ст. ст. 119, 166, 177, 233, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні клопотання позивача про встановлення додаткового строку для надання відповіді на відзив до початку розгляду справи по суті.
Продовжити позивачу строк на подання відповіді на відзив до 16.07.2019.
Підготовче засідання відкласти на "23" липня 2019 р. о 14:20
Засідання суду відбудеться у приміщенні Господарського суду Харківської області за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи, 5, 8-й під`їзд, 3-й поверх, зал № 319.
Ухвала набирає законної сили 09.07.2019.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому ГПК України.
Учасники справи можуть одержати інформацію по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвалу підписано 15.07.2019.
Суддя І.О. Чистякова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2019 |
Оприлюднено | 16.07.2019 |
Номер документу | 83002609 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні