Справа № 364/794/19
Провадження № 2/364/279/19
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"16" липня 2019 р. , суддя Володарського районного суду Київської області Моргун Г. Л.,
ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1
( РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 , засоби зв`язку : № тел. НОМЕР_2 )
до Лобачівської сільської ради Володарського району Київської області
( код ЄДРПОУ 04357934, адреса: вул. Шевченка, 111, с. Лобачів, Володарського району, Київської області, засоби зв`язку: № тел. 0456958452 )
про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ :
До Володарського районного суду Київської області 12.07.2019 року надійшла вказана позовна заява, яка не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України.
Вичерпний перелік вимог до позовної заяви, викладено у статтях 175,177 ЦПК України, однак позивач лише частково їх дотрималася та допустила ряд недоліків.
Зі змісту позовної заяви суддя встановила, що позивач звернулася до суду із позовною заявою про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, вказуючи, що вона бажає прийняти спадкове майно, яке залишилося після смерті батька, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
При цьому позивач у позові не дотрималася вимог ст. 175 ч.3 п.п.4 та 5 та не в повній мірі викладає зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини. Частково виконано вимоги п. 8 ч.3 ст.175 ЦПК України. Так перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви. Зокрема, у своїй позовній заяві позивач не зазначає , з яких причин вона звертається до суду лише 2019 року, в той час як спадкодавець помер у 2016 році; не мотивує та не обгрунтовує своїх вимог в цій частині. Не зазначає та не приєднує доказів на підтвердження таких вимог. Зокрема чи мав місце факт прийняття спадщини та у такому разі, що слугує доказом цього, відповідно вимогам частини третьою статті 1268 ЦК України що підтверджують факт постійного проживання разом зі спадкодавцем.
Беручи до уваги вищевикладене суддя прийшла до висновку, що недотримання обов`язкових вимог до змісту позовної заяви є перешкодою до відкриття провадження у справі.
Згідно правил ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 даної статті в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Так, позивач, усуваючи недоліки, повинна вчинити наступні дії та привести у відповідність до вищевикладеного зміст позовних вимог: вказати спосіб (способи) захисту прав або своїх інтересів, передбачених законом або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; привести у відповідність виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначити докази, що підтверджують вказані обставини.
В цілому, позивачу необхідно привести позовну заяву до вимог чинного законодавства та усунути вказані недоліки у встановлений судом строк, інакше заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу разом з доданими до неї документами.
Керуючись ст. ст. 175, 185, 260 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви в десятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу положення ч. 3 ст. 185 ЦПК України, за якими в разі, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали направити позивачу не пізніше наступного дня після її постановлення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Г. Л. Моргун
Суд | Володарський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2019 |
Оприлюднено | 17.07.2019 |
Номер документу | 83044789 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Володарський районний суд Київської області
Моргун Г. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні