ЦЕНТРАЛЬНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
16.07.2019 року м. Дніпро Справа № 904/1537/19
Центральний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Кощеєва І.М. (доповідач)
розглянувши матеріали апеляційної скарги
Приватного акціонерного товариства "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод"
на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 05.06.2019р.
(суддя Новікова Р.Г., м. Дніпро, повний текст рішення складено 07.06.2019р.) у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техмаш",
м. Калуш Івано-Франківської області
до Приватного акціонерного товариства "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод ",
м. Дніпро
про стягнення заборгованості у розмірі 145 800 грн., пені у розмірі 37 089 грн., 3% річних у розмірі 6 722 грн., втрат від інфляції у розмірі 25 806 грн., витрат на правничу допомогу в сумі 10 000 грн. та витрат по сплаті судового збору у розмірі 3 231грн. 25 коп.
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Техмаш" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Приватного акціонерного товариства "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод", про стягнення заборгованості у розмірі 145 800грн., пені у розмірі 37 089грн., 3% річних у розмірі 6 722грн., втрат від інфляції у розмірі 25 806грн., витрат на правничу допомогу в сумі 10000грн. та витрат по сплаті судового збору у розмірі 3 231грн. 25коп.
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 05.06.2019р. позов задоволено частково - стягнуто з Приватного акціонерного товариства "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Техмаш" суму боргу в розмірі 145 800 грн., пеню в розмірі 10 345 грн. 81коп., втрати від інфляції у розмірі 21 752 грн. 06 коп., 3% річних у розмірі 6 722 грн., витрати зі сплати судового збору в розмірі 2 769грн. 30коп. та витрати на професійну правничу допомогу в розмірі 8 570грн. 35 коп. Відмовлено у задоволенні вимог про стягнення пені в розмірі 26 743грн. 19 коп. та інфляційних нарахувань у розмірі 4 053 грн. 94 коп.
Не погодившись із вказаним рішенням, Приватне акціонерне товариство "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод" подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржуване рішення в частині стягнення боргу, штрафних санкцій та у відповідній частині судового збору та прийняти нове рішення, яким в задоволенні позову , в частині стягнення боргу, штрафних санкцій та у відповідній частині судового збору відмовити.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги, апеляційний господарський суд вважає за необхідне залишити її без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Законом України "Про судовий збір" визначено правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Згідно із підп. 4 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Частиною 4 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що якщо скаргу (заяву) подано про перегляд судового рішення в частині позовних вимог (сум, що підлягають стягненню за судовим рішенням), судовий збір за подання скарги (заяви) вираховується та сплачується лише щодо перегляду судового рішення в частині таких позовних вимог (оспорюваних сум).
Таким чином, виходячи зі змісту вказаної статті, якщо скаргу подано про перегляд судового рішення в частині стягнутої суми, то судовий збір за подання такої скарги вираховується та сплачується лише в частині оспорюваної суми.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Скаржник в апеляційній скарзі не погоджується (оспорює) з рішенням суду в частині стягнення суми боргу в розмірі 145 800 грн., пені в розмірі 10 345 грн. 81коп., втрат від інфляції у розмірі 21 752 грн. 06 коп., 3% річних у розмірі 6 722 грн., тобто оспорюваною сумою є 184 619,87 грн., а 1,5 відсотка вказаної суми є 2 769,30 грн., то розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання апеляційної скарги складає 4 153,95 грн., ( 2 769,30 грн. х 150 %).
В порушення вищевказаних вимог до апеляційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги, зокрема, додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Згідно із ст. 259 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, листом з описом вкладення.
В порушення вищевказаних вимог до апеляційної скарги не додано доказів надсилання копії скарги Позивачу у справі.
Також, суд зазначає, що ст. 256 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження:
1) рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду;
2) ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом десяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Оскаржуване рішення у даній справі прийнято 05.06.2019р. , повний текст рішення було складено 07.06.2019р.. Таким чином останнім днем подання апеляційної скарги є 27.06.2019р.. Позаяк, апеляційна скарга згідно штампу вхідної кореспонденції Господарського суду Дніпропетровської області була подана до канцелярії суду нарочно - 09.07.2019р., тобто з пропуском двадцятиденного строку на оскарження рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку.
Однак, апелянтом ні в тексті апеляційної скарги, ні окремою заявою не ставиться питання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження в порядку ч. 2 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.
Тобто апеляційна скарга подана з пропущенням встановленого процесуального строку, без клопотання про поновлення цього строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог встановлених, ст. 258 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 174 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, апеляційну скаргу слід залишити без руху для надання скаржнику можливості усунути недоліки: подати суду докази сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, докази надсилання Позивачу (Товариству з обмеженою відповідальністю "Техмаш") у справі копії скарги і доданих до неї документів, які у Позивача відсутні, листом з описом вкладення,письмову заяву про поновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 05.06.2019р. у справі № 904/1537/19, з обґрунтуванням поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження та поновлення такого строку.
Слід звернути увагу, що якщо скаржник не усуне недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, скарга вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із апеляційною скаргою (ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням ст. 260 цього Кодексу).
Керуючись статтями 174, 234, 235, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод" на рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 05.06.2019р. у справі № 904/1537/19 залишити без руху.
Надати Приватному акціонерному товариству "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод" строк для усунення недоліків апеляційної скарги - 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.М. Кощеєв
Суд | Центральний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2019 |
Оприлюднено | 17.07.2019 |
Номер документу | 83028454 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Кощеєв Ігор Михайлович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Новікова Рита Георгіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні