ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 320/18/19
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
12 липня 2019 року м. Київ
Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Ключкович В.Ю., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної фіскальної служби України на рішення Київського окружного адміністративного суду від 26.02.2019 р. у справі за позовом ТОВ Аві комфорт до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 26.02.2019 р. позов задоволено.
Не погодившись з прийнятим рішенням суду першої інстанції, Державна фіскальна служба України звернулась 04.04.2019 р. (що підтверджується інформацією в реєстраційній картці суду першої інстанції ), з апеляційною скаргою вперше.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 13.05.2019 р. апеляційну скаргу залишено без руху у зв`язку із несплатою судового збору у розмірі та надано 10-ти денний строк на усунення цих недоліків, який обраховується з наступного дня з моменту вручення цієї ухвали.
Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 06.06.2019 р. апеляційну скаргу повернено заявнику у зв`язку із тим, що ним не було усунено недоліки апеляційної скарги, а саме: не сплачено судовий збір у встановлений ухвалою суду від 13.05.2019 р. строк.
13.06.2019 р. (що підтверджується підтверджується інформацією в реєстраційній картці суду першої інстанції) Державна фіскальна служба звернулась з апеляційною скаргою на рішення суду від 26.02.2019 р. вдруге.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху з огляду на наступне.
З матеріалів справи встановлено, що апелянт, оскаржуючи рішення від 26.02.2019 р., та отримавши копію оскаржуваного рішення 05.03.2019 р.(що вбачається із вхідного штемпеля на супровідному листі, долученому до апеляційної скарги), та будучи проінформованим про недоліки його первинної апеляційної скарги і спосіб приведення її до вимог чинного законодавства ще ухвалою Шостого ААС від 13.05.2019 р., звернувся з апеляційною скаргою 13.06.2019 р., тобто через 3 місяці з моменту отримання копії оскаржуваного рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 295 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно із ч. 2 ст. 295 КАС України учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом 30 днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Враховуючи вищевикладене, апелянт суттєво пропустив 30-денний строк на апеляційне оскарження рішення від 26.02.2019 р., а підстав, визначених ч. 2 ст. 295 КАС України для його поновлення не вбачається.
В той же час, згідно із ч. 3 ст. 295 КАС України строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків визначених частиною 2 ст. 299 цього Кодексу.
Разом із апеляційною скаргою скаржник заявляє клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, яке містить лише посилання на норми КАС України, що стосуються процесуальних строків та права на оскарження рішення, однак, всупереч вимогам ч. 3 ст. 295 КАС України не містять конкретних фактів, які б пояснювали поважність причин зволікання апелянта із подачею апеляційної скарги як після отримання копії оскаржуваного рішення (05.03.2019 р.), так і після винесення судом апеляційної інстанції ухвали про залишення його первинної скарги без руху (13.05.2019), якою було чітко роз`яснено суть недоліків його апеляційної скарги та порядок приведення її до норм чинного законодавства.
Оцінивши доводи клопотання, суд приходить до висновку, що воно не підлягає задоволенню, оскільки апелянтом не наведено жодних істотних причин, які об`єктивно (через незалежні від нього обставини) перешкоджали його вчасному зверненню з апеляційною скаргою та свідчили б на користь наявності підстав для поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, всупереч тому, що воно в силу ч. 2 ст. 255 КАС України вже набрало законної сили (після повернення апеляційної скарги), та всупереч принципу правової визначеності.
Відповідно до ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку. Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 299 КАС України суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку на апеляційного оскарження визнані судом неповажними.
Перевіривши апеляційну скаргу на предмет її відповідності вимогам ст. 296 КАС України, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху також з підстав несплати скаржником судового збору.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір" від 14 липня 2011 року № 3674-VI.
Частиною 1 статті 4 цього Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п.2 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір справляється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
З огляду на те, що предметом позову є визнання протиправними дій суб`єкта владних повноважень щодо реєстрації податкової накладної та зобов`язання здійснити таку реєстрацію, то позовні вимоги є вимогами немайнового характеру.
Відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 року № 2 Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору , перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно враховувати, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов`язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.
Таким чином, позивачу слід було сплачувати при зверненні із позовною заявою судовий збір за 1 вимогу немайнового характеру.
Відповідно до п.п.1 п.3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 14 липня 2011 року № 3674-VI (у редакції чинній на момент звернення з позовом) за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2019 відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2018 рік становить 1 762 грн.
З огляду на викладене, позивачу слід було сплачувати при поданні цього позову судовий збір у розмірі 1762 грн.
Отже, розмір судового збору за подання апеляційної скарги у цій справі становить 2643 грн (1762 х 150 %).
Судовий збір необхідно сплатити на рахунок Шостого апеляційного адміністративного суду за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УК у Печер. Р-ні/Печерс.р-н, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача 34312206081055, код класифікації доходів бюджету 22030101.
У відповідності до ч. 2 ст. 298 КАС України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.
Враховуючи вищевикладене, оскільки апелянтом не сплачено судовий збір, а апеляційна скарга подана до Шостого апеляційного адміністративного суду з пропуском 30-ти денного строку на апеляційне оскарження і апелянт не надає жодних належних обґрунтувань поважності пропуску строку для подачі апеляційної скарги, це є перешкодою в прийнятті її до провадження суду апеляційної інстанції, а тому вона підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків шляхом сплати судового збору у розмірі 2643 грн та подання обґрунтованої заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин пропуску такого строку.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Державної фіскальної служби України про поновлення строку на апеляційне оскарження - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної фіскальної служби України - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків - 10 днів з дня вручення копії даної ухвали.
Роз`яснити апелянту, що протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
У разі неусунення недоліків у вищезазначений строк, до апеляційної скарги будуть застосовані наслідки визначені п. 4 ч. 1 ст. 299 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя-доповідач В.Ю. Ключкович
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2019 |
Оприлюднено | 16.07.2019 |
Номер документу | 83024219 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Ключкович Василь Юрійович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Ключкович Василь Юрійович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Федотов Ігор В'ячеславович
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Федотов Ігор В'ячеславович
Адмінправопорушення
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Міщенко Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні