У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №1-60/2008
Провадження №1-в/338/25/19
15 липня 2019 року селище Богородчани
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
з участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
лікаря-психіатра ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання лікаря-психіатра Богородчанської центральної районної лікарні про продовження застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці та жительці АДРЕСА_1 ,
в с т а н о в и в:
Лікар-психіатрБогородчанської центральноїрайонної лікарні звернулася в суд із поданням про продовження застосування до ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Подання обґрунтоване тим, що остання продовжує хворіти психічним розладом, що підтверджується висновком комісії лікарів-психіатрів №877 від 19 червня 2019 року, потребує продовження амбулаторного спостереження лікаря-психіатра, а тому є підстави для продовження примусових заходів медичного характеру.
В судовомузасіданні лікар-психіатрзаявлене поданняпідтримала тапросила йогозадоволити. Пояснила, що ОСОБА_6 продовжує хворіти психічним розладом і це підтверджується висновком комісії лікарів-психіатрів, тому потребує постійного амбулаторного лікування та спостереження лікаря-психіатра. Просила продовжити застосування до ОСОБА_6 примусового заходу медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги у примусовому порядку за місцем проживання (у районного психіатра Богородчанської ЦРЛ).
Прокурор підтримав подання лікаря-психіатра, вважає, що подання підлягає задоволенню.
Захисник особи, стосовно якої вирішується питання про продовження застосування примусових заходів медичного характеру, ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення клопотання.
Заслухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що подання слід задоволити.
Відповідно до ч. 1 ст. 95 КК України, продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Згідно зі ст. 19 Закону України "Про психіатричну допомогу", особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення, продовження або про зміну застосування таких заходів.
Після проведення огляду представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі психіатричну допомогу, направляє до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що містить обґрунтування необхідності продовження зміни або припинення застосування примусового заходу медичного характеру відповідно. У подальшому продовження застосування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, що не перевищує 6 місяців.
Судом встановлено, що постановою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 16 квітня 2008 року до ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру - госпіталізацію до психіатричного закладу зі звичайним наглядом.
На підставі постанови Івано-Франківського міського суду від 25 березня 2009 року ОСОБА_6 змінено примусові заходи медичного характеру в психіатричному стаціонарі зі звичайним наглядом на примусові заходи медичного характеру в амбулаторних умовах. Надалі застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку щодо ОСОБА_6 продовжувалося, останній раз ухвалою Богородчанського районного суду Івано-Франківської області від 28 січня 2019 року на 6 місяців.
З висновку комісії лікарів-психіатрів №877 від 19 червня 2019 року (а.с.2-3) вбачається, що внаслідок постійного амбулаторного лікування ОСОБА_6 її стан задовільний. В такому стані небезпеки для оточуючих хвора не становить, однак потребує постійного амбулаторного спостереження лікаря-психіатра.
За таких обставин суд вважає, що подання лікаря-психіатра підлягає задоволенню, і слід продовжити застосування до ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на 6 місяців.
Керуючись ст.ст. 94, 95 КК України, ст.ст. 512, 514, 537, 539, КПК України, суд
п о с т а н о в и в:
Подання лікаря-психіатра Богородчанської центральної районної лікарні задоволити.
Продовжити застосування до ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку строком на 6 місяців.
Ухвала може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду в семиденний строк з дня її оголошення через Богородчанський районний суд Івано-Франківської області.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 83005504 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях |
Кримінальне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Рибка Л. Я.
Кримінальне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л. М.
Кримінальне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л.М.
Кримінальне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Круль І.В. І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні