ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
м. Київ
15.07.2019Справа № 910/8922/19
Суддя Господарського суду міста Києва Смирнова Ю.М., розглянувши позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Дім-2 (01033, м.Київ, вулиця Саксаганського, будинок 38-Б)
до Акціонерного товариства Київенерго (85612, Донецька обл., Мар`їнський район, місто Курахове, вулиця Енергетиків, будинок 34)
про стягнення 57616,36 грн,
ВСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Дім-2 звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Акціонерного товариства Київенерго 57616,36 грн, з яких: 48921,02 грн неповернутої попередньої оплати за договором, 6966,35 грн інфляційних збитків та 1728,99 грн відсотків за користування грошовими коштами.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Дім-2 переплати за договором на постачання теплової енергії у гарячій воді №153-3120 від 01.11.2003, яку відповідач зобов`язаний повернути позивачу у зв`язку із тим, що АТ Київенерго позбавлене права надавати послуги із постачання теплової енергії.
Згідно з ч. 1 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до ч. 1 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
За змістом ч.ч. 3, 5 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням. Позови у спорах, що виникають з договорів, в яких визначено місце виконання або виконувати які через їх особливість можна тільки в певному місці, можуть пред`являтися також за місцем виконання цих договорів.
Частиною 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України визначено, що для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Згідно відомостей, наявних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, місцезнаходженням відповідача - Акціонерного товариства Київенерго є: 85612, Донецька обл., Мар`їнський район, місто Курахове, вулиця Енергетиків, будинок 34.
Звертаючись із даною позовною заявою до Господарського суду міста Києва, позивач вказує, що виконання договору здійснювалось і могло здійснюватися виключно на території м.Києва, а саме - за адресою: м.Київ, вул. Саксаганського, 38-Б, за місцезнаходженням майна належного позивачу, до якого постачалась відповідачем теплова енергія у гарячій воді, що зумовлює можливість вибору територіальної юрисдикції позивачем.
Також позивач вказує, що додаткова угода №1 від 01.01.2014 про внесення змін до первісного договору підписувалась від імені відповідача в.о. директора Структурного відокремленого підрозділу Енергозбут Київенерго , що обліковувалось на дату підписання та виконання договору та додаткової угоди до нього за адресою: 04050, м. Київ, вул. Мельникова, 31. Як наслідок, за твердженням позивача, можливим до застосування є положення ч. 3 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України, відповідно до якої позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.
За приписами ч. 5 ст. 95 Цивільного кодексу України відомості про філії та представництва юридичної особи включаються до єдиного державного реєстру.
Однак, суд відзначає, що у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на момент звернення позивача з даним позовом до суду серед відокремлених підрозділів відповідача Структурного відокремленого підрозділу Енергозбут Київенерго немає.
За таких обставин, доводи позивача про можливість застосування в даному випадку положень ч. 3 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України не знайшли свого підтвердження.
Також судом відхиляються твердження Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Дім-2 про те, що позивачу в даному випадку належить право вибору між господарськими судами на підставі ч. 5 ст. 29 Господарського процесуального кодексу України.
Так, зазначаючи, що виконання договору здійснювалося і могло здійснюватися виключно на території міста Києва, позивач, разом з тим, як на підставу для повернення заявленої до стягнення суми передоплати посилається саме на неможливість відповідачем в подальшому виконувати умови договору (надавати послуги із постачання теплової енергії).
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що в силу ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, дана справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Господарського суду Донецької області.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Керуючись ст.ст. 27, 31, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Передати позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Дім-2 до Акціонерного товариства Київенерго про стягнення 57616,36 грн за підсудністю до Господарського суду Донецької області.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та відповідно до ст.ст. 256, 257 Господарського процесуального кодексу України може бути оскаржена до Північного апеляційного господарського суду шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня складення повної ухвали. При цьому, згідно з п.п. 17.5 п. 17 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя Ю.М. Смирнова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2019 |
Оприлюднено | 17.07.2019 |
Номер документу | 83029143 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Смирнова Ю.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні