Справа № 461/3672/19
Провадження № 1-кс/461/5892/19
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
11.07.2019 року слідчий суддя Галицького районного суду м.Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управлінняГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
старший слідчий слідчого управлінняГУНП уЛьвівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12016140000000433, яке 25.04.2019 року зареєстровано в ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, погодженим старшим прокурором групи прокурорів прокурором відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Львівської області ОСОБА_4 про надання (забезпечення) тимчасового доступу до речей і документів та дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса реєстрації місцезнаходження якого: АДРЕСА_1 , та його структурних підрозділів, а саме усіх оригіналів документів реєстраційної справи в паперовій формі, з моменту її оформлення по фактичний час виконання ухвали суду про тимчасовий доступ, а саме реєстраційної справи №1560605346101 щодо об`єкту нерухомого майна кафе-бару загальною площею 18.5 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
Подане клопотання мотивує тим, що вилучення оригіналів вище перелічених документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та її структурних підрозділів, має істотне значення для встановлення обставин у вищевказаному кримінальному провадженні, надасть можливість отримати важливий речовий доказ, мати постійний доступ до нього з метою використання його під час доказування вчинення кримінального правопорушення, а також надасть можливість перевірити достовірність вказаних в них відомостей та дозволить отримати інформацію, необхідну для розслідування вказаного кримінального провадження, та провести по даних документах ряд судових експертиз.
Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, наслідки неявки. Одночасно із поданим клопотанням, слідчий звернувся до суду із заявою про слухання справи без його участі, клопотання підтримав, просив задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 в судове засідання для розгляду даного клопотання не з`явився, про місце та час розгляду клопотання повідомлений належним чином, повідомлення про причини неприбуття до суду не надходили, проте його неявка, відповідно до положень ч.4 ст.163 КПК України, не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУ Національної поліції у Львівській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12016140000000433 від 25.04.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що підставою для внесення відомостей в ЄРДР про кримінальне правопорушення слугувала заява міського голови Львова ОСОБА_5 про незаконну реєстрацію права власності на тимчасову споруду кафе-бару за адресою: АДРЕСА_2 , від імені депутата ІНФОРМАЦІЯ_1 7-го скликання від фракції «Батьківщина» ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 .
З`ясовано, що у відповідності до ст.25 Цивільного кодексу України (далі ЦК України), здатність мати цивільні права та обов`язки (цивільну правоздатність) мають усі фізичні особи. Цивільна правоздатність фізичної особи припиняється у момент її смерті.
Пунктом 6 частини 1 статті 248 ЦК України передбачено, що представництво за довіреністю припиняється у разі смерті особи, яка видала довіреність.
Відтак, у разі наявності факту смерті особи неможливо здійснити будь-які реєстраційні дії або ж посвідчити будь-який правочин, що стосується майна померлого.
Більше того, відповідно до ст.5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно», не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди. При цьому, у відповідності до заяви про кримінальне правопорушення, кафе-бар за вище вказаною адресою є тимчасовою, а не капітальною спорудою.
Окрім того, згідно п.41 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 25.12.2015 року №1127, для державної реєстрації права власності на новозбудований об`єкт нерухомого майна подаються, зокрема, документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об`єкта та документ, що підтверджує присвоєння об`єкту адреси об`єкту нерухомого майна.
Проте, у відповідності до заяви про кримінальне правопорушення, жоден із вище перелічених документів для державної реєстрації права власності подані не були.
Водночас, аналізом Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна встановлено наступне.
21.05.2018 року держреєстратор ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_7 зареєстрував за фізичною особою - ОСОБА_6 право власності на нижче вказаний об`єкт нерухомості на підставі технічного паспорту, виданого 04.05.2018 року ОКП ЛОР « ІНФОРМАЦІЯ_5 »; ухвали ІНФОРМАЦІЯ_1 №3230 від 28.01.2010 року та договору оренди землі від 15.03.2009 року, а саме:
об`єкт нерухомого майна під реєстраційним номером 1560605346101 кафе-бар загальною площею 18.5 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_2 .
17.07.2018 року приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_8 зареєструвала право власності на вище вказаний об`єкт нерухомості за фізичною особою ОСОБА_9 , на підставі укладеного між ним та невідомою особою від імені ОСОБА_6 договору купівлі-продажу.
18.10.2018 року приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_10 зареєструвала право власності на вище вказаний об`єкт нерухомості за фізичною особою ОСОБА_11 , на підставі укладеного між ним та ОСОБА_9 договору купівлі-продажу.
25.01.2019 року приватний нотаріус Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_12 зареєструвала право власності на вище вказаний об`єкт нерухомості за юридичною особою ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », на підставі укладеного договору купівлі-продажу з ОСОБА_11 .
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна, згаданий вище об`єкт нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_2 , перебуває у приватній власності ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 .
Таким чином, державна реєстрація права власності на вище вказаний об`єкт нерухомого майна не могла бути проведена, адже здійснена: 1) за померлою особою; 2) на об`єкт, який є тимчасовою спорудою та не підлягає реєстрації в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно; 3) на підставі документів, які не підтверджують набуття права власності на об`єкт.
У ході досудового розслідування встановлено, що усі вище вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса реєстрації місцезнаходження якого: АДРЕСА_1 , та його структурних підрозділів.
Слідчим доведено, що тимчасовий доступ до вище перелічених документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 та її структурних підрозділів, має істотне значення для встановлення обставин у вищевказаному кримінальному провадженні, надасть можливість отримати важливий речовий доказ, мати постійний доступ до нього з метою використання його під час доказування вчинення кримінального правопорушення, а також надасть можливість перевірити достовірність вказаних в них відомостей та дозволить отримати інформацію, необхідну для розслідування вказаного кримінального провадження, та провести по даних документах ряд судових експертиз.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Слідчим доведено слідчому судді, що без отримання доступу до вищеперелічених документів неможливо іншими способами встановити обставини вчинення кримінальних правопорушень у цьому кримінальному провадженні.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що означені документи можуть надати органу досудового розслідування та суду можливість отримати речові докази та забезпечити проведення повного, швидкого та неупередженого розслідування, а тому, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів слід задовольнити частково. Підстав для необхідності вилучення саме оригіналів таких документів слідчим не наведено.
Керуючись ст.ст.159-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задоволити частково.
Надати (забезпечити) дозвіл старшому слідчому слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і документів та дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів (з можливістю оглянути їх, зробити копії відповідних аркушів матеріалів, без їхнього вилучення),а саме: реєстраційної справи в паперовій формі, з моменту її оформлення по фактичний час виконання ухвали суду про тимчасовий доступ, а саме реєстраційної справи №1560605346101 щодо об`єкту нерухомого майна кафе-бару загальною площею 18.5 кв.м., що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , адреса реєстрації місцезнаходження якого: АДРЕСА_1 , та його структурних підрозділів.
Виконання ухвали покласти на старшого слідчого відділу розслідування злочинів вчинених у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 ; старшого слідчого відділу розслідування злочинів вчинених у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_13 ; слідчого відділу розслідування злочинів вчинених у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_14 ; слідчого відділу розслідування злочинів вчинених у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_15 ; слідчого відділу розслідування злочинів вчинених у сфері службової та господарської діяльності слідчого управління ГУНП у Львівській області ОСОБА_16 .
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2019 |
Оприлюднено | 17.02.2023 |
Номер документу | 83056136 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Мисько Х. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні