Справа № 189/1043/19
У Х В А Л А
про залишення позову без руху
15.07.2019 року суддя Покровського районного суду Дніпропетровської області Чорна О.В., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Відродження про стягнення заборгованості з виплати орендної плати за користування земельною ділянкою, розірвання договору оренди земельної ділянки, -
встановив:
До суду надійшов позов ОСОБА_1 , який просить стягнути з ТОВ Відродження на його користь заборгованість з виплати орендної плати за 2017 та 2018 роки, з урахуванням індексу інфляції та 3% річних, також пені за прострочення виконання зобов`язання у розмірі 26533,79 гривень; розірвати договір оренди земельної ділянки; стягнути судові витрати з відповідача.
Суддя, ознайомившись з позовною заявою та додатками до неї, дійшов висновку, що подана позовна заява не відповідає вимогам встановленим ст. ст. 175, 177 ЦПК України та ухвалою суду від 01.07.2019 року залишив позов без руху, надавши час для усунення недоліків і зазначивши спосіб їх усунення.
З метою виконання ухвали до суду надійшла заява та додатки до неї.
Суд, ознайомившись з наданими документами, дійшов висновку про необхідність залишення позову без руху повторно.
Так, позивачем сплачений судовий збір у повному обсязі і надані докази його сплати; уточнена позовна заява викладена з урахуванням зауважень, зазначених в ухвалі суду від 01.07.2019 року.
У той же час, позовна заява (уточнена) підписана представником позивача ОСОБА_2 . ОСОБА_3 , чиї повноваження належним чином не підтверджені.
Згідно ч. 2 ст. 183 ЦПК України письмова, заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником.
Відповідно до ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Згідно частини третьої статті 131-2 Конституції України виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Відповідно до статті 131-2 та підпункту 11 пункту 16-1 розділу ХV Перехідні положення Конституції України (в редакції Закону України від 02 червня 2016 року № 1401-VІІІ Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) ), які є нормами прямої дії, представництво в судах першої інстанції у справах, розпочатих після 30 вересня 2016 року, з 1 січня 2019 року здійснюється виключно прокурорами або адвокатами (крім представництва органів державної влади або органів місцевого самоврядування).
Тобто, згідно Конституції України, з січня 2019 року представництво особи (юридичної або фізичної) в суді першої інстанції здійснює виключно адвокат.
Відповідно до ч. 6 ст. 19 ЦПК України малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виходячи з категорії спору, кола осіб, складності справи, дану справу, на думку судді, не можна віднести до категорії малозначних, оскільки такий критерій як ціна позову є тільки однією із складових для визначення справи як малозначної, окрім того, дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Натомість, разом з уточненою позовною заявою до суду надана копія довіреності, посвідченої нотаріально, виданою ОСОБА_1 представнику ОСОБА_4 , який і підписав уточнену позовну заяву та засвідчив своїм підписом копії наданих документів.
Таким чином, позивачу (представнику) необхідно надати документи, які підтверджують, що представник позивача має право на заняття адвокатською діяльністю та уклав відповідний договір з позивачем (свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, ордер, договір).
Згідно статті 95 ЦПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Отже, копії документів, поданих разом з уточненим позовом, засвідчені особою, чиї повноваження не підтверджені належним чином.
Враховуючи викладене, суддя дійшов висновку, що позовну заяву необхідно повторно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення наведених недоліків п`ять днів. Якщо у цей строк позивач відповідно до ухвали суду виконає вимоги, визначені статтею 175 ЦПК України, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 259, 260 ЦПК України, суддя-
ухвалив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Відродження про стягнення заборгованості з виплати орендної плати за користування земельною ділянкою, розірвання договору оренди земельної ділянки - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення наведених вище недоліків п`ять днів з моменту отримання даної ухвали шляхом надання доказів того, що позов підписаний належним представником позивача, який має право на заняття адвокатською діяльністю або подання позовної заяви з урахуванням зазначених в ухвалі суду від 01.07.2019 року недоліків, підписаної позивачем, та надання доказів на підтвердження зазначених у позові обставин, копії яких повинні бути засвідчені належним чином учасником процесу (позивачем або представником, чиї повноваження підтверджені належним чином).
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків у визначений ухвалою суду час заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Чорна О.В.
Суд | Покровський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2019 |
Оприлюднено | 16.07.2019 |
Номер документу | 83015401 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Покровський районний суд Дніпропетровської області
Чорна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні